Skocz do zawartości
Gość d_m

wałek rozrządu do wymiany!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość d_m

Witam! mam pytanie czy do mojego paska (BGW) pasuje wałek rozrządu z innego modelu. Bardzo prosze o podpowiedź, orginalny w aso to 2200, a może ma ktoś taki włek do sprzedania albo całą głowice.

pozdrawiam d_m

Edytowane przez d_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d_m a co Ci sie stala, ze musisz wymienic walek?

Mozliwe, ze podejdzie od silnika 1,9- 131KM, bo te silniki sa podobne konstrukcyjnie, ale najlepiej upewnic sie sprawdzajac w ETKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ETOSa do BGW przychodzi wałek 038 109 101 AF (taki sam jest w BHW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam wałek pasuje też do Audi A4 z silnikiem BKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość d_m

był stukot w silniku, czasem myslałem że jade na małym traktorku. wcześniej od jakiegoś casu był głośniejszy w pierwszej chwili myślałem że coś z wydechem, na pulpicie świeciła się kontrolka czujnika temperatury spalin, a czasem przy przekroczeniu najczęściej 120 km/h włączała sie kontrolka sterowania silnikiem, tracił moc i trzeba było zrestartować. Na vag poza ww. jescze pokazuje błąd filtra cząstek stałych. Jak go rozebrali to się okazało że wałek rozrządu dość zjechany (175 000) do wymiany też popychacze.

 

Wydaje mi się że BHW to jest ten sam silnik tylko robiony na stany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek rozrządu dość zjechany (175 000) do wymiany też popychacze.

Co to znaczy "zjechany"?

Popychacze? A co im dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek rozrządu dość zjechany (175 000) do wymiany też popychacze.

Cos maly przebieg, zeby walek sie skonczyl, jestes pewny, ze przebieg jest orginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość d_m
Cos maly przebieg, zeby walek sie skonczyl, jestes pewny, ze przebieg jest orginalny?

 

Myśle, że tak ale pewności nie ma, czytałem że wałki w tych modelach to nie najlepsza klasa, awarie sa niestety dość powszechne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra DPF to mozliwe, ze niemasz juz plynu w zbiorniczku pod kolem zapasowym (Sectan,Adiativ czy jak on sie tam nazywa), ja u mnie zauwazylem, ze jak DPF jest przypchany to auto glosniej chodzi, a mechanikowi niemozna ufac, co do filtra czastek stalych, mozesz uzupelnic plyn lub calkowicie usunac ten filtr, zmieniajac rowniez cos w oprogramowaniu sterownika, jak u mnie bedzie tak daleko to wybiore ta druga opcje, w sprawie zmiany oprogramowania w sterowniku skontaktuj sie z:

http://digitun.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wałek zjechany bedzie to krzywki bedziesz miał prawie kwadratowe, albo duże wżery na krzywkach, albo jakies nierównosci które zobaczysz gołym okiem. Jak tego nie ma , to nie szukaj winy w wałku, tylko wyjmij popychacze zobacz czy nie popekane. Ustaw dobrze wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość d_m
krzywki bedziesz miał prawie kwadratowe, albo duże wżery na krzywkach

No niestety tak jest, jedna krzywka prawie kwadratowa a na dwuch kolejnych wżery. Wymiana konieczna mam tylko nadzieje że uda się kupić używke a nie będe bulił 2,3 tys w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć się nie chce.. przy 175 tys., może olej był nie taki.. ale przy filtrze to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopadł mnie problem wytartego wałka - AWX przy przebiegu 175 tyś.

Chciałbym kupić coś dobrego federal motgul - stal - nie osagalny chyba, że ktoś wie gdzie???

W ASO cena zaporowa.

Ew. uzywka, szukam od 3 godzin... ale nie mogę znależć jakie wymiary ma oryginalny nowy dobry wałek ?

Przed zakupem używki chce sprawdzić bo w końcu wałek jest utwardzany z wierzchu i nawet setna milimetra zjechana oznacza że warstwy utwardzonej juz nie ma lub jest jej nie wiele.

 

Pozdrawiam

Strokers

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego dziłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopadł mnie problem wytartego wałka - AWX przy przebiegu 175 tyś.

 

 

Nie przesadzaj z tym przebiegiem. Te wałki wycierają się przy co najmniej 300 tyś. W pracy do służbowych vw oraz skody zamawiam u tego sprzedawcy allegro od dwóch lat. Wszystko działa bez problemu. Musisz dzwonić i pytać o wałek do swojego AWXa.

 

http://allegro.pl/nowy-walek-rozrzadu-vw-audi-1-9-2-0-tdi-komplet-i6530849740.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie przesadzam, przebieg oryginalny .... byla robiona głowica bo byl przedmuch na 3 cylindrze... i wyszlo ze walek starty.

 

Zreszta to nieodosobniony przypadek wycierania walkow przy przebiegu ok 180-200 tysiecy.

 

Jakie przebiegi masz na tych walkach Kolben... ?

 

Pozdrawiam

Strokers

Edytowane przez strokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności