Skocz do zawartości
djmaniek3

Wymiana Skrzynki bezpieczników w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko kupiłem dziś skrzynke bezpieczników i jedno mnie zastanawia. Czy przed odłączaniem powinienem odłączyć akumulator? Wymieniam bo przy 2 przekjaźnikach mi styki powyginało i już się tego zrobić nie da podobno. Jak to zrobić by było dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przed odłączaniem powinienem odłączyć akumulator?

Wiesz, no jak lubisz emocje .... to nie.

Ja to bym chyba nie tylko odłączył aku (niektóre kable będą pod napięciem), ale i dokładnie pooznaczał kabelki (co by wiedzieć gdzie który potem podłączyć).

Dla pewności to możesz jeszcze cyfrakiem parę zdjęć cyknąć (tak na wszelki wypadek bo trochę kabli tam jest).

Powodzenia.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak foty na pewno będą i to lustrzanka :)) także z kablami nie będzie problemu po reszcie tam podobno idą przewody tylko w kostkach nie ma tam na jakichś zatrzaskach... tak słyszałem.

 

A jeszcze mam pytanko który najpierw przewód odłączyć - czy + ??? i jak później podłączyć najpierw + ??? czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mam pytanko który najpierw przewód odłączyć - czy + ??? i jak później podłączyć najpierw + ??? czy jak?

 

Odłącz minus . Plusa ruszać nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz minus . Plusa ruszać nie musisz.

 

ok, dzięki kiedyś odłączałem ale zapomniałem jak odłączać. Dzięki za pomoc. Niedługo jadę do teścia i będę wymieniał :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie wielozłącza pasują tylko w swoje miejsce, pozamieniać możesz jedynie te pojedyncze kable (grube czerwone i grube brązowe w pojedyńczych złączach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to przepinać kostki po kolei do 2 skrzynki pojedynczo.

A kostki i tak są takie, że gdzie indziej niż na swoje miejsce ich nie wepniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to przepinać kostki po kolei do 2 skrzynki pojedynczo.

A kostki i tak są takie, że gdzie indziej niż na swoje miejsce ich nie wepniesz.

 

a więc. powiem tak udało mi się przełożyć wszystkie przewody bez żadnego ale. Aczkolwiek z podpowiedzi co niektórych wyżej nie miałbym tyle miejsca na odpinanie i od razu podłączenie tej skrzynki. Zrobiłem to w ten sposób. Kartka długopis i zapisywanie. Przed zdjęciem każdej kostki oznaczyłem ją literka i zapisywałem. Jedyne co mnie zdenerwowało to to że po podłączeniu całej skrzynki nie działała mi cała tablica rozdzielcza. Światła i podświetlenie szło bo było z innego źródła :)) I co najśmieszniejsze został mi jeden przewód do podpięcia. Choć nie powinien. Znalazłem do niego wejście w starej skrzynce gdzie powinien siedzieć. Podpiąłem i działa wsio!

Co do tego że każda kostka ma swoje miejsce nie byłbym tego taki pewien. Bo jak podłączałem to 3 kostki co ida na dole można było pomylić.

A i jeszcze jedno ma ktoś opis do tej skrzynki bezpieczników ???? tylko nie chodzi mi o wygląd z przodu tylko o tylną część tej skrzynki co ma do czego???

 

Najśmieszniejsze jest to że byłem u 2-óch elektromechaniorów i żaden nie chciał się tego podjąć choć jak zajechałem nie miał żadnego auta na parkingu ani garażu to mówił że nie ma czasu. Jeden jak i drugi. Ale mówił że za tydzień m ógłby to zrobić za 50zł!!!!! :))

 

wymieniając skrzynkę miałem odrazu do wymiany kierunkowskazy jak i przełącznik do świateł. Mechanior krzyczał za to wszystko 60zł za robocizne sama. Hmm.... zaoszczędziłem nie dużo ale za te 60 zł kupiłem sobie filtr kabinowy, i ten zawias do przednich drzwi. :))

 

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC!!! W RAZIE PYTAŃ ODNOŚNIE POSTU PISAĆ!

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

 

PS: Sorki że się tak rozpisałem...

Edytowane przez djmaniek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myjnie Pompa Ground (przód) / Moc (z tyłu)

Umyć Switch (pozytywny wpływ na przedniej mycia)

i wszystko jasne :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim zakladzie byles ale to smieszne :D:D Pozatym NIE ma mozliwosci pomylenia kostek. Sa tak zrobione zeby pasowaly w jedno miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcie.

Faktycznie nie można pomylić tych przewodów. Ale zabawy miałem trochę i delikatnego stracha :)) teraz pasek odpala i jeździ jak trzeba!!! zamykam ten temat.

 

 

Nie wiem w jakim zakladzie byles ale to smieszne

 

dlaczego tak mówisz... że to śmieszne?

Edytowane przez djmaniek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sie zachowali;) bo pracowalem to wiem ze jak sie mowi przyjedz pan za tydzien to znaczy nie przyjezdzaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności