Skocz do zawartości
Gość oliver7

Silnik 110 KM a 115 KM - różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oliver7

Witam,

w grudniu 2005 kupiłem VW Passta 1999 1,9 TDI 115 KM przebieg 149 000 km. Niedawno mi go ukradli :-).

Teraz szukam nowego passata i mam pytanie do Was bo pewnie znacie odpowiedź na moje pytanie:

Czym sie różni silnik 1,9 TDI o mocy 110 i 115 koni z 1999 roku? Według instrukcji obsługi charakteryzują sie podobnym spalaniem. Gdzieś słyszałem, że ten 115 KM jest na pompowtryskiwaczach. Co to oznacza? Czy ten 110 KM nie jest na popmpwtryskiwaczach? Przeciez oba są TDI... Jeśli ktoś zna odpowiedź to poproszę i z góry dziękuję za pomoc.

 

pzdr

Oliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 PD są na pompowrtyskach.

Poszukaj 110 AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMASZ

Polecam paska z silnikiem 115KM. Pompowtryski to nowoczesniejsze i lepsze rozwiązanie (na kazdy cylinder jest zblokowany zespół pompa-wtryskiwacz sterowany elektronicznie) a w silnikach 110KM masz tradycyjne wtryski+ jedną pompe paliwową. Silnik 115KM na większą rolkę rozrządu+napinacz inny pasek rozrządu jednym słowem to inny silnik-nieco droższe części przy okazji:) ale sprawniejszy i mniej mulisty niż 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 115 konną wersję. Wyższe koszty materiałów eksploatacyjnych mogą być , poza tym nic złego się nie dzieje. Z silnika jak najbardziej jestem zadowolony.

Aczkolwiek gdzieś (forum jakieś) czytałem wypowiedzi że 115 są nieudane i lepiej spisują się 110. Ale na moje pytanie dlaczego, autor tego twierdzenia nie umiał mi logicznie odpowiedzeć. Tłumaczył coś o kłopotach przy tuningu.. co mnie mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej bym poszukał 130PS i ewentualnie czip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliver7
Niedawno mi go ukradli n.

A możesz napisać, w jakich okolicznościach? (sorki, ze nie na temat).

 

Stał na parkingu, przed blokiem. Rano wstałem i już go nie było... :-(

Szuakam nowego i mam wątpliwości co do silnika 110 KM i 115 KM ale jak na razie nikt ciekawych info nie wrzucił.

Poszukam dalej.

 

A jeszcze jedno. Co to jest to AFN i gdzie tego szukać?

 

pzdr

oliver7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110PS AFN jedna pompa i podobno nie do zaje...... i do czipsów dobry.

KOlega ma 90 PS czipsowany nan 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę 110 konnym AFNem i muszę powiedzieć, że nie mam do niego żadnych pretensji. Mulisty wcale nie jest, a te dodatkowe 5KM i może trochę wyższy moment nie stanowią aż takiej różnicy, żeby przechylać wagę na stronę pompowtrysków. Jeśli ktoś uważa te silniki za muliste, to myślę, że powinien się benzynowym 1.8T zainteresować, bo one z definicji pozwalają na więcej :)

 

Ale wracając do tematu: rozmawiałem raz z kilkoma taksówkarzami posiadającymi B5. Mówili, że specjalnie szukali Diesli bez pompowtrysków, bo podobno czasem są z nimi problemy. Nie miałem czasu na dłuższą rozmowę i nie wiem w czym tkwił problem, ale tak mi powiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o to ze w razie naprawy czy wymiany tańsze są zwykłe wtryski z centralną pompą.

A taxi leje u nas białoruską rope na przykład i ekonomia jazdy, obniżanie kosztow, maksymalizacja zysku nie jest dla nich tematem obcym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałem , że to koszty naprawy przewazają szalę na kożyść na AFN-ów, czyli 110 KM. Podobno jeden pompowtryskiwacz kosztuje około 2 tys. zł....niebardzo w to wierze , ale na pewno są droższe od zwykłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

pompowtryskiwacz jest bardziej czuły na złej jakosci paliwo... ale silniki na pompowtryskiwaczach sa bardziej rozwojowe tzn. jesli chodzi o tuning...

generalnie auta beda jezdzic podobnie moze troszke lepiej 115KM ale bez rewelacji...

Ja bym szukał takiego i takiego co znalazł bym w lepszej cenie z lepszym wypasem i stanie to bym brał :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności