Skocz do zawartości
vallentino

Odpowietrzenie ukladu paliwowego w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem forum ale niewiele znalazłem.

Wczoraj zaparkowałem na wysokim podjeżdzie i w dodatku miałem rezerwę.

Dziś próbuje odpalić auto i nic, słychac jak pompa zaciąga (pracuje) i niechce odpalić. (4 razy próbowałem)

Kolega odczepił dwa weżyki przy zbiorniku z filtrem paliwa i podczas właczania zapłonu odpowietrzył mi pompe paliwowa (poplulo ropa) weżyki spowrotem i potem auto odpaliło i na stacje.

Zastanawiam sie czy przez to pompa paliwowa lub pompowtryskiwacze niezepsuja się kiedyś po drodze, przez to ze pompa zaciągała powietrze i czy trzeba też wtryski odpowietrzyć lub jeszcze coś zrobić?

Dziekuje za opinie.

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie odpowietrzy.niewskazane jest wypalanie ropy do konca bo oprocz zasilania jest ona środkiem smarującym i odprowadzającym cieplo dla np wtryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w jaki sposob ma sie sam odpowietrzyc, co ma sobie postac godzine, dwi, czy moze dzien ?

Jak wyglada to odpowietrzanie, bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalewasz paliwem i kręcisz rozrusznikie, aż odpali ,ale wszystko z głową trzeba robic. Rób przerwy by przy tym nie załatwic rozrusznika i akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam sie odpowietrzy.niewskazane jest wypalanie ropy do konca bo oprocz zasilania jest ona środkiem smarującym i odprowadzającym cieplo dla np wtryskiwaczy

 

 

tutaj jeszcze sprawa dotyczy elementu podawczego tj. elektronicznej pompy paliwa w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności