Skocz do zawartości
raiven28

Problem z sygnałami dźwiękowymi (trzy sygnały dżwiękowe ) wewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

VW Passat 1.8 T 110 KW rok 2002

 

Witam serdecznie!

 

Jestem posiadaczem VW Passat 1.8 T 110 KW rok 2002 od jakiś dwóch lat.

Szczerze mówiąc to nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Otóż od jakiegoś czasu mam problem z sygnałami dźwiękowymi w wewnątrz samochodu. Sytuacja jest dość dziwna ponieważ te trzy ostrzegawcze sygnały dźwiękowe pojawiają się tylko w momencie kiedy ja wyruszam w dłuższą trasę. Pracuje w Holandii i kiedy się wybieram do Polski i kieruje się w stronę autostrady to wtedy zaczynają się odzywać te trzy dziwne sygnały. O dziwo kiedy jeżdżę po mieście nic nie "piszczy" cisza totalna. Jadąc na autostradzie sygnały odzywają się w różnych odstępach czasowych czasem raz po raz a czasem co kilkanaście minut.

O dziwo nie nie ma objaw w postaci zaświecenia się jakiejkolwiek kontrolki. Proszę pomóżcie bo w trasie to zwariować można od tego "pipczenia" a po drugie może coś się dzieje a ja nie wiem co. Komputer ok wykazuje tylko uszkodzenie silniczka w klimie który otwiera i zamyka dopływ zimnego i ciepłego powietrza ale to nie może być przyczyną ponieważ sygnały pojawiają się także przy wyłączonej klimie

 

Pomóżcie plissss

 

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracuje w Holandii i kiedy się wybieram do Polski i kieruje się w stronę autostrady to wtedy zaczynają się odzywać te trzy dziwne sygnały.

Może twój pasek nie lubi autostrady. :rotfl:

A tak na poważnie nie jest to przypadkiem zależne od jakiejś określonej prędkości? Szczerze, sytuacja jest co najmniej dziwna, A same sygnały bez żadnej kontrolki to tylko są wtedy jak bateria jest słaba i raczej zaraz po odpaleniu bądź nawet tylko po przekręceniu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL

 

Hmm zastanawiałem się czy nie ma gdzieś jakiegoś sygnalizatora prędkości który włącza się przy np 120 km/h ale niestety nie ma a sygnały pojawiają się przy różnych prędkościach. Co do baterii to jest ok.

Np po zjeździe z autostrady kiedy dojeżdżam do domu jeszcze kilka sygnałów a na następny dzień już nic. Pytałem nawet w salonie VW i o dziwo zrobili wielkie oczy też nie wiedzą co jest grane. Próbowałem nagrać sygnały na komórkę ale dźwięk jest zbyt mały intensywny. Już mi ręce opadają.

 

GURAL dzięki za próbę pomocy

 

Ludziska czekam na jakieś info

 

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie zgadywanka :( może to jakiś błąd licznika, coś mu się czasem pomiesza i sobie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm są momenty kiedy jadę 180 km/h i nic czasem przez 2 godziny nic a czasem w ciągu 2 minut 5 razy piszczy później kilka minut ciszy i znowu. Myślałem że to coś z olejem bo miałem wyciek ale wyciek usunięty i dalej sygnały szaleją

Szlak człowieka trafia jak się jest bezradny.

Czekam na dalsze propozycje. Na pewno wszystkie propozycje będę sprawdzał

 

Na razie nie dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podpiąć się pod VAG sczytać błędy i dopiero szukać. Bo twój opis nic nie mówi, a jak zauważył GURAL zacznie się w temacie zgadywanka. No chyba że ktoś miał taki problem i go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz przepaloną żarówkę od tego błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności