Skocz do zawartości
tcyzio

Uderzone prawe koło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem wczoraj przygodę.

Motocyklista się nie zmieścił i trochę mi przywalił w prawe przednie koło.

Efekt jest taki, że jazda samochodem na wprost nie jest możliwa chyba, że się trzyma kierownicę 90st. w prawo...

Jak myślicie poszła zwrotnica czy mogły też się pokrzywić wahacze?

Jak zdjąłem koło to nic generalnie nie widać ale jak koło jest założone to przy kierownicy na wprost jest skręcone w lewo i chyba troszkę dolną częścią do wewnątrz auta.

Wymieniać całe zawieszenie czy próbować po części ??:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to jechac na stacje diagnostyczna sprawdzenie powinno kosztowac okolo 15-20 zł i powinni wszystko powiedziec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wahacze oraz całą podstawę na której się trzymają...nie znam fachowej nazwy ale to jest żeliwne cos w czym siedzi piasta i przykręcone są wahacze

z pewnością ten element do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacze mogly sie pokrzywic. Zbierznosc masz na bank rozregulowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wahacze mogly sie pokrzywic. Zbierznosc masz na bank rozregulowaną.

No w to nie śmiem absolutnie wątpić. Krzywizna widoczna gołym okiem :)

 

sprawdź wahacze oraz całą podstawę na której się trzymają...nie znam fachowej nazwy ale to jest żeliwne cos w czym siedzi piasta i przykręcone są wahacze

z pewnością ten element do wymiany

 

To coś to chyba zwrotnica i mnie też się wydaje, że to mogło najbardziej ucierpieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DonVasyl

2 lata temu uderzyłem w krawężnik prawym kołem... 4 wahacze, końcówka drążka, łożysko, zwrotnica, nowa felga. Koszt w aso skoda 5800 zł

zatem na 75% zwrtonica zgieta zapewne nie widac ale pewnie jest, wahacze na 100% i byś może drążek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle...

A czy można wymieniać zawieszenie tylko z jednej strony czy trzeba od razu z dwóch?

Mnie koszta aż tak bardzo nie bolą bo to idzie z OC tamtego ale myślałem, że może to samemu idzie taniej zrobić a pieniążki z PZU skasować...

Ale jeśli to ma być całe zawieszenie to chyba lepiej oddać to do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź za ile kupisz wszystkie wahacze na stronę, zwrotnicę i co tam jeszcze uległo zniszczeniu. Będziesz wiedział ile Cię to wyniesie , wtedy udajesz się do ubezpieczyciela aby wyliczył Ci koszt naprawy i będziesz wiedział co Ci się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności