Skocz do zawartości
ameba01

dziwne dzwonienie przy ruszaniu + wysokie sprzeglo -> Sprzeglo do wymiany??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przejrzalem posty o sprzegle i tak nie do konca znalazlem podobny przypadek co moj.

Otorz przy ruszaniu z pierwszego biegu (gwaltowniejsze puszczenie sprzegla - nie by kolami zamieszac ale by ruszyc energicznie) cos jakby dziwnie zadzwoni spod maski dzwiek cos jakby jakas oslona sie obijala (ciezko opisac ten dzwiek) do tego zauwazylem ze sprzeglo bierze bardzo wysoko stojac w korku pod gorke balem sie ze nie ruszy. Co to moze byc?? Czyzby czekala mnie wymiana sprzegla?? A moze te dzwonienie to lozysko?? Dzwiek tylko na pierwszysm biegu do tego zaszarpie coraz czesciej nawet przy drugim biegu. Moze to szarpanie to przez wysoko biorace sprzeglo a koncowke zawsze sie szybciej puszcza?? Nie wiem czy juz powinienm panikowac czy jeszcze mam czas??

Przy wymianie sprzegla co trzeba wymienic??

Edytowane przez ameba01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problemem jest lozysko wyciskowe (oporowe). Moze tez byc wina za cienkiej tarczy (jak bierze u samej gory to moze byc juz za cienka). Jezeli chcesz wymienic sprzeglo to oczywiscie kompletne jakiejs dobrej firmy - czyli tarcza sprzeglowa, tarcza dociskowa i lozysko oporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką sytuację, że po zmianie kompletu sprzęgła coś rzęzi przy ruszaniu. Wystarczy tylko żeby auto się zaczeło toczyć i ten dźwięk więcej nie wystepuje. Rzęzi coś przy zasprzęglaniu dokładnie przy ruszaniu z miejsca. Na każdym biegu.

Mechanik wsadził już 2 różne inne komplety i na wszystkich było tak samo. Zregenerował skrzynie i dalej jest tak samo!!! Co to może być???Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego dźwięku nie występuje nic więcej ?? Ja w AJM miałem też dziwny objaw podczas ruszania okazało się że padło sprzęgiełko alternatora a wszyscy też mówili że dwumas. Może coś w tym kierunku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności