Skocz do zawartości
miro_102

Swap 1.9 td 90 KM na 1.9 td 75KM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kupnie paska b4 1.9 tdi 94r. z uszkodzonym silnikiem i chce włożyć 1.9 td 75KM (taki mam). Pytanie czy wszystko pasuje, co muszę przerobić ? Proszę o szybką i konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sliniki maja te same oznaczenia i moc to nic nie musisz przekładac prócz silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w TDI pompa jest sterowana elektronicznie, a w TD linką, także do wymiany pewnie cała wiązka silnika. Napewno do wymiany pedał gazu i będziesz musiał dołożyć linkę. Nie wiem jak ze skrzynią, ale w TDI ma chyba większe przełożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przerobić pompe na sterowanie mechaniczne i po kłopocie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pompa od TD nie podpasi do TDi przeciez to tylko Intercooler jest dodany w TDi a reszta powinna byc podobna no chyba ze pompa ma zwiekszona dawke paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz przerobić pompe na sterowanie mechaniczne i po kłopocie :).

 

no właśnie. Ostatnio widziałem, oglądałem i jeździłem gofrem 1Z z pompą na linkę. Tak wychodziło w Gofrach czy to jakaś przeróbka pana w kapeluszu :?:

 

a czy pompa od TD nie podpasi do TDi przeciez to tylko Intercooler jest dodany w TDi a reszta powinna byc podobna no chyba ze pompa ma zwiekszona dawke paliwa

 

Tu nie tylko o IC się rozchodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka :) ponoć da się przełożyć górę pompy od VE i kula się nienajgorzej (ponoć bo na żywo nie widziałem)

Co do przekładki, wydech jest ciut inny ale od biedy kątówka i opaski. Elektryka to najmniejszy problem (TD w zasadzie jej nie ma). Przyda się sterownik świec od TD.

Inna jest przednia poduszka, teoretycznie w otwór w łapie powinna podejść ale nie wiem jak to z ew. wibracjami potem wygląda. Ja bym szukał TDI mimo wszystko.

W praniu pewnie wyjdą pierdółki typu brak cięgna zimnego startu

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeróbka ponoć da się przełożyć górę pompy od VE i kula się nienajgorzej (ponoć bo na żywo nie widziałem)

Bankowo przeróbka... Widziałem w Gofrze MKII 1z ~130KM i kula nieźle :P.

kibeltrochima.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj jakieś namiary na topic, wygląda to ciekawie. zastanawiam się jak kąt wtrysku jest tam regulowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze skrzynią i sprzęgłem,podejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Tomek ma rację to ten temat - trochimowski. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo włacha :D dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności