Skocz do zawartości
adamq

4motion - wibracje podczas gwałtownego przyspieszania / informacje od VW

Rekomendowane odpowiedzi

Tylny most przeciez jest caly czas spiety. Jedyne co tam spina to haldex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co sie "zapina" podczas dodania gazu gdy auto ma juz jakis tam bieg wbity.... wiecie o co chodzi,

 

Puszcza sie gaz skrecajac na skrzyzowaniu w prawo i dodaje sie gazu a skrzyni akurat ma 2 i gdy dodaje gazu zapina cos sie i to u mnie slychac tak jakos metalicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a nie będzie to np. luz na mechanizmie różnicowym w tylnym moście?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam za grosze caly tylny most komplet jak nowka. Ale boje sie zakladac, cos nie podpasuje.... nie wiem czy trzeba kodowac...a i nowy olej haldex i most trzeba wlac.

Szlag wie czy warto... bo dziala wszystko super tylko te dzwieki dziwne czasami.

 

Np po sniegu jak szaleje i tyl zapina naped to zadnych dzwiekow niechcianych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie też pojawiły się wibracje jak w temacie. Dzięki waszym opisom szybko doszedłem skąd pochodzą.

Po nieudanej próbie rozruszania starego tłumika wymieniłem go na nowy i problem się rozwiązał.

Na dzień dzisiejszy cena zamiennika firmy FEBI to około 530zł (po rabacie). Znaki producenta zatarte.

Tłumik z wyglądu prawie identyczny jak ten stary, który był wyprodukowany przez firmę IFA.

Ciekawe czy takie szły w oryginale czy już był robiony?

 

Załączam fotki:

DSC_1101_.jpg

DSC_1107_.jpg

 

I dla porównania stary:

DSC_1115_.jpg

DSC_1118_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiś nr latalogowy tego zamiennika Febi, żeby w przyszłości było go łatwiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

DSC_1127[1].jpg

 

Kod towaru: 40931

Kod EAN: 4027816409311

Kod VAG: 1K0521307A

To tak na wypadek jakby zdjęcia "wcięło".

Edytowane przez nTomek
dodane teksowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie dobrales taki a nie inny tlumik drgan skretnych? Na oryginalnym jaki miales nabity numer za oznaczeniem TTV01?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając podałem numer VIN. Jeśli idzie o to oznaczenie to w starym było: TTV01-002.

Poniżej film na którym widać jaki elastyczny jest nowy tłumik. Jak widać kciuk wystarczy by go poruszyć. W starym tłumiku trzeba było użyć grubego śrubokręta, żeby to zrobić.

Edytowane przez nTomek
Dodany film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wlasnie zastanawiam czym tak naprawde te tlumiki drgan sie roznia skoro maja inne oznaczenia. Na pierwszy rzut oka, widac inne oznaczenia gumy wewnatrz - zauwazyles jakies inne roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sie wlasnie zastanawiam czym tak naprawde te tlumiki drgan sie roznia skoro maja inne oznaczenia. Na pierwszy rzut oka, widac inne oznaczenia gumy wewnatrz - zauwazyles jakies inne roznice?

 

Moim zdaniem oba (stary i nowy) pochodzą z jednej fabryki. Oznaczenia mogę się różnić bo pewnie seria i rok produkcji jest tam zakodowane. Oprócz tego, że jeden był nowiutki, czysty i elastyczny a drugi zardzewiały i sztywny to wydaje mi się, że były takie same.

Ile nowy pożyje? Zobaczymy. Póki co "jeździć i obserwować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że raczej nie wymienisz drugi raz tego tłumika za Twojej kadencji ;-)

Myślę, że te tłumiki drgań wytrzymują przynajmniej 300tkm, jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że większe znaczenie ma tutaj czas i warunki eksploatacji. Ten stary nie był popękany tylko zardzewiały. Woda, sól, gorąca rura wydechowa - idealne warunki na korozję.

Podczas montażu tłumika oglądałem przednią część wału, który normalnie schowany jest za osłoną aluminiową - i tam czysto jak z fabryki. Niestety ta tylna część, gdzie nie ma osłony jest pokorodowana, a właśnie tam jest wspomniany tłumik.

Póki co jest lato więc nic się nie powinno dziać. Zobaczymy co po pierwszej zimie się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas montażu tłumika oglądałem przednią część wału, który normalnie schowany jest za osłoną aluminiową - i tam czysto jak z fabryki. Niestety ta tylna część, gdzie nie ma osłony jest pokorodowana

Dokładnie, przód jest osłonięty.

Ale jak dla mnie, jeśli auto jeździ i ten tłumik drgań cały czas pracuje, to dłużej wytrzyma, niż samochód mało jeżdżony, lub stojący wiele dni/tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) wyglada na to ze dopadl i mnie problem tlumika drgan. Natomiast w moim przypadku wyglada to tak ze na 3 delikatnie na 4 5 6 biegu juz mocniej czuc drgania i taki basowy dzwiek z okolic tylu samochodu a raczej tak mi sie wydaje. Natomiast najciekawsze jest to ze jak samochod jest zimny to odnosze wrazenie ze tego problemu nie ma, czasem ten dzwiek z wibracjami jest glosniekszy i bardziej dokuczliwy a czasem w zasadzie go nie ma, i was tez tak bylo czy byl zawsze? Dzwiek z wibracjami generalnie pojawia sie w trakcie przyspieszania nie musi to byc bardzo gwaltowne dodawanie gazu i wlasnie wystepuje w przedziale ok 1800-2400 mniej wiecej obrotow. Juz 3 warsztaty przepatrzyly samochod uklad wydechowy podobno ok reszta tez chociaz jak widac nie do konca. Widzialem post o odlaczeniu wagiem haldexa rozumiem ze b7 mozna to zrobic, i wtedy wal pracuje ale przez rozlaczony haldex nie ma "obciazenia" przez co nie powinnien wystempowac ten problem tak? Jezeli zle zrozumialem to poprawcie mnie koledzy. Poprosilbym tez o instrukcje jak wylaczyc oraz czy u was tez wystepowal ten problem w roznym stopniu czyli raz bardziej nasilony raz mniej. Tak czy innaczej i tak musze zajrzec i zobaczyc jak to pracuje.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio bylo podobnie, w okolicach lutego/marca zauwazylem wlasnie jakies buczenie w momencie przyspieszania, a ze nie towarzyszyly temu zadne wibracje to myslalem rowniez myslalem ze jest jakis problem z wydechem. W koncu podczas innej naprawy kiedy wyciagalem wal po ponownym montazu doszly wibracje z tylu - wtedy juz sprawa okazala sie prosta, wymiana na nowy rozwiazala problem.

 

Jesli chodzi o elektryczne odlaczanie haldexa to w A3 wtyczka jest pod tylna kanapa, pod plastikowa klapka od strony kierowcy - wystarczy odlaczyc i zrobic jazde probna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale czy zawsze bylo takie buczenie/wibracje czy raz mozna bylo odczuc je mocniej raz slabiej albo problem zanikal? Rozumiem ze wymieniles tlumik drgan nie wal tak? Musze zajrzec zobaczyc jak ten tlumik sie porusza bo z tego co pisaliscie powinienem moc go przesunac/poruszyc bez nadmiernej sily tak?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zaczelo buczec to buczalo, nie mialem momentow w ktorych nagle sie polepszalo i bylo dobrze.

Wymienilem tylko tlumik drgan z tylu, tlumik powinien chodzic lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem jest slychac a czasem nie. Sprawdze tlumik i dam znac czy cos pomoglo, moze to cos innego. Dzieki :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności