Skocz do zawartości
Gość andrew_1002

Tłumik drgań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrew_1002

Witam. Jestem na forum nowy. Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem interesującego mnie tematu. Jeśli jednak na forum jest odpowiedz na moje pytanie to proszę o namiary na topic. Przechodząc do sedna, w moim passacie stuknęło 180tyś. km i czas wymienić rozrząd. Poszukałem w necie kompletnych rozrządów i zauważyłem, że w niektórych zestawach znajduje się tłumik drgań. I tu moje pytanie, co to jest, gdzie się znajduje (może ktoś ma jakiś schemacik), czy powinienem to wymienić i czy w ogóle mój passat posiada takie coś. Posiadam passata B5 (po liftingu) z 07.2002r. 1,9TDi 96KW (130KM) kod silnika: AWX

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumik drgań znajduje się tóż za turbiną. Potocznie nazywa się to plecionką. Jest to elastyczna rura która jak nazwa mowi odpowiada za drgania powstałe w czasie pracy silnika. Koszt jej wymiany w Warszawie wacha się od 300 do 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego według Etki nie ma zadnego tłumika drgan

http://yfrog.com/12beztytuuymjj

 

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

 

ale jesli jest to i tak nie nalezy do rozrzadu wiec nie musisz go wymieniac chyba ze jest zepsuty to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest takie cos jak tlumik dran paska rozrzadu - nie wiem czy wystepuje w passacie

 

w audi a4 b6 jest taka czesc, moze ktos na aukcji napisal ze to do passata

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukałem w necie kompletnych rozrządów i zauważyłem, że w niektórych zestawach znajduje się tłumik drgań. I tu moje pytanie, co to jest, gdzie się znajduje

A czy przypadkiem nie chodzi ci o kolo pasowe z tłumikiem drgań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumik drgań to inaczej napinacz hydrauliczny paska rorządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrew_1002

Może zamieszczę zdjęcie tego tłumika drgań, bo mówiąc szczerze trochę się pogubiłem. Chodzi mi konkretnie o tę część zaznaczoną w czerwonej obwódce.

r5pompanapinacz.jpg

 

r5pompanapinacz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim pasku z silnikiem AWX jest taki tłumik drgań (napinacz hydrauliczny paska rozrządu).

Polecam zakup kompletnego rozrządu na http://www.rozrzad.pl

Kupiłem tam już 3 komplety. Jeden już przejechał 90tys km (bez problemu), dwa kolejne śmigają nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ,jestem tu nowy...

a więc ja wymieniam właśnie pasek w passacie z 2001 roku kod silnika to AVF

i tłumik drgań inaczej napinacz hydrauliczny paska rozrządu występuje - muszę go wymienić ponieważ wycieka z niego olej po za tym wymieniam cały komplet bo nie warto tu kolejny raz zaglądać. Na pewno jeszcze będziecie potrzebowali blokadę wału korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno jeszcze będziecie potrzebowali blokadę wału korbowego.

Mazak ewentualnie korektor, robi się znaki na obu kółkach i dla spokoju można wetknąć wiertło fi 6 w kółko od rozrządu i na pewno nic się nie okręci. Chyba, że ktoś ma w/w blokadę pod ręką to może wał zblokować.

Moim zdaniem to zbędny wydatek ta blokada

Edytowane przez darekj61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to zbędny wydatek ta blokada

witajcie panowie... rozrząd już w passacie jest złożony.Blokada wału jest potrzebna ponieważ podczas napinania paska wał lekko przekręca się.Po za tym wszystko jest dobrze.No i jeszcze ważna rzecz to szczelina między napinaczem hydraulicznym a mechanicznym wynosi 4mm plus minus 1mm.

Pozdrawiam...:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat120

a jak ustawia sie ta szczeline miedzy napinaczem hydraulicznym a mechanicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to też powinno się wymieniać: TŁUMIK DRGAŃ WAŁU KORBOWEG - Koło pasowe...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest zuzyte to tak, jak go sciagniesz podczas wymiany rozrzadu to bd widzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności