Skocz do zawartości
buxi

Szarpanie przy ruszaniu i na postoju (nie sprzęgło, dwumas, poduszki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem z moim passatem a mianowicie na wolnych obrotach delikatnie szarpie gałką od biegów drgania sie przenoszą na siedzenia jak na dywaniku postawie butelkę z wodą o wtedy to dobrze widać.

 

przy obrotach ok 800 jest w miarę dobrze po dodaniu gazu na 900 drgania sie nasilają po przekroczeniu 1000 obr/min robi się spokój

 

Jeśli wcisnę sprzęgło nic sie nie zmienia(szarpie tak samo) sprzęgło jest nowe wraz z dociskiem tarczą łożyskiem i wysprzęglikiem, dwumas był sprawdzany też jest zdrowy, poduszki pod silnikiem są dobre nawet wymieniłem pod skrzynią tą najbardziej zmęczoną , wtryski nie leją auto było sprawdzone kompem i wszystkie wskaźniki książkowe.

 

Podczas ruszania nie dodając gazu puszczając samo sprzęgło szarpie jak dodam więcej gazu to nie szarpie podczas ruszania.

 

Nieważne czy auto jest na biegu jałowym czy np na jedynce i wciśniętym sprzęgle drga tak samo.

Przy zmianie begów na wyższe(podczas jazdy) nie szarpie dalej jazda jest płynna przy redukowaniu z wyższego na niższy też nie szarpie.

 

Nie wiem czy mi sie wydaje ale po włączeniu klimatyzacji lewarek jeszcze bardziej drga.

 

I mam jeszcze pytanie dotyczące jakiś blaszek pod pokrywą zaworów o co chodzi z ich doginaniem ??

 

Czy możliwe jest że sprzęgło sie w jakiś sposób nie spasowało??

Drgania sie pojawiły ok 5 tys km po wymianie sprzęgła.

 

Tutaj film drgań gałki widać jak sie uspokaja po przekroczeniu 1000 obr/min

 

Byłem u 2 mechaników nikt nie wie o co chodzi...

Proszę o pomoc

Edytowane przez buxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jakiś czas temu też to przerabiałem i miałem te same objawy. Wymieniłem sprzęgło razem z dwumasem i wszystko wróciło do normy. Proponuję podnieść samochód na podnośniku i uruchomić silnik. Pozdejmować wszystkie dolne osłony i dokładnie się przysłuchać. A szczególnie w okolicy ukł. przeniesienia napędu. Może to śmieszne ale ja nawet użyłem stetoskopu i wyszło, że to jednak dwu mas. Szkoda, że nie wymieniłeś całego zestawu.

MOżesz jeszcze podpiąć VAGa i posprawdzać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag był podpięty wszystko w normie.

Poduszki sprawdzone, może dwumas już jest zmęczony i takie są objawy jego końca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co i to wszystko ?? widać że mój problem jest trudny.... do rozwiązania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam na rezonans wydechu. kolego sprawdź czy końcowy tłumik Ci lata <albo cały układ> Podejrzewam, że plecionka <elastyczny łącznik rury wydechowej> jest wypalona, albo wieszaki gumowe wydechu wyrobione...ale stawiam na plecionkę skoro wszystko wg VAGa w normie. Z wierzchu może ona wyglądać normalnie, ale w środku jest warstwa wypalona i tworzą się drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydechu nie brałem pod uwagę :D muszę to sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnie

Witam , mam podobny problem , tylko że u mnie szarpie po włączeniu biegu wstecznego .Szarpie całym autem , a jeśli jest zimny to nawet nie zareaguje na ten bieg.Wszystkie inne chodzą bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sprawdź czy końcowy tłumik Ci lata
Tak lata na wolnych obrotach czy to jest znak że to plecionka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lata końcowy i lata pewnie cały wydech - rezonuje i przenosi to na budę. Może być ta plecionka wypalona w środku <ona jest warstwowa z tego co wiem> z zewnątrz może wyglądać normalnie, ale środek może być wypalony i nie tłumi drgań. Na zimnym Ci nie telepie? Jak nie to spróbuj końcowy wydech wprowadzić w rezonans <złap dziada ręką albo nogą podbij go do góry - lekko kopnij, tak żeby się zaczął telepać> jeśli będzie rzucało budą, a wydech będzie latał to prawdopodobnie plecionka nie żyje :D Możesz też sprawdzić tak : jak telepie, wyjdź z auta i dociśnij wydech końcem buta w stronę przodu auta <dopchaj> jeśli drgania miną, na 90% plecionka.

 

 

p.s. zawsze mogą być też wyrobione gumowe wieszaki wydechu. Też sprawdź.

 

jak możesz zrób filmik ;) rezonansu wydechu. Oczywiście końcówka może "mrowić" ale żeby nie latała góra-dół bo to chyba nie pozostawia wątpliwości.

Edytowane przez HaNsiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby nie latała góra-dół bo to chyba nie pozostawia wątpliwości.
No właśnie lata góra dół na wolnych obrotach przy dodaniu lekko gazu tak na 900 obr/min przestaje latać za to drgania w środku są bardziej wyczuwalne. Plecionka była wymieniana 50 tys km temu na nieoryginalną (podczas wywalenia kata).

Na zimnym czy na ciepłym telepie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to nie złączka elastyczna..... wspawali drugą i dzieje sie to samo przy ruszaniu na pół sprzęgle autem szarpie jak dodam więcej gazu przy ruszaniu szarpania nie ma. A i jeszcze zauważyłem zwiększone wibracje całego silnika (trzepie pokrywą). 3 mechaników nie dało rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności