Skocz do zawartości
Lasqs

Rozbiór lamp soczewkowych Hella 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie... mam mały problem jako ze mam lampe hella z soczewką i ksenonem tylko jakis spryciaż połamał wszystkie uchwyty ...

pomyślalem ze kupie drugą lampę normalną i przełoże wszystko

 

Słyszałem o technice piekarnikowej do rozdzielania szkła (plastiku) od reszty lampy..

Lecz nie dziala ona na lampach soczewkowych i ksenonowych nie wiadomo dlaczego ( moze inny klej)

 

Dlatego moje zapytanie czy ktos zna skuteczną technikę rozklejania kloszy??

 

Drugie zapytanie Czy możliwe jest kupienie nowych kloszy Hella tylko kloszy??

 

Czy ma ktoś jakieś zdjecia lub doświadczenie w rozbieraniu soczewek Helli z 3b?

 

Dziekuje Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym mogą się różnić, klejem? Możesz rozgrzać np opalarką i spróbować. Ja swoje zwykłe ori lampy rozłożyłem na zimno i dało radę więc spróbować warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeję temat, może już ktoś to robił?

 

Spolerowałem lampy, ale są strasznie brudne od środka. Chciałbym je rozebrać. Są to soczewki Hella. Piekarnik też słyszałem, że odpada. Poza tym mi się wydaję, że od spodu są skręcone śrubkami, a łepek tej śrubki musi być od środka lampy. Czy ktoś wie, jak wyciągnąć soczewką?

 

Jakieś wskazówki? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da się odkręcić soczewki od stelażu i wyjąć całej wraz z odblaskiem i przesłoną przez otwór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie rozklejałem i hella i depo na soczewce w piekarniku i nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Serek, w jednym, dolnym narożniku widać od zewnątrz jakby wkręt (wkręcony od środka) i widać jakby gwint. Coś trzeba rozkręcić? Adam, ciężko tam jest dojść czymkolwiek.

 

Serek, powiedz mi coś więcej, ile trzymałeś je w środku, jaka temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnych śrub trzymających klosze, tylko spinki metalowe. Temperatura ok. 50-60 st. i parę minut. Potem na stół, zdjąć spinki i lekko podważyć płaskim a potem ciągnąć klosz do góry z czuciem. Jak mocno trzyma to jeszcze do pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok... dam znać, czy nie spaliłem lamp/domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla pełni szczęścia dodam, że te śrubki to są od tych plastikowych odblasków wewnątrz lampy, u dołu. Są przykręcone do klosza od wewnątrz. Nic więcej.

Napisz jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności