Skocz do zawartości
Gość gryndol

tylnie elektryczne szyby b5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gryndol

Witam mam problem z tylnymi szybami a wiec tak orginalnie w moim passacie elek.szyby mam tylko przednie ale dorwalem na szrocie komplet tylnich tzn.caly mechanizm z wiazka i przyciskami wiec na poczatek metoda prob podpiolem samo zasilanie zeby je sprawdzic czy sa sprawne i wszystko chodzi ok. wiec wzilem sie za rozbieranie drzwi zeby sobie to jakos zalozyc i wszystko bylo by ok gdyby nie fakt ze w moich wiazkach jest tylko podciagniecie do centralnego i do swiatelka w drzwiach a nie chce ciagnac nowych wiazek w aucie.Mam wiec pytanie czy jest mozliwosc podpiecia jakos tych tylnich szyb bez zmieniania wiazek ,nie zalezy mi na mozliwosci sterowania nimi w podlokietniku w drzwiach chcial bym zeby tylko tylnymi operowac z tylu,podciagnalem samo zasilanie i probowalem podpiac do tych silownikow wszystko chodzi ok ale po jakis 10 minutach przestaja dzialac odcina prad czy cos ,jest jakas metoda zeby to ominac jakis przekaznik ,sterownik ??Prosze o pomoc .

Edytowane przez gryndol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podciągnąć jeszcze po dwa przewody z kostek od szyb przy przednich słupkach,od komunikacji z Can(pomarańczowo brązowy i pomarańczowo zielony),ponadto w twoim przypadku silniczki szyb muszą być nie starsze niż z 2001r (inny protokół komunikacji Can starsze będą działały tak jak ci teraz działają i w module komfortu będzie wyskakiwał błąd brak komunikacji Can).Po dociągnięciu tych przewodów jak założysz,przełącznik sterowania na cztery szyby również będzie działało sterowanie z drzwi kierowcy.Oprócz tego musisz sprawdzić czy twój moduł komfortu obsługuje cztery szyby,jeśli tak to przekodować go,jeśli nie to musisz jeszcze wymienić moduł komfortu.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gryndol

dzieki wielkie zrobione juz dzis wszystko dziala

Edytowane przez gryndol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wpiac nowe kable to wyciagaliscie piny z kostek, czy wpinaliscie sie prosto w przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie wiem czy to odpowiedni temat , ale nie chcialem zakladac nowego . Mam taki problem , nie działają mi tylne szyby , silniczki ok , jak sie popchnie to idzie w dol normalnie , natomiast w góre juz nie. Dowiedzialem sie ze trzeba wymienic jakies koleczki przy szybach i wszystko bedzie ok . Moze ktos z was wie jak fachowo sie nazywaja sie te koleczki i jak ewentualnie je wymienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem , nie działają mi tylne szyby , silniczki ok , jak sie popchnie to idzie w dol normalnie , natomiast w góre juz nie. Dowiedzialem sie ze trzeba wymienic jakies koleczki przy szybach i wszystko bedzie ok
"Kołeczki" służą do mocowania szyby(tylnej) z podnośnikiem. Czytając, staraj się to robić ze zrozumieniem, nie "po łebkach" - nie wierzę, że ktoś napisał o konieczności ich wymiany w związku z problemem, o którym piszesz, lecz jeśli już jest to typowy przykład wprowadzania w błąd i info nie wartego uwagi.

Zdemontuj tapicerkę, następnie blachę zakrywającą wraz z mechanizmem podnoszenia szyby. Nasmaruj linkę, prowadnice i kółka prowadzące linkę(polecam tzw. biały smar). Sprawdź białe, plastikowe prowadnice mechanizmu na okoliczność uszkodzeń. Sprawdź działanie mechanizmu. Sprawdź napięcie zasilania mechanizmu podczas podnoszenia-opuszczania. Sprawdź ewentualne przyczyny blokowania przesuwu.

Sposób demontażu tapicerki i demontażu blachy zakrywającej znajdziesz w odpowiednich wątkach.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności