Skocz do zawartości
pepe45

Lampy przód wymiana odbłyśnika - B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ostatnią sobotę próbowałem wyczyścić dobłyśnik w lampach przednich w moim pasku. Poprzedni właściciel jeździł bez osłon z tyłu reflektora. Niestety nie udało się to za bardzo - zaczęła schodzić warstwa odblaskowa.

Teraz pytanie czy można dokupić same wkłady odblaskowe do reflektora?

Szkła zdrowe, uchwyty zdrowe szkoda mi zmieniać całe lampy (no i oczywiście koszty :() Czy zna ktoś może numer tej części i cenę jeśli oczywiście można to dokupić?

Znajome sklepy nic mi nie mogły zaoferować. A w ASO bałem się pytać :P.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO tylko całość. Wpisz google "metalizacja próżniowa wrocław" i poszukaj zakładu który Ci wyremontuje lustro, koszt zwykle 40-60 zł za sztukę. Albo szukaj używki. Szkoda że nie poszukałeś na forum wcześniej, bo zwykle czyszczenie lustra kończy się zerwaniem sreberka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ktora lampa to, bo mam jedna na czesci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa lampa - czyli akurat ta co oświetla drogę :(.

 

W sprawie nie czytania postów - czytałem, ale co mi szkodziło spróbować....

Za mocno nie starłem tej warstwy - może cm2 i to wszystko. Po odkużeniu i przepłukaniu i tak wygląda lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO tylko całość. Wpisz google "metalizacja próżniowa wrocław" i poszukaj zakładu który Ci wyremontuje lustro, koszt zwykle 40-60 zł za sztukę. Albo szukaj używki. Szkoda że nie poszukałeś na forum wcześniej, bo zwykle czyszczenie lustra kończy się zerwaniem sreberka :(

 

Dzięki za podpowiedź z tą metalizacją- jest coś takiego i to niedaleko od domu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykle czyszczenie lustra kończy się zerwaniem sreberka :(

Tylko w wyrobach Hella/Valeo/Depo/Tyc itp... Spróbuj zerwać w ten sposób srebro z produktu Koito. Musiał byś użyć papieru ściernego.

Ale fakt, metalizacja jest najtańszym i najszybszym rozwiązaniem dla ciebie. Jeśli masz reflektory inne niż hella, radził bym kupić rozbite oryginały i dopiero te odbłyśniki oddać do renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję, kumpel ma oryginalną lampę od toyoty z xenonem, nówka w pudełku i od pół roku jej sprzedać nie może :D ludzie w toyotach stłuczek chyba nie mają. (taki mały OT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności