Skocz do zawartości
Czarny0122

Gałka zmiany biegów tiptronic.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem.

Zdemontowałem dzisiaj gałke zmiany biegów i mam teraz problem z jej złożeniem. Do tego wszystkiego zgubiłem ta małą sprężynke, która wciaga delikatnie przycisk. Nie wiem co teraz mam zrobić. Spężynke może i dobiore inną, ale jak złożyć samą gałke tak aby działeła. Wyciągnełen niklowany przycisk i tą reszte przycisku ta czarną i jak zakładam to nie chce mi to chodzić tak swobodnie jak kiedyś. Rozbierał to ktoś i składał wcześniej?

Ma ktoś jakiś patent na to. Prosze o pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dokładnie opisać jak rozebrałeś gałkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Witam,

 

Piszę w tym temacie żeby nie zakładać nowego.

Potrzebuje się dowiedzieć jak zdemontować gałkę od automatycznej skrzyni biegów razem z (tiptronic) ??? Najgorsze jest to, że ta gałka ma w sobie takie coś, że jak nie jest skrzynia ustawiona na pozycji "P" to nie można wyjąć kluczyka i jak właśnie boję się to coś ułamać, bo już nie raz słyszałem, że można sobie kłopotu narobić, a kluczyk mam jeden więc byłoby kiepsko. Prośba o POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to właśnie po to jest to tak zrobione żeby nie zostawiać auta ze zgaszonym silnikiem w pozycji innej niż P. Po to nie da się wyjąć kluczyka żeby Ci o tym przypomnieć. Ja np. dorobiłem kluczyk zapasowy ( taka mała podpowiedź...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum przed przystąpieniem do demontażu układu zmiany biegów w tiptronic-u wiedziałem aby nie demontować gałki. Na forum jest napisane, że demontaż gałki to początek problemów.

Musiałem się jednak dostać do układu zmiany biegów a dokładniej do gumy która się przesuwa a w której znajdują się 3 blaszki na dźwigni biegów "maskownice" używane przy przełączeniu w trybie ręcznej zmiany.

 

Po zdemontowaniu osłon bocznych tunelu, odczepieniu zacisków chromowanej (plastikowej) osłony tiptronica oraz odczepieniu z zaczepów plastikowej puszki w której mieszczą się układy elektryczne wszystko podniosłem do samej gałki dźwigni. Pozwoliło to w bardzo extremalnych warunkach przy pomocy śrubokrętów, drutów i innych niestandardowych pomocy zamocować blaszki w plastiku. Wymagało to sporej cierpliwości (jakieś 1,5 godziny zabawy) bo dostęp był paskudny. Udało się bez zdejmowania gałki z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Dostałem dwie odpowiedzi i żadna z nich nie jest w ogóle odpowiedzią na moje pytanie. Czy ktoś może wie jak zdemontować tą gałkę ??? Jakaś podpowiedź od czego zacząć żeby nic nie zepsuć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem dwie odpowiedzi i żadna z nich nie jest w ogóle odpowiedzią na moje pytanie. Czy ktoś może wie jak zdemontować tą gałkę ??? Jakaś podpowiedź od czego zacząć żeby nic nie zepsuć ???

Też prosił bym o pomoc bo za chiny nie moge znaleźć pomocy jak zdemontować gałkę ponieważ rozleciał się srebrny przycisk służący do zmiany położenia dzwigni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zdemontować gałke trzeba wyciągnąć przycisk delikatnie , odpiąć sprężyne , wyciągając delikatnie wyciągnąć z cięgna bolec który pociąga wewnątrz cięgno do góry a następnie ciągnąć mocno gałkę do góry bo jest na wcisk!

Ja zrobiłem błąd i przekręciłem a w efekcie uszkodziłem aluminiowy trzpień na którym jest osadzona gałka.

Teraz mam prośbe- szukam mechanizm zmiany biegów do passata b5 drewno z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam również problem. Mam starą gałkę brzydką i chcę ją zmienić na nową. Niestety różnią się one budową w środku.

Starą bardzo łatwo wymontować i zamontować spowrotem ponieważ jest w niej tylko taki wygięty pręcik który podnosi i opuszcza plastikowy trzpień w skrzyni.

Jak mam ściągniętą gałkę to chwytając za ten plastykowy trzpień przeciagam lewarek na pozycję "2". Na maxa ciągnę za plastykowy trzpień aż się tak jakby zakleszczy.

teraz trzeba przygotować gałkę.

Czarny plastik z gałki połączyć ze spręnką. Włożyć go do gałki ale nie do końca. Do momentu aż się poczuje opór, jak się go włoży do końca to ten prędzik ze środka jest za daleko i trzpień ze skrzyni nie wskoczy na niego ;p

Gdy wszystko gotowe to wystarczy bardzo delikatnie nalożyć gałkę na trzpień i gdy już dojdzie do końca to wcisnąć chromowany przycisk. przesunąć na "P" i gotowe :) proste ;p

 

Dla chętnych moge nakrecić filmik jak to zrobić i służę pomocą.

 

Sam również potrzebuję pomocy. Moja druga gałka jest chyba od 3BG. ponieważ jest bardziej skomplikowana w środku. Ma 2 czarne ruchome elementy połączone ze sobą i jak narazie nie wiem jak to zamontowąć ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę stary temat. Czy ktoś z szanownego grona posiada zdjęcia zdemontowanej gałki zmiany biegów? Też chcę u siebie wymienić na nową ponieważ imitacja drewna jest już popękana od słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja odświeżę trochę. Czy żeby zdjąć tą osłonę chromowaną muszę ściągnąć gałkę co nie? domyślam się że tak, także czy zna ktoś jakiś bezpieczny sposób żeby ją zdjąć niczego nie psując? Chce trochę odnowić ten element bo porysowany strasznie ale ciężko cokolwiek zrobić bez demontażu;/ Tak że jeśli ktoś zna jakiś dobry sposób to proszę o rade:) Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności