Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Radio było przeze mnie rozebrane - wyciągnięty cały kaseciak bo czasami przeszkadzało mi jak po włączeniu radia włączało sie "Tape", teraz nie mam tego problemu :)

 

Chodzi o to że nie wiem gdzie się wlutować z kablem z wtyczką jacka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Takie wykonanie USB zamiast kasety jest super. Tylko czy ktoś wie jak to dokładnie podłączyć ? Czy ktoś się kiedyś w tym bawił ?

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1259314.html

 

a tak najlepiej,

 

 

Edytowane przez mosqito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wcale takie trudne, to na usb może być transmiter lub jakiś mały odtwarzacz mp3, tylko odpowiednio podłączyć, kiedyś miałem coś takiego robić ale jakoś nie było chęci, ale wpadłem właśnie na taki sam pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szuka jakiegoś interfejsu, żeby podłączyć USB. Znalazłem kilka i wiem, że podłącza się je w mini iso 8 pin. Jeśli kupię taką przejściówkę będę mógł dalej miećzmieniarkę i interefejs USB podłączony? Pewnie nie, ale warto spróbować. Może zrobić jakis prezłącznik, żeby sygnał brał raz z usb albo z cd :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-ISO-Plug-Splitter-8-pin-Blue-2x-Cd-Jack-Distributor-Blaupunkt-Becker-VDO-/371091703357?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item5666ca063d

 

Bawić w lutowanie mi się nie chce, bo obiecałem żonie, że koniec z modzeniem:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie emulator, coś na tej zasadzie tylko innej firmy i wygląd

http://allegro.pl/zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-vw-audi-i4519050386.html

 

Wpina się to w kostkę zmieniarki a zmieniarkę dopiero do tego.

W ten sposób moje ori radio Gamma ma USB, wejście AUX, czytnik kart SD oraz ori zmieniarkę.

 

Po włączeniu radia wybierasz źródło CD i już widzi ten emulator, przełącza na inne i znów na CD i działa zmieniarka.

A jak nie ma żadnej płyty w zmieniarce to jej w ogóle nie widzi do czasu włożenia płyty.

 

Może takie rozwiązanie Ci podpasuje?

Tylko one sa dedykowane do konkretnych marek itd, więc uważnie czytaj opisy emulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie się wpina zmieniarkę w ten emulator skoro jest tam miejsce na jedną kostkę tylko :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że mam inną a link poglądowo dla kolegi. Ja miałem kabel zakończony 1x wtyczka - w radio oraz 1x gniazdo - miejsce na wtyczkę ze zmieniarki (tą która była pierwotnie podłączona do radia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego:

v-w-iso-8pin-usb-sd-mp3-adapter.jpg

DMC_USB_SD_adapter_interface_for_vw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zakończenie kabelka jak u mnie, a wygląd samego emulatora to inna sprawa. Ale tak, dokładnie o takie coś mi chodziło.

Dzięki temu masz to co oferuje emulator + fabryczną zmieniarkę jak coś i radio.

Ja tam jestem zadowolony z tego jak to działa.

Nie wiem jak w tym co podlinkowałeś ale u mnie aby emulator działa musi mieć mp3 zapisane w katalogach o nazwach CD01, CD02 itd. Czyli nazwa katalogu imituje nr płyty w zmieniarce a w tym katalogu już luźno wrzucone pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalałzem to jest tak jak mówisz. Katalogi muszą być zapisane jako cd1 itd. Wiem teraz czego szukać. Dzięki za pomoc. Są tu jakieś plusy za podziękowanie? :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w B6 Xcarlink bardzo fajna sprawa. Podłączasz się kostką w miejsce zmieniarki, zmieniarkę do kostki od emulatora, a sam emulator ma metrowy kabel także całość wylądowała w schowku pasażera. Instalacja po ciemku z latarką w zębach zajęła mi trzy godziny. Niemcy robią kable nawet nie na styk... Także potrzebne jest popołudnie i trochę narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co znalałzem to jest tak jak mówisz. Katalogi muszą być zapisane jako cd1 itd. Wiem teraz czego szukać. Dzięki za pomoc. Są tu jakieś plusy za podziękowanie?

proszę, nie ma sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w swoim Pasku Delte 6 i strasznie brak mi mp3. Na Allegro znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/interfejs-usb-in-sd-vw-audi-mfd2-rns300-delta-6-i4515413339.html

Któs używał już może takiego kabla? Nie było problemów z podłaczeniem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam radyjko gamma 4 z fabryczna zmieniarka i tutaj pytanie czy ten emulator mi podejdzie http://allegro.pl/zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-vw-audi-i4519050386.html bo nie ma wyszczegolnionego mojego radia tlyko dopiero od gammy 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie chyba od gammy V podchodzą. Poszukaj na allegro Xcarlinka z firmy Hadron, znają się na sprzęcie, może coś Ci doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś może próbował podłączyć radio BETA z PASSATA B5 FL takim kabelkiem http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt-becker-mini-iso-jack-vw-audi-i4951420642.html myślę o wpięciu się w smartfona (duża pojemność naszych telefonów daje również duże możliwości, myślę też o słuchaniu radia internetowego) albo inne urządzenie zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby to zadziałało, albo emulator zmieniarki albo ingerencja w radio lutowanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mogę prosić o wskazanie w którym miejscu należy wlutować przewód aux w moim radiu beta. Na elektronice nie znam się ani trochę a nie bardzo mam kogo zapytać. Na początek chciałbym podłączyć sam przewód czyli zacząć od punktu 5 czyli połączenia pinów 4 z 6 i 3 z 7. Które to będą kolory u mnie? Następnie punk 6, czyli tor audio odtwarzacza kaset. Czy to będzie te gniazdo które zaznaczyłem na zdjęciu? Jest tam 5 styków, które wybrać? Chodzi mi o jak najprostsze podłączenie, może być z kasetą w środku.

 

 

Skitch.jpg

Edytowane przez lkotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się na tym kompletnie nie znasz, to lepiej nic nie rób. Zepsuć łatwo. Lepiej daj to komuś kto się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować autorowi tego wątku – świetny pomysł, który zaoszczędził mi kilkaset złotych. Posiadam betę grundig’a, którą właśnie kończę przerabiać. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami. Dodam, że nie jestem elektronikiem ale nie boję się lutownicy.

1. aby przerobić betę grundiga kluczowe są posty: 1, 25 a także co ważne: 375 i 376 (airmax dzięki za rozwiązanie).

2. jeżeli chodzi o posty 375 i 376 to rozwiązanie to można zastosować, a jak ktoś się nie czuje na siłach to można zamontować sobie przełącznik monostabilny i po prostu „kliknąć nim” po przełączeni w becie na CC. Kliknięcie aktywuje tor audio. Ja na razie zamontowałem przełącznik ale docelowo skorzystam z zaproponowanego rozwiązania. Dla tych co nie znają się za bardzo na elektronice dodam, ze wystarczy kupić gotowy regulator napięcia ustawić go na 3,3 V i dolutować trzy elementy (każdy powinien sobie z tym poradzić). Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać linkę – koszt gotowego regulatora napięcia to niecałe 10 zł + 1 tranzystor + kondensator + 1 rezystor. To naprawdę nie jest skomplikowane trzeba tylko przeanalizować schemat podesłany przez kolegę airmax’a.

3. teraz kwestia transmitera fm. Nie każdy się nadaję. Problem polega na wykorzystywaniu gniazda w transmiterze, które domyślnie jest wejściem liniowym, a my w tej przeróbce traktujemy je jako wyjście. Proponuję aby na początku (na próbę) podłączyć mp3’kę która ma jednoznacznie tylko wyjście – (wyście słuchawkowe). Pozwoli to zweryfikować poprawność wpięcia w płytkę z torem audio. Ja wlutowując się odciąłem przedwzmacniacz, (tak myślę, że jest to przedwzmacniacz) który jest tuż za złączem od głowicy magnetofonowej – patrz post #375. Tak jak napisałem po przylutowaniu toru audio do transmitera fm układ transmitera automatycznie traktował ten sygnał jako wejście liniowe, a w głośnikach samochodowych słyszał em tylko „pukanie”. Ostatecznie zrobiłem próbę na innej mp3’ce która ma tylko wyjście co upewniło mnie, że wpiąłem się prawidłowo w tor audio. Potem kupiłem najtańszy fm transmiter z supermarketu za 25 zł … i powiem wam, że gra wyśmienicie !!! Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podać namiary.

4. I jeszcze tylko uwaga ogólna do wątku. Niektórzy piszą, że lepiej jest kupić cyfrową zmieniarkę za 3 stówki - kto ma wolne 3 stówki to bardzo proszę. Niektórzy piszą, ze jakość dźwięku z transmitera fm jest marna. W tym temacie nie chodzi o transmisję dźwięku po falach eteru. Transmiter fm jest nazwą umowną płytki którą wymontowujemy i przerabiamy - pisał o tym autor wątku. Po przeróbce naprawdę osiągniemy co najmniej bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności