Skocz do zawartości
klema6

Odma 1.8 20v - 1.8 T Różnica ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam krótkie pytanie lecz istotne :rolleyes:

Interesuje mnie czy w silniku 1.8 T jest taka sama odma jak w 1.8 ADR ?

Chodzi dokładnie o to kolanko zaznaczone na obrazku

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tak, bo w opisie nie jest wyszczególniony jakiś konkretny silnik, tak jak to jest przy innych elementach odpowietrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten sam element w silnikach 1,8 i 1,8 T.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie , jeszcze jedno pytanie te kolanko to plastik czy guma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odma przynajmniej ta na schemacie jest taka sama, jeśli chodzi o kolanko to jest plastikowe, wymieniałem nie dawno bo pękło i zarzygało pół silnika.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z tą odma bo mi się cała rozpruła :))

mam zamiar zakupić tą

http://193.23.48.135/odma-olejowa-przewod-1-8-20v-turbo-058103213-nowy-i1594294481.html

 

tylko prosze o pomoc jak sie do tego dobrąć jak to kur.... wyjąć??? bo tam nawet rę ki włożyć nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też przerabiałem :) Wojtku faktycznie jest tam ciasno i wszelkie operacje ręką kończa się porysowaną dłonią. Są dwa sposoby: albo zdejmujesz kolektor ssący i wtedy masz łatwy dostęp albo niestety trzeba to zrobić bez zdejmowania. Ja wymieniałem tą część bez zdejmowania kolektora i poszło dość gładko. Zdemontowałem rurę gumowa idąca od intercoolera do przepustnicy. Część, którą chcesz wymienić z jednej strony wciśnięta jest w to i trzyma się na zawleczce, a z drugiej strony wciśnięty w rurę gumową i trzyma się na opasce zaciskowej. Trochę zdolności manualnych i spokojnie sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ręce poobdzierane niemiłosiernie już mam,dobrze że mam jestem skromnej budowy to i ręce mam chude wiec wszędzie wejdą, rurkę jutro zamówię i rozpracuje to.

ale póki co mogę tak kilka dni jeździć bez niej az mi przyslą tą część, jak zapaliłem silnik to tylko powiettrze leciało oleju nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć. Przy okazji sprawdź jeszcze czy ezektor masz sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mianowicie mam taki problem.. Od niedawna zaczeło mi bardzo smierdzioc w kabinie przypalonym Olejem.. postanowiłem to sprawdzici.. i przy pomocy latareczki zauważyłem pod kolektorem pęknieta rure.. Zwana odme. Gdy zdjełem kolektor to sie pogubiłem była kompletnie roztrzaskana i zadnej rurki niczego do niej nie ma... Kupiłem czesc plastikowa odme jest kruciec od niej do węża zeby złaczyc odme z węzem ale gdzie ten wąż prowadzi prosze panowie pomóżcie :( Piszcie nawet na gg 7805489. Dawid

 

Audi a4 b5 1.8 ADR

95 rok

 

odmas.jpg

 

Prosze odpiszcie z czym sie ta odma łaczy.. gdzie dalej wąż od niej prowadzi.

Prosze jescze raz o pomoc.. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie pekła mi ta rurka. tylko ta czesc. jest platikowa i powoli wymiotuje mi olej na silnik. jaki ona ma numer seryjny? prosze o szybka odp dodaje foto [ATTACH=CONFIG]69669[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz pisze tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpisze mi ktos z was z czym ta odma sie łaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego łaczy się rurkami do trójnika nastepnie idzie do filtra powietrza.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/74396-Pytanie-o-numery-cz%C4%99%C5%9Bci-ETKA-cz2/page178

 

tu masz posta od dawid1881 kierowanego do mnie. pozdrawiam i tam masz schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak widac na schemacie. W silniku 1.8 ADR zadnego trujnika nie ma jest tylko ta rurka z numerem 13. I z czym ona sie łaczy?? czy mógł by mi ktos odpisac? Bardzi prosze o pomoc :(

Edytowane przez egoniasty5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak widac na schemacie. W silniku 1.8 ADR zadnego trujnika nie ma jest tylko ta rurka z numerem 13. I z czym ona sie łaczy?? czy mógł by mi ktos odpisac? Bardzi prosze o pomoc

:(

 

Proponuję zaglądnąć do mojego postu ze schematami, może coś wyjaśnią

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/88452-Ciężko-odpala-po-dłuższym-postoju-1.8-ADR-LPG/page8?p=1492560&viewfull=1#post1492560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności