Skocz do zawartości
pol7777

[B5] Serwo - wymiana na nowsze / większe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie serwa. W początkowych B5 piątkach do '99 roku są strasznie kiepskie hamulce. Zmieniał może ktoś w takim dziadku serwo??? Jest to w ogóle możliwe. Chodzi mi o zamianę tego serwa z lewej na to z prawej: http://moto.allegro.pl/item666148637_passat_b5_audi_pompa_hamulcowa_serwo_3bo_614_105.html .

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie interesuje mnie czy serwo wraz z pompa podejdzie bez większych problemów z paska po lifcie do mojego z 97r. Pytam bo miałem okazje jeździć takim po licie i miał bardzo mocny hamulec, wystarczyło połozyć noge na pedale a on już ładnie reagował. Orientowałem sie i ten którym jeździłem ma tą samą srednice tarcz takie same zaciski różni sie jedynie bardzo dużym podwójnym serwem i większą średnicą pompy, Jeżeli ktoś robił coś podobnego proszę o podpwiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci o pompę podciśnienia? Wydaje mi się, że w 2003 były silnik PD i była tam zupełnie inna pompa podciśnienia. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale pompy nie przełożysz. Co do serwa, to się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o pompe wacum o niej nic nie wspominałem, a o serwie i pompie hamulcowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi mi o pompe wacum o niej nic nie wspominałem, a o serwie i pompie hamulcowej

Śmiało możesz przekładać. Różnica jest w zbiorniczku wyrównawczym. Wracając do skuteczności hamowania w twoim samochodzie to nie wiem czy zmiana pompy jest potrzebna. Może wystarczy zmienić sam płyn hamulcowy i dobrze odpowietrzyć układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu gruntowny przegląd układu hamulcowego jak kolega pisze z wymianą płynu hamulcowego, bo mało kto o tym pamięta. Oleje i filtry wymieniają, a płyn hamulcowy zawsze idzie na drugi plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt o to właśnie chodzi. Na stacjach diagnostycznych są testery do sprawdzania płynu hamulcowego. Mierzy się zwartość procentową wody w płynie. Nikt lub mało kto o tym pamięta i później są efekty słabego hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan techniczny układu hamulcowego jest BDB wraz z płynem i przewodami gumowymi które byly wymeniane późną jesienią, hamować auto hamuje dobrze ale trzeba w to włożyć tylko troche siły, a w po liftowych już nie, jutro dam znać jak poszło i jakie są rezultaty co trzeba przerobić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nowoa, będzie to cenna informacja dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak jeżeli chodzi o odczucia to na pewno auto ma delikatniejszy hamulec wystarczy lekko dotknąć pedału i na tym śniegu od razu odzywa się ABS a starych gratach musiałem użyć siły by ABS zaczął działać, więcej opsze jak zajdą śniegi. Co do części trzeba mieć serwo z pompą hamulcową i zbiorniczkiem płynu hamulcowego od passata po lifcie, długie śruby oryginalne z tego serwa(dłuższe od naszych o jakieś 4cm), bardzo ważne by przy montażu nowego serwa śruba regulacyjna zakończona kulką(wciska się ją w pedał hamulca) była też od modelu FL bo jest ona krótsza, pozwoli ona ustawić pedał hamulca na właściwym poziomie(inaczej pedał by był bardzo uniesiony), jest jeszcze róznica w kostce którą podłaczamy do zbiorniczka obcinamy starą lutujemy nową i w przewodach które trzeba leciutko wygiąć pod odpowiedni kąt do całego biznesu trzeba jeszcze kupić 1l płynu hamulcowego.

Więc jeżeli komuś siądzie pompa/serwo to naprawdę polecam od mocniejszego młodszego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajowo, kolejna fajna porada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy samo serwo można zamienić? Bez pompy hamulcowej? U mnie do modelu po lifcie chciałbym wrzucić serwo ze straszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam tego zielonego, zgniłego i śmierdzącego kotleta - czy serwo dwukomorowe pasuje do przedlifta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska po lifcie przelozonego z anglika i mam włozone servo to duze pojedyńcze czyli z zwykłej b5 i jakos to tam sie zmieścilo i działa wiec to mniejsze podwójne powinno do b5 tez podejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja dziś założyłem serwo podwójne od polifta do przedlifta z jednokomorowym serwo. jutro odpowietrzam i zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak można bo nie sprawdziłem (zamian pomp) ale też założyłem serwo od polifta wraz z pompką i zbiornikiem. Jeszcze odpowietrzę i zobaczymy jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samego serwa nie założysz, musi być komplet bo Ci się to nie zmieści w komorze grodziowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samego serwa nie założysz, musi być komplet bo Ci się to nie zmieści w komorze grodziowej

 

no ja smiem szczerze watpic czy po zmianie serwa i reszty odczucia z hamowania sa inne. wiem z doswiadczenia poniewaz jezdzilem juz wielomapassatami, golfami i innymi i od 1998r do 2004r praktycznie wszystko smiga tak samo. Pierwszorzędną kwestia jest to jak uklad jest zadbany...

Ja mam taki hamulec jak piszesz w swoim B5 bez zadnego problemu. Plyn wymieniam co rok z nudów. Ale nie na jakis badziewiasty K2 czy cos tam tylko mam z hurtowni motocyklowego castrola - wieksza temp wrzenia.

 

Moze wlaczyl ci sie jakis efekt placebo czy cos z tymi hamuclami ;) ja tez mialem tak, ze przy corocznej wymianie filtra powietrza i paliwa odczuwalem przyrost mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwo odpowietrzone i ...wyszła kiszka. Uszkodziłem przewód plastikowy od podciśnienia między serwem a trójnikiem (oryginał był za długi więc spróbowałem przerobić i uszkodziłem) i założyłem zwykły przewód silikonowy, który zrobił się płaski od podciśnienia jak naleśnik. Teraz muszę poszukać jakiegoś wzmocnionego gumowego fi 10mm co wytrzyma podciśnienie -1bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat z pytaniem: dlaczego w intercarsch wszystko jest droższe 2 - 3 razy ?

 

Mam do wymiany serwo i choć na allegro są do kupienia poniżej 100zł rzekomo sprawne w 100% serwa to kusi mnie kupić nówke i jak passat zgnije to wcale za grosze nie sprzedać takiego serwa.

 

No i mam sobie takie serwo TRW PSA 743

 

http://katalog.mroauto.pl/tecdoc-produkt/154600-urzadzenie-wspomagajace-sile-hamowania-trw-psa743/ tutaj 463 zł

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3014163414211-PSA743-serwo-hamulca,scr_dItems.html IC 810 zł

 

 

Podane części są przykładowe bo jak szukać innych to jest tak samo i przez to nie wiem czy IC rżnie mnie w tyłek, czy może te sklepy sprzedają jakieś regenerowane czy cholera wie jakie, że "tak tanio" w porównaniu do IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności