Skocz do zawartości
Gość piotrekp2507

[B3] Cieknąca przednia szyba i problemy z tym związane

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekp2507

Więc zauważyłem że koło bezpieczników wydobywa się woda. I zakleiłem trochę szczelinę pomiędzy uszczelką a szybą. Na zdjęciu widać że to profesjonalna robota :D

mlhgjghjgh.jpg

Jednak woda dalej cieknie, zastanawiam się czy to nie przez tą dziurę? Można ją zakleić?

Jakiś już czas nie mam w ogóle wspomagania w pedale hamulca no a klakson też ostatnio przestał prawie działać. Po naciśnięciu słychać cichy pisk i pojedyncze tykanie, jak od kierunkowskazu. Więc chodzi mi o to jak mam to posprawdzać bo zamoczenie tych bezpieczników jest chyba przyczyną wszystkich tych problemów.

mlobraz_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze jeszcze raz wkleic szybe ale u jakegos kolesia co sie na tym zna a nie spier... robote jak ten co taka dziure zostaiwł

a co do bezpieczników to mozesz o nowych pomyslec i przekazniki tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Jaki mniej więcej koszt wymiany takiej szyby bo ja słyszałem że około 300zł? Chciałem załatać to tylko tymczasowo bo chwilowo mój budżet jest bardo ograniczony. Czyli przekaźnik i bezpieczników nie da się wysuszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ale korozja zrobi swoje wiec nie warto a mozesz miec jeszcze wieksze kłopoty a tak na szrocie zaplacisz pare zł za te przekazniki w pare zł w sklepie za bepieczniki a co do ceny nowej szyby to zgadzam sie to jest cos kolo 300zł ale tam chodzi tylko o ponowne poprawne wklejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brat płacił 480 zł chyba za szybę+ wklejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wklejałem bo też mi ciekła tylko że przy dachu zapłaciłem 180zl w tym jest wliczone koszt wklejenia 130zł i do tego uszczelka 50 zł. Najłatwiej sprawdzić którędy cieknie to popryskać jakąś pianka albo woda z detergentem i od środka sprężarka dmuchać tak mi sprawdzali przed wklejaniem miałem naprawdę spory nie doklejony kawałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrekp2507 sprawdź lepiej, czy nie leci w miejscu gdzie linka maski przechodzi przez ścianę grodziową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Jutro popatrz ale nie wiem czy to znajdę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro popatrz ale nie wiem czy to znajdę

Jak otworzysz maskę, to od tej dziury, ktorą pokazałeś na pierwszej fotce, jakieś 10 cm w stronę przodu auta. Nie da się tej linki nie zauważyć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Znalazłem ale wątpię żeby tamtędy dostawał się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Pablo1421 dobrze gada ja miałem to samo też przez skrzynkę bezbieczników mi się woda lała na początku tylko kapało a póżniej pięknego dnia po ulewie gdy chciałem wytrzepac dywanik mało zawału nie dostałem:eek: suszę gąbkę do dzisiaj (miną rok):( i też była wina żle wklejonej szyby bo goscio od którego kupiłem paska sam wklejał szybę zwróc uwage jak jezdzisz czy szyba nie trzeszcz i czy piasek się nie pojawia od wewnąntrz i czy nie swiszczy przy dużych prędkosciach u mnie tak było z czasem coraz głosniej też zwlekałem aż się doczekałem małego jeziora pod dywanikiem tak więc nie zwlekaj szkoda auta u mnie koszt tej poprawki 160 +30uszczelka nara;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki są w obudowie prawie hermetycznej więc jak nie leżały w wodzie to powinny żyć a co do bezpieczników to tylko kawalek blaszki i moze gdzieś nie ma styku. Warto jednak przeczyścić wyprowadzenia z przekaźników jak i ich gniazda, do tego noźki bezpieczników i ich gniazda i powinno już działać;) A jak nie bedzie działać to trzeba rozebrać przekaźniki i wizualnie ocenić ich stan;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźniki są w obudowie prawie hermetycznej

 

Bzdura!!! oryginalne przekaźniki vw czyli te ze zdjęcia nie są nawet w odrobinie hermetyczne. (Zwykła osłonka na zatrzask idealna do zbierania wody). Mi i jak poleciało po lince to do wymiany miałem przekaźnik od świec żarowych (ponad 100PLN) i X kontakt. Były pełne wody. W innych też była woda ale je wystarczyło wysuszyć kompresorem. Więc jeśli nie chcesz narazić się na koszta to jak najszybciej likwiduj przeciek.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekp2507

Ktoś się może orientuje który to jest przekaźnik od pompy hamulcowej albo absu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności