Skocz do zawartości
Gość violetta

szarpanie podczas przyspieszania i migajacy wszystkimi znakami climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość violetta

Witam,jestem nowa na forum i az boje sie pisac o swoim problemie gdyz pewnie zostanie usuniety.Ale sprobuje.mam passata 1.9 tdi 130 km z 2001 r ,kupionego we Francji.jezdze nim tutaj w Polsce od 2 lat.mam na liczniku 234 tys km.Auto sprawowalo sie do tej pory nienagannie.Podczas ruszania z 1 auto zrywa mi jakby brakowalo mu paliwa.,po czym wskakuje na obroty i przyspieszenie funkcjonuje.Zreszta ,jak jade spokojnie i chcialabym nagle przyspieszyc to dzieje sie to samo,nie zawsze ale -czesto.W ub roku mechanik wymienil czujnik cisnienia,taka doslownie kosteczke i auto dostalo starego "kopa"-ze az wciskalo w fotel.teraz znowu to samo.pojechalam na testy "komputerowe" ktore nie wykazaly zadnej usterki.a ja codziennie mam ten problem i boje sie ,ze to juz koniec mojego kochanego paska.Nie dosc tego podczas przekrecania kluczyka ,wszystkie cyfry i oznaczenia na tablicy climatronica migaja.Do tej pory nigdy nie uzupelnialam klimatyzatora,czy w tym tkwi przyczyna?

 

Bardzo serdecznie prosze o wskazowki:)

 

dziekuje i pozdrawiam.violetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory nigdy nie uzupelnialam klimatyzatora,czy w tym tkwi przyczyna?

 

Tak, musisz ją nabić.

 

 

Co do szarpania skoro nie wykazało błedów to jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzegło, pewnie ma już dosyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość violetta
:):).Jutro jade do mechanika postaram sie mu podpowiedziec.na poczatku wspominal o turbinie ale pracuje podobno bez zarzutow,jakis intercooler itp,mozna dostac szalu od fachowosci tych mechanikow.natomiast powracajac do sprzegla,to czemu po wymianie tejze kostki jak ja nazywam z defektowanym sprzeglem szalal jak nowy?jakos mi to nie pasuje.ale byc moze prawa mechaniki samochodowej sa inne:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przyspieszeniem miałem podobnie pompowtrysk tzw mechanicznie uszkodzony dałem 1100 i na razie spokój, a proponuje sprawdzić to pod komputerem :) u mnie zaprowadziłem auto pod kompa było wporzadku ale jak wracałem znów szarpanie to znów pojechałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość violetta
:),teraz poprosze o jeszcze jedne testy a jak wyjdzie to samo czyli wszystko ok, to kaze dostac sie do tego pompowtrysku i tyle,bo dokladnie efekt odczuwalny jest jakbym dorzucala mocy a on sie na przemian prze chwilke dlawi i kop,dlawi i kop.....pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywe zaworów ściągasz... ja wolałem dac 1100 i oryginalny boscha kupic :) teraz smiga nie szarpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pompowtrysk by wykrył komp raczej, pisała, że był diagnozowany. Teraz pytanie czy był podpięty pod porządnego Vaga/vasa ??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość violetta

do jakiego diagnostyka zostal podpiety.oczywiscie wole znalezc usterke i zaplacic ile trzeba niz "wozic" sie z problemem.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszkaj w swojej okolicy albo forumowicza, może w dziale Twoim regionalnym jest ktoś z Vagiem albo warsztatu co robi tdiki i ma odpowiednie narzedzia do diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość violetta

myslalam ,ze podzwonie do mechanikow w co lepszych warsztatach i popytam o te vagi-ale sprobuje tak jak piszesz poszukac na forum...znawce z prawdziwego zdarzenia i naprawic to moje kochane autko.szkoda mi go sprzedawac ,choc jezdze juz nim 8 lat.chce nim jeszcze pojezdzic.no nic,uciekam...pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności