Skocz do zawartości
PiotrGdansk

Duże spalanie 13-14l/100km?????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam passata 1,9tdi z silnikiem AVF i skrzynią tiptronik. Problem polega na tym, że autko w mieście przy jeździe spokojnej jeździe + korki pali ok 14l/100km. Tyle pokazuje mi fis. Wydaje mi się, że to trochę dużo, nawet jak na automata.

Co powinienem sprawdzić, a może to normalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ile rzeczywiscie pali. Zatankuj do pelna, wyjezdzij caly zbiornik i zatanakuj znowu na full i wtedy sprawdz ile pali.

Mi w miescie przy spokojniej jezdzie pali 6 max. Wydaje mi sie ze w automacie po miesci epowinienes miec 7,5-8 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć ile dokładnie pali to lejesz do pełna, zerujesz licznik. Wyjeżdżasz prawie cały bak i znów lejesz do pełna. Teraz liczysz średnią dzieląc litry (które wlałeś za drugim razem) przez kilometry.

Mi FIS zawyża średnią od 0.5 nawet do 1 l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój przy spokojnej jeździe po mieście latem (bez korków) - bez klimy: 6.0-6.5, z klimą: 6,5-7.5. Zależy to od dnia i od jakości paliwa. Ale jest to całkowicie i permanentnie PSJ - polska - spacerowa - jazda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję podpiąć VAGa i sprawdzić czy nie ma problemów z temperaturą... wysokie spalanie może być sygnałem o niewłaściwie działającym termostacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam passata 1,9tdi z silnikiem AVF i skrzynią tiptronik. Problem polega na tym, że autko w mieście przy jeździe spokojnej jeździe + korki pali ok 14l/100km. Tyle pokazuje mi fis. Wydaje mi się, że to trochę dużo, nawet jak na automata.

Co powinienem sprawdzić, a może to normalne???

 

Automat tak już ma , w książce podają ponad 10l w mieście . Do tych danych trzeba dodać jakieś przekłamanie wysokości 1-2l plus korki czyli będziesz miał te 13-14 l .

 

Ja mam dokładnie tak samo jak Ty : AVF tiptronic i też potrafi mi tyle spalić , czasami z klimą w korkach dochodzi do 18l :mad:.

 

Uroki jazdy automatem , coś za coś.

 

Mi w miescie przy spokojniej jezdzie pali 6 max. Wydaje mi sie ze w automacie po miesci epowinienes miec 7,5-8 max.

 

Mój przy spokojnej jeździe po mieście latem (bez korków) - bez klimy: 6.0-6.5, z klimą: 6,5-7.5.

 

Boże , ludzie co Wy wypisujecie ... to w trasie pali Wam ile ? 4l ? Jazda obwodnicami czy długie dystanse dwupasmowymi drogami po skrajach miastach to nie jest to SAMO co jazda przez centrum w korkach ..

Jak to jest możliwe , że tzw Wasza jazda w mieście ma takie samo spalanie co inni w trasie przy normalnej jeździe !! ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w trasie pali Wam ile ? 4l

 

W trasie produkuje paliwo ;-) Nadwyżkę można później kupić poprzez CB - hasło wywoławcze "oszczędności sprzedam" :D

 

Jazda obwodnicami czy długie dystanse dwupasmowymi drogami po skrajach miastach to nie jest to SAMO co jazda przez centrum w korkach ..

 

Większość bajkopisarzy nie wie co to korek ... Przejazd przez światła na 2 zmiany to nie korek ... korek to jest jak przejeżdżasz 1 km ze średnią 5 km/h ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa chyba trochę przesadził z tym spalaniem..........mam nadzieję że nie opierasz się na kompie....może kłamie....

mnie,zaznaczam Sosnowiec,fakt nie jest to Wawa ale też nie jest różowo,wyrabiam się w granicach 8-8,5...aczkolwiek jak ostrzej pojadę dochodzi do 9,5

trasa ok 6.

mam 15 auto,milion km na osi,21 lat prawko,nadal lubię jeździć i nie mam tendencji do przeaskrawiania,,,

pozdrawiam wszystkich serdecznie

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafał - ale mówisz o tiptronicu czy o manualu ? Jak manual to się zgodzę z Tobą w 100% . Tiptronic książkowo ma miasto 10 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boże , ludzie co Wy wypisujecie ... to w trasie pali Wam ile ? 4l ?

 

A kolega ma manuala? Bo jezeli nie to po co te uwagi? Ja mam manuala i pisze jak to u mnie wyglada. I chyba nie ma kolega bajkopisarz problemow z rozumieniem tekstu czytanego?

Zawsze znajdzie sie ktos kto chce zablysnac, no ale tak to juz jest na tych forach.

Powtorze.

U mnie przy SPOKOJNEJ jezdzie w miescie tyle pali 6l max - spokojnej - polega ona na spokojnym rozpedzaniu sie i nie wciskaniu pedalu do podlogi.

Na trasie max do 120km/h pali ok 5,5l - ale to pewnie angielskie paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam passata 1,9tdi z silnikiem AVF i skrzynią tiptronik. Problem polega na tym, że autko w mieście przy jeździe spokojnej jeździe + korki pali ok 14l/100km. Tyle pokazuje mi fis. Wydaje mi się, że to trochę dużo, nawet jak na automata.

Co powinienem sprawdzić, a może to normalne???

 

Podpowiem Tobie kolego tmstp , że chodzi w temacie o silnik AVF ze skrzynią TIPTRONIC .

 

A kolega ma manuala? Bo jezeli nie to po co te uwagi? Ja mam manuala i pisze jak to u mnie wyglada. I chyba nie ma kolega bajkopisarz problemow z rozumieniem tekstu czytanego?

Zawsze znajdzie sie ktos kto chce zablysnac, no ale tak to juz jest na tych forach.

Powtorze.

U mnie przy SPOKOJNEJ jezdzie w miescie tyle pali 6l max - spokojnej - polega ona na spokojnym rozpedzaniu sie i nie wciskaniu pedalu do podlogi.

Na trasie max do 120km/h pali ok 5,5l - ale to pewnie angielskie paliwo.

 

I to niby ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem ?? :576::576:

 

Po co się ktoś wypowiada ze skrzynia manaulna w temacie gdzie problem poruszany jest z TIPTRONICiem ? Szczególnie jak się nie odpowiada na poruszany temat . Miesza się tylko w głowie osobie zainteresowanej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na trasie max do 120km/h pali ok 5,5l - ale to pewnie angielskie paliwo.

Z tym mogę się zgodzić. Chociaż to paliwo to nie powala na kolana.

U mnie przy SPOKOJNEJ jezdzie w miescie tyle pali 6l max - spokojnej - polega ona na spokojnym rozpedzaniu sie i nie wciskaniu pedalu do podlogi.

A na pewno nie z tym.

A kolega ma manuala? Bo jezeli nie to po co te uwagi?

No właśnie, po co te uwagi, pytanie dotyczy automatu.

Zawsze znajdzie sie ktos kto chce zablysnac, no ale tak to juz jest na tych forach.

Nie tylko na tym forum. Mam kilku znajomych i żadnemu nie pali w mieście 6 litrów tylko około 8-miu, oczywiście manual, automat spali wiecej.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy SPOKOJNEJ jezdzie w miescie tyle pali 6l max - spokojnej - polega ona na spokojnym rozpedzaniu sie i nie wciskaniu pedalu do podlogi.

 

 

Ja nie mam automatu ale dorzuce tylko od siebie ze ludzie piszacy o poltorej tonowym samochodzie spalajacym w miescie max 6 litrow to sa bajkopisarze.

Moj AWX z manualem w W-wie w godzinach szczytu przy lekkiej nodze 7-7.5 litra musi spalic, nie ma opcji zeby mniej a jak wjade w lepszy korek to na 100% wyjdzie sporo wiecej. Raz tylko w miescie mi wyszlo 6.5, ale to byl dlugi weekend i wszyscy byli na procesji :D

Edytowane przez Ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat dotyczy automatu kolejne posty nie na temat będą nagradzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

spalanie masz w normie, mój słabszy AJM z tiptroniciem spala we wrocławskich korkach 10 - 13l/100 km według komputera przy bardzo spokojnej jeździe. Faktem jest, że realne spalanie jest niższe o 0,5-1,5 litra przy tankowaniu pod korek. Raczej nie masz co z tym walczyć - ja nie mam żadnych błędów na VAG, wszystkie fitry nowe, paliwo z shella, itd... i już się z tym pogodziłem :)

na pocieszenie dodam, że u mnie po starcie spod pracy średnia po kilku minutach w korku wynosi 25l/100 km ;)

Edytowane przez golas9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! a już myślałem, że mój pali jak smok, pocieszające jest to, ze nie schodzi poniżej ani powyżej 10 litrów/100 po Wawie, zawsze ile wleje ON tyle kilometrów x 10 dosłownie zrobię, w trasie 6.4-7,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się na temat skrzyni automatycznej. Widać: ten typ tak ma i już. Ciekaw jestem jak to wygląda w autkach ze skrzynią DSG. Może ktoś ma jakieś doświadczenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę że wam palą te paski za DUŻO.

Mój spala tyle (pasek jak w opisie, skrzynia manualna 6tka)

1. oszczędnie na trasie 5,2-5,4 , rekord na trasie na 20km 4,8

2. szybka jazda na trasie 5,7-5,8

3. Niemiecka autostrada średnia prędkość około 140-160km/h 1 raz 210km/h 6,4-6,5

4. Po mieście 6,5-7 ale nie stoje w korkach

Pomiary według kompa. Max możliwy błąd do spalania rzeczywistego 0,2l na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

adamko 251 troszkę nie na temat, gdyż:

a.) piszemy o automatach - a nie o ręcznej "szóstce" (porównanie spalania na trasie nie ma sensu, bo masz 1 bieg więcej).

b.) piszemy o jeździe w mieście w korkach,

 

Na trasie mam 5,5L, w mieście bez korków 7 - 7,5, na autostradzie przy 180 ok. ok. 8 litrów - wg kompa.

Więc raczej nie powiesz że jak na AJM (115 KM) z automatem jest to dużo a i tak nie zmienia to faktu, że w korku spala mi 10 - 13 litrów.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi miasto srednio z drugiego trybu komputera zawsze wyjdzie 8,3-8-5 l, trasa 6,2-6,5 dodam, ze jezdze agresywnie i cisac ostro paska oczywiscie na rozgrzanym silniku i studzac turbo:) wiec sadze, ze to male spalanie.

a propo PSJ to malo co oszczednosci daje kiedys sie tym bawilem to miasto o litr mniej tylko co mi politrze jak turbina mi siadzie i kasy wybule wiecej, nie po to mam 130 km i 285 momentu by jezdzic nim PSJ-em

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności