Skocz do zawartości
Blanko

klimatyzacja słabo chłodzi

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z klima automatyczna klimatronikiem

bardzo slabo mi chlodzi w upalny dzien gdy jest 28stopni ustawiam klime na max chlodzenie czyli na 18stopni (mniej niemoge juz bo jakis symbol wyskakuje) i nic..czuje tylko jak by tam wiatraczek siedzial i wial mi w twarz tym goracym powietrzem..

trzeba czekac az sie zalaczy ta klima albo zacznie chlodzic?bo u mnie po 10min dalej nic ciagle cieplym powietrzem wieje juz lepiej wogole ja wylaczyc i okno otworzyc

dodam ze sprawdzalem auto vag-iem i zadnych bledów nie bylo

filtr od klimy tez mam wymieniony.. wiec niewiem?

czy to tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to tak powinno byc?

 

Moze czynnika nie masz, jedź do speca od klim i Ci sprawdzi

 

ustawiam klime na max chlodzenie czyli na 18stopni (mniej niemoge juz bo jakis symbol wyskakuje)

 

:rotfl: wyskakuje zapewne LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki "filtr w zawrkach tam gdzie sie klime podłacza do napełnienia wymieniłes ?

czy 1 przeówd od klimy jest zimny a 2 ciepły

czy wiatrak dobrze działa i sprezarka ?

 

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

 

mi klima chodzi w trybie AUTO od 3 do 5 biegu na reszcie sie wyłacza AUTO i jak wcisne ze ma wiac na nogi czy na twarz to tez sie AUTO wyłacza tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyskakuje zapewne LO

Czyli LOdowato. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem tylko 1 filtr od klimy a sa 2?

wiatrak dobrze dziala grzeje ok tylko z tym chlodzeniem lipa

przewodow nie sprawdzalem bo nie wiem gdzie sa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi klima chodzi w trybie AUTO od 3 do 5 biegu na reszcie sie wyłacza AUTO i jak wcisne ze ma wiac na nogi czy na twarz to tez sie AUTO wyłacza tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak tak ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blanko, może Twoja klima wogóle się nie włącza. Najłatwiej przeprowadzić autodiagnozę (o tym jest temat), albo spojrzeć pod maskę z prawej strony (pasażera) czy załącza się prawy wiatrak na chłodnicy i czy załącza się sprężarka (najniżej po prawej napędzana paskiem) - wewnątrz koła pasowego jest tarcza sprzęgła, na załączonej sprężarce ta tarcza obraca się razem z kołem pasowym, w trybie econ tarcza stoi nieruchomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z klimą manualną strasznie długo bo około po 5 minutach zaczyna chłodzić pomimo tego że jest nabita. Zauważyłem że mam jeden przewód zagięty od sprężarki czy to może być powód czy coś innego?

Czt te przewody o których pisaliście z prawej strony mają być obydwa zimne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem z klimą manualną strasznie długo bo około po 5 minutach zaczyna chłodzić pomimo tego że jest nabita. Zauważyłem że mam jeden przewód zagięty od sprężarki czy to może być powód czy coś innego?

Czt te przewody o których pisaliście z prawej strony mają być obydwa zimne?

 

Przewody nie mogąbyć zagięte i obydwa powinny być zimne .

 

---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

 

wymienilem tylko 1 filtr od klimy a sa 2?

wiatrak dobrze dziala grzeje ok tylko z tym chlodzeniem lipa

przewodow nie sprawdzalem bo nie wiem gdzie sa..

 

Tak są dwa ,przeciwpyłkowy w podszybiu i filtr osuszacza na dolepod prawą lampą przednią no i jeszcze dysza rozprężna na przewodzie dopełniającym czynnik do układu. Przewody znajdują się również w podszybiu przed filtrem przeciwpyłkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem z klimą manualną strasznie długo bo około po 5 minutach zaczyna chłodzić

 

A wywietrzyłeś auto przed załączeniem klimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna !!!!!!!!! Jeden ma byc goracy a drugi zimny !!!!! W Pasku masz fitr z dysza dławiaca i byc moze jest zatkany . Zalecenia : Podłaczyc pod stacje do nabijania klimy , właczyc klimatyzacje i obserwowac klimatyzacje Cisnienie wysokie nie powinno byc wyższe niz 15 bar ( to przy temp zewnetrznej 30stopni C ) a niskie max 6 bar Przewód na zadnym odcinku nie moze byc zagiety !!!!!!!!!!! Jak bedziesz po badaniu pisz na priv to Ci podpowiem co jest grane !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te wykrzykniki ? Usunąłem zbędne i poprawiłem błędy. Nie da się inaczej opisać ? np

 

Bzdura totalna.Jeden ma być gorący a drugi zimny.W Pasku masz filtr z dysza dławiącą i być może jest zatkany . Zalecenia : Podłączyć pod stacje do nabijania klimy , włączyć klimatyzacje i obserwować klimatyzacje Ciśnienie wysokie nie powinno być wyższe niż 15 bar ( to przy temp zewnętrznej 30stopni C ) a niskie max 6 bar Przewód na żadnym odcinku nie może być zagięty.Jak będziesz po badaniu pisz na priv to Ci podpowiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

witam, odnośnie klimy to mam aktualne doświadzenia. moja klima słabo chłodziła a nawet prawiw wcale, pojechałem do warsztatu który zrobił przegląd i stwierdzili, że trzeba wymienić osuszacz i skraplacz - koszt ok 1300 zł - szok, z kumplem pojechałem do innego warsztatu i kolejny szok, gościu wymienił cztery oringi i wszystko - koszt 225 zł. Klima śmiga jak trzeba. powodzenie i uwaga na naciągaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, też mam maly problem z klimą, na początku chłodzi super, na 20st i chlodniutko lecz po przejechaniu 40-50km zaczyna jakby spadać wydajność, nawet po przełączeniu na LO nie mrozi jak trzeba, co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co poradzicie?

Sprawdzić stan filtra przeciwpyłkowego tzw. kabinowego.

Pojechać do serwisu klimatyzacji uzupełnić czynnik i sprawdzić szczelność klimy. A przy okazji zrobić odgrzybianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz, filtr pewnie wymienię, układ jest szczelny i nie ma błędów po samodiagnozie klimatronika, byćmoże już mało czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byćmoże już mało czynnika
A kiedy ostatnio był robiony przegląd klimy? Powinno się robic przynajmniej raz na dwa lata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku wymieniałem ten filterek przepływowy który znajduje się w krućcu pod maską i dobicie czynnika, ale zrobiłem sporo km z klimą, np trasa na poludnie wloch + to co po miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mi sie cos takiego dzieje -jak chodzi klima to mam mokre od dolu osłony termiczne.w środku od strony pasazera z przodu tez jest mokra tapicerka pod dywanikiem.Co to może być?po wylaczeniu silnika mam powódz pod samochodem.?

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności