Skocz do zawartości
Tomasz

Spryskiwacze reflektorów...

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy ktoś ma passata ze spryskiwaczami reflektorów w zdesiu? Chodzi mi o jakieś foto ew. jak to jest podłączone, jak działa, jakiś schemat, opis... Czyli wszystko co umożliwiłoby mi ich podłączenie w przyszłości :D:D:D

 

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ci specjalny zbiorniczek z druga pompka - 7.5 litra, dysze sa mocowane do zderzaka bezposrednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu jest montowane

 

669549837.jpg

 

zbiorniczek z dwoma pompkami.

 

sprysk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OoOoO skopek o to właśnie mi chodziło dzięki ;-) Zderzak wiem jak wygląda, bo mam ;-) A rozumiem że jeśli chodzi o elektrykę to jest to jest połączona razem ze spryskiwaczami szyb, tak?

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,jak włączasz spryskiwacz szyb działa również spryskiwacz reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o. to juz wiem jak podlaczyc :)

jutro dostaniesz foto zbiorniczka na 2 pompki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro dostaniesz foto zbiorniczka na 2 pompki

 

To czekam na foto ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah skopek ;-) Dziekówa :padam: Moje spryskiwacze chyba wyglądają podobnie, muszę je zdemontować i zobaczyć ;-) Teraz jeszcze tylko foto jak to wygląda zamontowane w samochodzie i będzie giciorek ;-)

 

Jeszcze raz thx chłopaki ;-)

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbiorniczek z druga pompka

 

A gdzie ta pompka jest mocowana?

 

Dokładnie tak,jak włączasz spryskiwacz szyb działa również spryskiwacz reflektorów

 

Nie wiem jak w passacie, ale czytałem, że w golfie 2 owszem spryskiwacze reflektorów działały razem ze spryskiwaczami szyb, ale tylko przy właczonych światłach, był jakiś specjalny przekaźnik... Działały wtedy gdy dłużej przytrzymało sie manetkę...

 

A w instalacji "wodnej" były 2 zaworki ciśnieniowe...

 

Więc ktoś wie może co i jak dokładnie mi potrzeba, oprócz tego co mam? :027: Mam zbiornik z pompką, zaworki, i dysze... Spoko nie spieszy się, bo szybko tego nie zamontuje, ale chcę dokładnie wiedzieć co i jak ;-)

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem spryskiwacze reflektorów w golfie I 79r. Jak go kupowałem przegrałem flaszkę za włączenie tych spryskiwaczy . W oryginale było tak ,że trzeba było na długich trzeba było zrobić wyłączenie świateł i szybkie włączenie to powodowało pryśnięcie na lampy. Pozdro:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacze reflektorów działały razem ze spryskiwaczami szyb, ale tylko przy właczonych światłach, był jakiś specjalny przekaźnik...
po co przekaznik. wydaje mi sie ze to moglo by byc tak ze pompka od spryskiwaczy lamp miala [-] wzietego wlasnie ze swiatel. w momencie gdzy byly one wylaczone pomkka byla wylaczona i nie reagowala na sygnal z manetki. w momencie gdzy swiatla sie zapalaly obieg sie zamykal i mompka miala prad :)

 

ale to tylko takie moje zdanie ( jak by co to ja sie ne tym nie znam ) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co przekaznik. wydaje mi sie ze to moglo by byc tak ze pompka od spryskiwaczy lamp miala [-] wzietego wlasnie ze swiatel. w momencie gdzy byly one wylaczone pomkka byla wylaczona i nie reagowala na sygnal z manetki. w momencie gdzy swiatla sie zapalaly obieg sie zamykal i mompka miala prad

 

Możliwe, nie wiem dlatego pytam :D:D:D

 

ale to tylko takie moje zdanie ( jak by co to ja sie ne tym nie znam )

 

Ja tym bardziej :rotfl: Elektryka to dla mnie czarna magia :D Jak chciałem wymienić zarówkę w zapalniczce to śrubokrętem chciałem poodginać te styki w środku śrubokrętem :P Zdziwiłem się jak poszły iskry a jeszcze bardziej jak później jechałem i pół rzeczy mi nie działało w desce :P

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam że odgrzebuję temat ale czy ktoś posiada jeszcze zdjęcia zamieszczone wcześniej w tym poście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję. Super pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności