Skocz do zawartości
B_O_N_K

Kilka problemów z elektryką wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna posiadam Passata B5. Podczas kupna okazało się że autko ma jeden mankament - problem z elektryką. Dokładnie wygląda to tak:

- nie działa otwieranie/zamykanie z pilota

- nie działa centralny nawet gdy przekręcam kluczykiem w zamku kierowcy (działa jedynie gdy robię to z drzwi pasażera lub zamka bagażnika - słychać dźwięk centralnego ale i tak nie otwiera wszystkich drzwi)

- nie działa elektryka prawego lusterka

- nie działa elektryka szyby drzwi pasażera

- nie chcą się w ogóle otworzyć prawe tylne drzwi

 

Co może być przyczyną? Od czego zacząć rozwiązywanie problemu?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu do wymiany a potem krancówki w drzwiach kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o poradę w którym miejscu znajduje się ten moduł oraz gdzie w Passacie znajduje się krańcówka drzwi?

 

Corrado VR6 oraz G60 znam na pamięć :) Passata dopiero poznaję stąd takie, pewnie błahe pytania :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł jest pod siedzeniem pod dywanikiem kierowcy a krancówki sa w zamku drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moduł ten odpowiada za centralny, elektrykę szyb i lusterek?

 

Czy po wymianie modułu będę musiał dostrajać kluczyk do nowego modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytania brzmi; tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nowy moduł musi mieć dokładnie takie same numery jak ten znajdujący się w moim Passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nowy moduł musi mieć dokładnie takie same numery jak ten znajdujący się w moim Passacie?

własnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na początek dobrze by było podpiąć autko pod VAG i sprawdzić błędy, sprawdź tez czy moduł nie jest zalany woda, czy kable do modułu nie są pogniłe (zdarza się i tak). Mogą tez być połamane kable na przejściu nadwozie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w wolnej chwili zacznę działać ;)

 

Dzięki za pomoc :)

 

To jeszcze jedno pytanko: Jak się "bezboleśnie" dobrać do tego modułu? Może ktoś kiedyś wrzucił jakiś FAQ. Szukałem ale jakoś nie potrafię znaleźć. Chodzi o to aby nie połamać żadnych zaczepów itd.

 

Podobnie z wymianą krańcówek - jakby podsunął ktoś poradę jak je sprawnie powymieniać to byłbym wdzięczny. Dziś rano obadałem że na bank nie działa ta w drzwiach kierowcy.

 

No i poruszając temat VAGa. Macie jakieś sprawdzone interfejsy, które śmiało można polecić? Jakieś namiary na firmę lub sprzedawcę na Allegro :) Jakieś programy które bez problemu będą współpracować z moim autkiem.

 

Dodam tylko że jest to 2.8 V6 4Motion.

 

Z góry wielkie dzięki :)

 

Pozdrawiam :)

 

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

 

Ok, już znalazłem jak dobrać się do modułu komfortu :) Jednak nie mogę doszperać się jak dostać się do mikrowłączników w zamku i ogólnie do zamka. Rozumiem że trzeba rozebrać tapicerkę drzwi ale chciałbym wiedzieć jak to zrobić niczego nie uszkadzając (zaczepy, haczyki itp).

 

No i interfejs VAG... jaki wybrać? Czy te za Allegro w okolicach niecałych 100zł podpinane pod USB swobodnie się spiszą czy jest to raczej jakiś shit nie warty nawet tej kasy?

 

Pozdrówka :)

 

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:43 ----------

 

Już znalazłem co i jak z drzwiami - poprzednio chyba musiałem być ślepy żeby tego nie zauważyć :P

 

W takim razie pozostał mi tylko wybór VAG'a. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rwij się do wymiany modułu. Masz raczej problemy z wiązką przewodów idących do drzwi kierowcy. Centralny jest ok, skoro możesz go zamykać z bagażnika i pasażera. Pewnie uwalona krańcówka, lub co bardziej prawdopodobne - inne objawy - wiązka przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, tak więc najpierw wezmę miernik i obadam wiązkę. Rozumiem że od strony modułu są dwie kostki a więc i po "drugiej" stronie powinny być też dwie. Gdzie się one znajdują? Podejrzewam że jedna prowadzi do drzwi kierowcy. A druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozpocznij od sprawdzenia przewodów między słupkami a drzwiami (w gumowych harmonijkowych osłonach) przewody te strasznie lubią się przecierać - szczególnie w tylnych drzwiach.

Jeśli w tym miejscu nie ma problemu następnie sprawdziłbym płytki mikrowyłączników w zamkach - czyli znane chyba wszystkim zimne luty...

...a moduł komfortu to naprawdę ostateczność - no chyba że już cały pływie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam podobny problem rok temu, okazało się że to modul komfortu, zalane kable pod siedzeniem. koszt, nie chce Cie straszyc , u mnie 700 zł:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno - jakoś przeżyję :) Wcześniej jako drugi samochód miałem Corrado VR6 - tam byle "pierdnięcie" tyle kosztowało a co gorsza niektóre rzeczy były praktycznie nieosiągalne.

 

No ale dzięki wszystkim za pomoc :) Mam nadzieję że znajdę jakiś dzień wolny aby to wszystko ogarnąć bo troszkę męczący jest ten brak centralnego i nie działające pierdoły.

 

Doradźcie jeszcze tylko jaki VAG zakupić żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto :)

 

Pozdrówka :)

 

Witam ponownie.

 

Podłączyłem się pod kompa i wyskoczyła mi cała masa błędów związanych z modułem komfortu:

 

 

 

01328 - Convenience System Data Bus Magistrala danych układu komfortu

35-10 - - - Intermittent Intermittent

 

01334 - Shareware Version. To Decode all DTCs Sterownik drzwi tylnych prawych

49-00 - Please Register/Activate Brak komunikacji

01333 - Shareware Version. To Decode all DTCs Sterownik drzwi tylnych lewych

49-00 - Please Register/Activate Brak komunikacji

 

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387) Sterownik drzwi pasażera

49-00 - No Communications Brak komunikacji

 

01331 - Shareware Version. To Decode all DTCs Sterownik drzwi kierowcy

49-00 - Please Register/Activate Brak komunikacji

 

00931 - Shareware Version. To Decode all DTCs Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne prawe

54-10 - Please Register/Activate - Intermittent Incorrectly Equipped - Intermittent

 

00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222) Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne lewe

54-10 - Incorrectly Equipped - Intermittent Incorrectly Equipped - Intermittent

 

00928 - Shareware Version. To Decode all DTCs Mechanizm zamka centralnego, drzwi kierowcy

54-10 - Please Register/Activate - Intermittent Incorrectly Equipped - Intermittent

 

01331 - Shareware Version. To Decode all DTCs Sterownik drzwi kierowcy

49-00 - Please Register/Activate Brak komunikacji

 

01333 - Door Control Module: Rear Left (J388) Sterownik drzwi tylnych lewych

53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent Supply Voltage Too Low - Intermittent

 

00930 - Shareware Version. To Decode all DTCs Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne lewe

27-10 - Please Register/Activate - Intermittent Implausible Signal - Intermittent

 

01334 - Shareware Version. To Decode all DTCs Sterownik drzwi tylnych prawych

53-10 - Please Register/Activate - Intermittent Supply Voltage Too Low - Intermittent

 

01334 - Door Control Module: Rear Right (J398) Sterownik drzwi tylnych prawych

52-10 - Supply Voltage Too High - Intermittent Supply Voltage Too High - Intermittent

 

00931 - Shareware Version. To Decode all DTCs Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne prawe

27-10 - Please Register/Activate - Intermittent Implausible Signal - Intermittent

 

 

 

Dało się skasować wszystkie oprócz jednego:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387) Sterownik drzwi pasażera

49-00 - No Communications Brak komunikacji

 

 

Oczywiście po wykasowaniu tych błędów (oprócz jednego którego się nie dało) żadnej poprawy w działaniu elektryki.

 

Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym? Uwalony moduł czy może to być coś innego w stylu poprzerywane/pozałamywane kable?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrówka :)

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komunikacji - to większość Twoich błędów. Sprawdź przewody w harmonijkach, sprawdź stan przewodów w wiązce bezpośrednio przed modułem komfortu i przy okazji stan modułu - czy nie jest zalany wodą, wilgotny. Od tego trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Dla mnie to trochę dziwne że tyle rzeczy na raz się wysypało.

Mi to wygląda na niechlujne poskładanie po jakiejś "przycierce" -- skąd kupiłeś auto i czy sprawdziłeś przeszłość dokładniej ??

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko kupiłem od prywatnej osoby w Polsce już z tymi problemami z centralnym (jakiś miesiąc temu). W kraju samochód jest od około 1,5 roku. Sprzedający powiedział że pewnego dnia po prostu zaczęło mu to wszystko wariować ale jakoś nie zabrał się za naprawianie tego ze względu na brak czasu (w sumie ja też nie mam zbytnio czasu aby rozebrać pół wnętrza). Co do przycierek/dzwonów, autko miało malowany jedynie lewy przedni błotnik, innych oznak czegokolwiek brak.

 

Pozdrówka :)

 

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

Dobra, przyjmijmy że moduł komfortu działa a cały kłopot leży po stronie pozałamywanych przewodów. Dlaczego nie działa otwieranie/zamykanie z pilota?

 

Druga sprawa.

Orientuje się ktoś z Was jak są przeprowadzone kable od centralnego itd? Na pewno idzie wiązka od skrzynki bezpieczników do modułu komfortu. I jak jest to rozwiązane dalej? Od modułu idą wiązki do każdych drzwi oraz do klapy bagażnika?

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś schematy elektryczne związane z modułem komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o to mój problem z elektryką,i mam nadzieję że mi ktoś pomoże.

Zaczęło się od tablicy rozdzielczej,od lewej strony licznika gdzie są obroty silnika zaczeły mrugać mi diody które podświetlają licznik,i do dzisiaj tak jest.Po jakimś czasie zauważyłem że kiedy otwieram przednie drzwi pasażera nie zapala się światło w kabinie.Po paru tygodniach przestał działać mi alarm i nie działa mi tylna szyba i centralny zamek nie otwiera i zamyka mi tych drzwi.O koło tygodnia temu z prawej strony przy otwieraniu obojętnie których drzwi nie zapala mi się tylne prawe światło w kabinie.Dzisiaj rano wsiadłem do swojego Passata włącam wycieraczki a one nic,to znaczy kiedy włączyłem spryskiwacz to wycieraczkie powoli w stylu przerywającym się podniosły do góry i stanęły,a kiedy włączyłem jakiś bieg to wycieraczki stoją w mniejscu i nie działają,bo muszę ręcznie je ściągnąć na du.

Pomocy co to może być??będę wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedz.

Czy to siada elektryka?może nie jest to take straszne jak mi się wydaje i wygląda?

Pozdrawiam furomowiczów VW PASSAT!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności