Skocz do zawartości
Gość marek-1971

Światła przeciwmgielne tylne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek-1971

Witam

Czy ktoś mnie może oświecić w temacie tylnych świateł przeciwmgielnych?

Do wczoraj nad tym sie nie zastanawiałem (auto mam pół roku) ale przy tej mgle zacząłem szukać włącznika świateł przeciwmgielnych i go po prostu nie znalazłem. Po lewej stronie jest podświetlony znaczek taki(z okieniem diody która się nie świeci) ale żadnego włacznika. W książce o Passacie znalazłem że taki włącznik powinien być po prawej stronie pod pokrętłami od ogrzewania i nawiewu ale wtym miejscu gdzie był narysowany to u mnie jest włacznik ogrzewania tylnej szyby. Czy możliwe jest aby wcale w tym modelu nie było tylnego światła przeciwmgielnego?

Samochód Passat Variant 1995 kombi silnik benzyna 115 KM.

Pozdrawiam - Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest aby wcale w tym modelu nie było tylnego światła przeciwmgielnego?

Nie jest możliwe bo przepisy wymagają takiego światła.Jeżeli nie ma go po prawej stronie za ogrzewaniem szyby to musisz poszukać być może ktoś przełożył. Przełącznik przeciwmgielnych jest dwupozycyjny: I-załącza halogeny przednie, II-światła tylnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Przeciwmgielne włączasz głównym włącznikiem świateł > - w pozycji załączonych świateł mijania,wyciągasz pokrętło.Są dwa stopnie 1 to przeciwmgielne przód,2 to przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma przodnich przełącznik ma tylko I pozycję na tył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy nie ma przodnich przełącznik ma tylko I pozycję na tył...

Ja nie mam a mam dwupozycyjny :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega na b4, nie ma przednich halogenów a włacznik ma dwie pozycje ;-)))) Tak samo kuzyn miał w seacie cordobia (dwie pozycje, a miał tylko przeciwmgielne tylne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez maqm dwupozycyjny a mam tylko tył. Bo w sumie po co montować inny jak można do każdego ten sam, może ktoś sobie halogeny na przód dokupi w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też jest dwupozycyjny, a halogenów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z przodu też brak halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwupozycyjny przełącznik na aukcjach do B4 to rarytas a więc koledzy wystarczy dokupić halogeny zamiast blend, pociągnąc kabelki i niech nastanie jasność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubp

hey, a może ktoś wie czy w pasku b3 z tyłu sa 2 przeciwmgielne po lewej i po prawej stronie czy jedno????, bo u mnie dziala tylko jedno :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubp, jedno, z lewej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie świeci jedno ale po drugiej stronie wyłam zaślepkę w kloszu wsadz żarówkę powinno być miejsce i po sprawie masz dwa ja tak zrobiłem ale mam B4 myślę ze w B3 jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po drugiej stronie wyłam zaślepkę w kloszu wsadz żarówkę powinno być miejsce i po sprawie masz dwa ja tak zrobiłem

Jest to niezgodne z przepisami a wygląda to tak jakbyś hamował. Mnie osobiście taki samochód przede mną by wkurzył już nie wspomnę że wielu kierowców używa przeciwmgłowych bez uzasadnienia np podczas deszczu :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego przeciwmgielnych tylnych nie używa się w mieście tylko na trasie jak masz jedno to też nie wiem czy nie hamujesz przecież z drugiej strony mogło ci szlag trafić żarówkę i pierwsze słyszę aby to było nie zgodne z przepisami w takim razie nie przeszedł bym żadnego przeglądu a miałem tak we wszystkich autach pomijając "maluszki" i słyszałem ale nie sprawdziłem że jest przepis mówiący o zakazie jazdy na przeciwmgielnych w mieście tylko nie wiem czy chodzi o przód czy o tył czy o obie strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubp

Dzieki za pomoc, a co do tego czy zgodne sa z przepisami 2 światła to Myślę ze tak, ostanio podczas licznych mgieł ,ktore nas nawiedziły przed tygodniem zauważyłem własnie ze wiele aut posiada swiatła przeciwmgielne po obu stronach i z tąd to moje pytanko o paska :) thx :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych krajach przepisy mówią o jednym przeciwmgielnym tylnym, w innych o dwóch. W Polsce przepisy wymagają jednego, a dopuszczają dwa, (tak jak i trzeci stop) dlatego producenci często robią miejsce na dwa, a montują jedną żarówkę (no chyba, że są oszczędni i drugą stronę wykorzystują na wsteczny, ale wg. mnie jedno światło wstecznego to porażka).

Aha i przeciwmgielne przynajmniej teoretycznie nie powinno mylić się ze stopami, bo światło stop powinno być światłem skupionym, a światło przeciwmgielne światłem rozproszonym. (albo odwrotnie-nie pamiętam)

Poza tym to chyba właśnie o to chodzi, że jak zobaczysz ostre czerwone światło to hamujesz niezależnie czy to przeciwmgielne, czy stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i już wiem dziś się dowiedziałem dorwałem instruktora w L na przejeździe kolejowym i się spytałem przepisy nie zabraniają mieć 2 przeciwmgielnych z tyłu a w mieście można używać tylnych świateł dopiero jak widoczność spadnie poniżej 50m to tyle :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) przepisy nie zabraniają mieć 2 przeciwmgielnych z tyłu

No właśnie, moja żona w suzuki swift ma 2 przeciwmgielne z tyłu (a autko z salonu)

 

a w mieście można używać tylnych świateł dopiero jak widoczność spadnie poniżej 50m to tyle :ok:

A w przepisach jeszcze powinien być zakaz (ze sporym mandatem) za jazdę na przeciwmgielnym tylnym w deszczu lub w mżawce, bo jak jadę za oszołomem co włączy takie światło w deszczu to :cenzura: , albo stoję w mieście na światłach w nocy, a koleś przede mną nie dość, że włączone przeciwmgielne, to jeszcze zawzięcie stop trzyma przez 5 minut, a mnie krople deszczu na szybie tak skutecznie tą choinkę rozpraszają, że łzy mi po policzkach ciekną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności