Skocz do zawartości
Gość marek121212

Problem z zaciskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek121212

W Passatcie b5 AFN 1998 mam problem z zaciskiem prawym przednim a mianowicie trzy razy po chamowaniu zacisnął i już nie odbił ( po około godzinie postoju odpuscił i noramalnie można było jechać) .Po zdemontowaniu zacisku nie było widać żadnych uszkodzeń na tłoczku zacisk nie miał wycieków wiec wyminiłem reparaturkei nasmarowalem ale usterka znowu się pojawiła po pewnym czasie .Niestety musiałem dojechać do parkingu około 800 metrów na zacisnietym zacisku taczcza i zacisk się rozgrzały aż zadymiło się z klocka .Po około 2 godzinach popusciało i normalnie chamowało ,kupiłem urzywany zacisk na przód żeby wymienić ale po założeniu i próbie odpowietrzenia poprzez pierwsze pompowanie hamulcem a nastepnie przy pomocy kompresora okazało się że pompa hamulcowa daje za małe cisnienie i nie można odpowietrzyć czyli pompa hamulcowa do wymiany .

Czy uszkodzenie pompy może być spowodowane zacisnietym zaciskiem i

jazdą ? czy mogła się też uszkodzić przez próbe odpowietrzenia pedałem hamulca ?( stacyjka był przekrecona ).Tacze i klocki są jeszcze w dobrym stanie płyn też był wymieniany ale w zbiorniku pływają takie oczka coś jak ojej ? możliwe ze to przez kompresor jak mechanik odpowietrzał ostatnim razem to nadmuchało coś z kompesora .Z tego co się orientuje to można wymienić samą pompe bez serwa ?, czy pompa i serwo od takiego samego pasata oznaczenia silnika też takie same bedą pasowac ? W serwie nie ma wody o czym czytałem na forum ,odpływ w podszybiu też jest drożny .

Edytowane przez Majcin
ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to nie dawno ale w pasaiku B3 :)

 

jeżeli zaciski są choćby podobne to :

 

wymiana łącznika gumowego ( może jest za łany i nie wypuszcza płynu z zacisku :) )

 

jak nie to to pompa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności