Skocz do zawartości
Gość kris422

uszkodzone zawieszenie PASSAT B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kris422

WITAM WSZYSTKICH!!! I jednoczesnie prosze o pomoc .wlaśnie stalem sie szczesliwym posiadaczem passata b6 2.0TDI 125 KW 2006 i wszystko by bylo super gdyby nie fakt iż auto bylo bite i zostalo uszkodzone zawieszenie a chodzi konkretnie o lewe przednie kolo w skutek uderzenia przez inny pojazd .kolo przesunelo sie o 1,5 cm do tylu .jesli chodzi o zawieszenie ,optycznie nie widac zadnych zmian skrzywien itd. diagnoza mechanika wymienic sanki,wachacz,i zwrotnice z amortyzatorem bo wszystko po trochu skrzywione.taka diagnoza mnie powala .moze by bylo prosciej kupic nowe auto.moje pytanie jest takie .przy takim uderzeniu przednio bocznym po kole co morze zostac uszkodzone w pierwszej kolejnosci zwrotnica, wachacz,czy tez sanki wszystkie te czesci sa z aluminium ,ale wachacz wyglada na najslabsza czesć.prosze o rade kogoś kto zna te zawieszenie i spotkal sie z podobnym problemem z gury dzięki za dobrą rade.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiedział mechanik, ja do tego bym jeszcze wymienił półośkę i sprawdził samochód na kratownicy czy nie jest krzywy. Kiedyś tak się wpakowałem z kupnem, co chwila mi leciał przegub wewnętrzny w skrzyni... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Dokladnie kolego kuczlaw.Kiedys mialem podobny przypadek ze przy kolizji zostalo ruszone przednie kolo a przy tym powstaly roznice w geometrii zawieszenia i pozniej nawet po naprawie gdy wszystko wyglada ladnie pieknie to mozna miec po czasie problemy np. z polosia gdyz jest minimalnie przesunieta a wtedy juz non stop inwestycja w to samo niczym ,,syzyfowe prace,, dlatego najlepiej pojechac do dobrego zakladu gdzie maja profesjonalny sprzet i wtedy mozna precyzyjnie pomierzyc wszystkie punkty i podjac decyzje co dalej...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem to dac do działu zwykłe tematy niewiem czemu nie miałem uprawnien.. dzis zmieniałem wachacze w moim b5 i przy wymianie wachaczy górnych musiałem rozwiercic srubei wyszło tak ze wiertełko krzywo poszło do tego sie złamało i kawałek 20mm zwrotnicy uszczerbiony dokładnie to srodek tunelu w którym idzie sruba tzryymajaca wachacze czy mozna to tak zostawic dam przukładowy rysunek przez gg lub jutro załoze fotki 12130423 gg dokładnie to jest ten odcinek mieszczacy sie pomiedzy dwoma szczelinami na srodku ktos kto to robił wie o co mi chodzi

 

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

http://nasza-klasa.pl/profile/28518353/gallery/2 to jest zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa ma się z zamiennikami przy wahaczach ?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności