Skocz do zawartości
rysio123

Problem ze wspomaganiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Męcze już się z tym troche czasu, a mianowicie wspomaganie po odpaleniu auta chodzi w miare lekko, po przejechaniu jakiegos dystansu np 10km zaczyna chodzic ciężko, wymienilem już 2 pompy wspomagania, pierwsza byla nowa z allegro(i zonk bo ciężko mi chodziła i łożysko dostało luzy po kilku miesiącach) , kupiłem drugą oryginał ale używany w bdb stanie i ta działa mi najlepiej. Ale wspomaganie jak chodziło tak chodzi, czytałem wszystkie posty i zastanawiam się nad wymianą maglownicy. Powiem jeszcze ze jak kupilem paska jakiś inteligent zalał syntetyka do wspomagania, zaraz gdy to zaóważyłem zalałem oryginał zielony od vw. Ale wspomaganie od poczatku ciezko chodzilo, czy to bedzie napewno magiel?

Moze mi ktoś powiedzieć ile mechanicy sobie licza w za wymiane magla? i ile np jest w tym roboty (opuscic silnik z poduszek itp. ..?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz kłopot z maglownicą. Naprawy jest dość kosztowna około 800 złotych. Sprawdzałeś czy są wycieki z układu kierowniczego i czy pompa głośno pracuje w czasie pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi nie wycieka, wspomaganie mi dziala ciezko w porównaniu z innymi, jesli chodzi o magiel to moge miec dobrego za 150zł(ze sprawnego auta) tylko

teraz sprawa wmontowania, interesuje mnie jak to wyglada, widział ktoś kiedyś taką sytuacje, tak czy inaczej dam do znajomego auto ale ciekawi mnie też ile w tym jest roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lebron82

Witam !!

od jakiegos czasu mam problem ze wspomaganiem tzn kierownica bardzo ciezko chodzi Pompa byla regenerowana a maglownica wymieniona na uzywke z audi a4. wszytko zaczelo sie od tego ze plyn mi uciekal ze zbiorniczka wiec wymienilem weza cisnieniowego. Wyciek ustal lecz wspomaganie jakby przestao dzialac prosze o pomoc Czy mozliwe jest to ze maglownica od audi nie wspolgra z pompa od wspomagania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wymiana magla jest troche roboty ale silnika sie nie rusza ja to robiłem na przysłowiowych cegłach w slepej uliczce demontowałem tylko kolumne z amortyzatorem. miałem o tym małe pojecie ale bazowałem na necie .rozwaliłem przy okazji kabel klaksona .siedziałem przy tym wsumie jakies 10 godz .jesli potrzeba wam pomocy to jesli moge to doradze co mieco

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lebron82

witam !! pomozcie prosze ....

 

od jakiegos czasu mam problem ze wspomaganiem tzn kierownica bardzo ciezko chodzi Pompa byla regenerowana a maglownica wymieniona na uzywke z audi a4. wszytko zaczelo sie od tego ze plyn mi uciekal ze zbiorniczka wiec wymienilem weza cisnieniowego. Wyciek ustal lecz wspomaganie jakby przestao dzialac prosze o pomoc Czy mozliwe jest to ze maglownica od audi nie wspolgra z pompa od wspomagania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze masz zapowietrzony układ kolego w pasku odpowietrza sie sam podczas krecenia kierownica prawo lewo na zapalonym silniku i odkreconym korku do zbiorniczka od pł wspom wazne zeby krecic do oporu i nie trzymac zbyd długo kiery w pozycji np prawo max lub lewo max. Ktos pisał ze dobrze jest robic to na podniesionych kołach przednich(bez oporu) a najlepiej pokrecic kilka minutek i z odkreconym korkiem pojezdzic po kretych drogach skrzyzowaniach ,podobno jesli krecisz po tym zabiegu w miejscu na luzie i zapalonym silniku i jest opór i gdy dodasz gazu czujesz zaj... Poprawe to łopatki w pompie sa do bani

zdewjmij pasek z pompy i pokrec lekko kołem czy chodzi bez oporów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności