Skocz do zawartości
Gość Mirkos

Montaż głośników w tylnych drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirkos

Mam takie pytanie do jakiegoś wtajemniczonego szamana , jak zdemontować tapicerkę w tylnych drzwiach B6 , żeby zamontować głośniki ? I jakie głośniki kupić żeby pasowały były niedrogie i jakoś grały. Czy z podłączeniem są jakieś kłopoty?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooooody

widze, ze poki co nikt nie odpowiada na Twoje pytanie :) ja takze jestem tego ciekaw, bo okazalo sie, ze z tylu nie mamy glosnikow :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem moze byc problem bo jezeli nie ma glosnikow to najprawdopodobniej nie ma takze instalacji w sensie kabli :dobani:

Co do glosnikow to wiekszosc firm sprzedajacych car hi-fi ma fachowe przejsciowki pod glosniki (o ile dobrze pamitam) 165 mm.

pozdrawiam,

//M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturo
Mam takie pytanie do jakiegoś wtajemniczonego szamana , jak zdemontować tapicerkę w tylnych drzwiach B6 , żeby zamontować głośniki ? I jakie głośniki kupić żeby pasowały były niedrogie i jakoś grały. Czy z podłączeniem są jakieś kłopoty?

Pozdro

 

Witam,

ja dwa dni temu założyłem głośniki na tył ale w warsztacie który tego typu rzeczy wykonuje. Najlepsze jest to że z tyłu nie ma instalacji do montarzu głośników tak więc trzeba ciągnąć kablki :] . Do montarzu głośników bedą potrzebe dystanse, głosniki są chyba o srednicy 16cm. Montarz trwał 2 godz ponieważ trzeba rozbierać całe boczki.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek5

Witaj,

ja też mam zakładałem do mojego paska z tyłu głośniki. Potrzebne było uzupełnienie instalacji, oraz jak mój przedmówca napisał, dołożenie dystansów. Głośniki wmontowane mam 16,5cm. Robiłem to w zaprzyjaźnionym warsztacie, który zajmuje się nagłaśnianiem aut. Jeżeli chcecie skorzystać to mogę podesłać namiary. Lokalizacja - Wrocław

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Osobiście nie robiłem tego, ale mogę przekazać co usłyszałem od człowieka z firmy zajmującej sie montażem sprzętu audio [montowałem radio w B5 - prezent gwiazdkowy dla ojca ;) ].

1. W B6 wiele mocowań i zatrzasków jest jednorazowych, wpadki i uszkodzenia zdarzają się również w autoryzowanych serwisach, a koszt... lepiej nie mówić.

2. Bardzo często ramka [ta przy radio] przy demontażu lubi pęknąć.

3. Człowiek twierdzi, że należy demontować boczki.

4. Do radyjka fabrycznego [jak rozumiem masz 300-setkę] do podłączenia dodatkowych głośników jest potrzebny dodatkowy moduł - info z salonu

5. W zwiazku z powyższym osoba która chciałaby pierwszy raz zamontować głośniki w B6 [nawet jeżeli ma doświadczenia z poprzednimi wersjami] może narobić dużo szkody.

6. Niestety taka usługa w salonie to koszt c.a. 600-800 pln [zdziwienie, bo głośniki "fabryczne" jakościowo odpowiadają takim za max 80-100 PLN/szt. ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krak.b6

Przypuszczam,że w moim autku są poprowadzonedo głośników fabryczne przewody w tylnych drzwiach.Oczywiscie,że nie będę kupował głośników w ASO.Markę i model już mam upatrzone.Tylko nie wiem jakiej średnicy mają być.Dlatego pytam na forum.

Wolałbym nie demontować całych boczków z uwagi na ewentualne uszkodzenie spinek lub zatrzasków.Ale jak nie ma innego wyjścia,to pewnie to zrobię.

Pzdr.

 

PS.

Dzięki za odpowiedź.

Czekam na inne rady w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobocjusz

Panowie ile kosztuje montaż tych głośników z tyłu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

w salonie zapłaciłem 750 czy 800 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po artykułach o navi RNS 510 versa MFD2 i temacie tutaj sprawdziłem i jest rożnica między brzmieniem przednich głośników i tylnych. Myślę że jak sie założy do tyłu dobre głośniki zamiast fabrycznych to i MFD2 będzie grała dużo lepiej.;)

 

Arteq ten montaż 800 zł to chyba z głośnikami a nie goły.:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

tak, pod "klucz" ze wszystkimi elementami - głośniki [4 szt.], przewody i jakaś "przystawka" do 300-tki c. 720 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głośniki zamontują Ci w każdym Car Audio bez problemów jakie możesz naprzykład spotkać w ASO (mój przykład zmieniarki). To urządzenie - chyba Ci chodzi o dystanse ma każda szanująca się firma car audio. Samo założenie to "grosze" bez ciągnięcia kabli i kosztu głosników oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcik1969

Czy ktoś mi może powiedzieć czy w wersji trendline 07 są zamontowane fabrycznie tylne głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz czy są fabrycznie montowane głośnki na tył to nie wiem:(

Ale w radiu masz taką opcję fader :) balans dźwieku przód - tył.

Jeżeli przy maksymalnym ustawieniu w jedną stronę gra tylko przód to masz głośniki z przodu :P

I przy przeciwnym gdy gra tylko tył to masz głośniki z tyłu :P

W przypadku gdy w którymś ustawieniu jest cisza głośników brak.

 

pozdr.

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w Passacie nie było z tyłu głośników i zarazem w radiu nie było opcji „fader” więc jak nie masz tego w radiu to przypuszczam że masz brak tylnych głośników. U mnie po dodaniu tylnych głośników takowa opcja się pojawiła w radio i szło regulować dźwięk przód -tył

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcik1969

dzięki! najprawdopodobnie to ich nie ma bo nie mam takiej opcji w radiu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chce podłączyć głośniki z tyłu i z ciekawości udało mi się ściągnąć boczki ale w każdym nie ma wypuszczonych kabli do głośników więc mam problem. Jak puści kable gdzie na belce przy zawiasach drzwi jest wtyczka (kostka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem głośniki z tyłu , niestety nie ma instalacji . Instalację sam poprowadziłem od radia progami do słupków . Potem trzeba zdjąć ( odchylić osłony słupków ) i przeprowadzić przewody przez kości . Nie miałem oryginalnych końcówek do złączy więc zrobiłem jak większość robi (otworek w złączu i przez niego przewód do głośników ) . Potrzebne są jeszcze dystanse do głośników do zamocowania ( w serwisie dostępne od ręki ) Cała operacja trwała 3 godziny i wszystko działa OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trokadero, a jakie masz radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jakie masz radio. W każdym oryginalnym radiu VW jeżeli masz tylko głośniki przednie funkcja ustawiania balansu przód-tył będzie nie aktywna, po podłączeniu głośników stanie się aktywna. Nie potrzeba żadnego modułu, niedawno kolega dokładał głośniki w comfortline z radiem RCD300. Nie wiem czy w pytaniu o to Ci chodziło, a może po prostu była to ciekawość ;).

 

P.S. Warto też dokładajac głośniki dołożyć tweetery w klamki, jakość wysokich tonów znacznie się poprawi.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności