Skocz do zawartości
Gawial

Łącznik stabilizatora 357411315A zamiast 357411315C - może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro będę wymieniał łącznik stabilizatora.Wg ETKi powinienem mieć 357411315C, obdarowano mnie łącznikiem 357411315A/D. Zmierzyłem w nim suwmiarką średnicę otworu.Jest 20mm. Z kolei kupując gumę stabilizatora (taką rozciętą) mam średnicę otworu 21mm.Wnioskuję że drążek stabilizatora ma średnicę właśnie 21mm. I teraz mam problem czy mogę tam wcisnąć łącznik który ma średnicę rzeczywistą 20mm.Bo pewnie da się,wszak to guma.Ale czy nie będzie miało to jakiegoś negatywnego wpływu na np. żywotnośc owego łącznika a może jeszcze na inne rzeczy.A może absolutnie nie wolno mi go zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator u ciebie powinien być 22 mm, guma wewnętrzna do niego ma 21 mm średnicy, a łącznika innego niż 20 mm to chyba wcale nie produkują. Ja kiedyś specjalnie na zamówienie czekałem żeby kupić do stabilizatora 24 mm, a i tak przysłali 20 mm średnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, czy nie produkują innego :D

Ostatnio kupowałem w IC te łączniki i sprzedali mi rzekomo do B3, ale za uja nie chciał wejść na drążek. Różnica kilku mm. Pewnie były do Golfa, ale oni i tak uparcie twierdzili ze to do B3 Rp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi łącznikami jest duży problem, ja chciałem kupić dla brata (średnica stabilizatora 24 mm) to w sklepach oferowali 20mm. Ostatecznie poszedłem do jednego sklepu i się udało (ten łącznik chyba był 22mm). Wcisnęliśmy go na smar i już od dłuższego czasu jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wynika że chyba z małym bólem ale podejdą.Różnicę 2 mm da się chyba przezwyciężyć.Nasmaruję drążek i gumę i naciągnę jak wiadomo co, na wiadomo co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnicę 2 mm da się chyba przezwyciężyć.Nasmaruję drążek i gumę i naciągnę jak wiadomo co, na wiadomo co

Da się, ja na 24 mm stabilizator nabijałem 20 mm "gumę" i trzyma do dzisiaj (o ile mi dobrze wiadomo) a będzie to już ze 4 lata.

 

EDIT//

 

Do smarowania dobre jest mydło, a jeszcze lepsza pasta BHP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.Myślę że mogę spać spokojnie.Obawiałem się poważniejszego problemu ale chyba nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie sprawdź jak masz założony stary łącznik, bo one są niesymetryczne, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta strona co zaznaczyłem musi być skierowana do przodu samochodu

679962045.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie. Okazało się że stabilizator mam 24mm ( ach te składaki) a nie jak podaje ETKA 22.Wymieniłem gumy na te z otworem 22 mm i bez problemu podeszły. Powiem szczerze że nie zauważyłem by łącznik miałby być niesymetryczny.Na pewno bym to zauważył. Może teraz robią już symetryczne.Prace zaczęły się o 6 rano więc nie miałem okazji zapoznać się z waszymi uwagami.Ale jeszcze to sprawdzę by mieć pewność.W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za pomoc

Edytowane przez Gawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności