Skocz do zawartości
Gość polowirus

Cieknący szyberdach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polowirus

Jestem posiadaczem paska z mechanicznym szyberdachem i pewnie jak wszyscy borykam się z przeciekami. Jakie macie pomysły, aby temu zaradzić. :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pewne zatkane lub spadły węże odpływowe.

Pierwsze słyszę że w b4 był mechaniczny tzn napewno miałeś na myśli ręczny, na korbkę szyberdach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

u mnie też kapało - więc odkręciłem korbkę i przestawiłem ją o kawałek żeby mocniejszy był docisk. oczywiście sprawdź odpływy jak już wpominali koledzy i nasmaruj uszczelkę. wysusz podsufitkę jeżeli zamokła - jak będzie znowu lało to będziesz widział gdzie jest przeciek.

pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

U mnie też ciekło... Pojechałem do ludków z AUTOGLASS JAAN... Po tym jak ręka odjął... Wymienili uszczelkę i kłopoty sie skończyły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

witam drogich kolegow ostatnio mi zaczelo kapac na glowe z szyberdachu mozecie podac pare porad jak temu zapobiec albo czy sa jakies "zestawy naprawcze" do szyberdachu?? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo to zobacz czy nie masz zatkanych przewodów odprowadzających wodę bo jak woda zostaje w korytkach przy szyberdachu to uszczelnienia zwłaszcza te kilkuletnie potrafią ciec. Nie wiem jak jest w passacie ale w golfie rurki odprowadzające wodę mają dodatkowe końcówki które też mogą przeciekać. Ja to osobiście wymieniłem na na jednolite węże paliwowe :). Resztę szybra w miejscach uszczelnień zakleiłem silikonem i na razie nic nie cieknie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Mam problem. Od jakiegos czasu mam mokry sufit nad siedzeniemi pasazera na koncu podsufitowki na srodkowej szegokosci kanapy. Myslalem ze to uszczelka tylnej szyby przepuszcza ale okazalo sie ze miedzy podsufitowka a blacha jest woda w postaci kropelek. Zbiera sie tam, splywa po podsufitowce i wydostaje sie na jej koncu. Czym to moze byc spodowowane ze tam jest ta woda ?? Moze to byc wina lekko opuszczonych szyb tylnych drzwi ? Ale tylko lekko, tak ze widac zatrzymuja sie jeszcze na uszczelce wewnetrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się jeszcze mocowaniu anteny i jak sparciałe to uszczelnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz syberdach? bo jezeli tak to może to być wina podpływu od szyberka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

mam szyberdach, to musze jakims silokonem przeleciec wokol szyberdachu i anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęśli masz relingi to może sie lać słupkiem od relingu, w moim autku właśnie tendy dostawałasie woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nie mam relingow ale mam w tym miejscu jakis pasek i on nie jest do konca szczelnie wsadzony to tez moze byc powod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ściagnął podsufitkę i zobaczył czy odpływy od szybera są drożne, a nawet mogły się zsunąć (tak się też zdarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym ściagnął podsufitkę i zobaczył

Fakt, że będzie to najbardziej pracochłonne, ale wtedy będziesz mógł dokładnie zdiagnozować powód dostawania się tam wody i najłatwiej usuniesz tą usterkę.

mam szyberdach, to musze jakims silokonem przeleciec wokol szyberdachu

Czyli rezygnujesz z używania szyberdachu? Bo tylko tak to mogę zrozumieć, jeżeli chcesz go zakleić silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam relingow ale mam w tym miejscu jakis pasek i on nie jest do konca szczelnie wsadzony to tez moze byc powod ?

 

sam pasek to nie...jak byś miał reling to słupki od niego są na wylot przez dach mi ciekł akurat po stronie pasażera z przodu fachman odkręcił reling odchylił kawałek podsufitki i odkręcił ten słupek potem posmarował ten słupek jakimś czarnym silikonem do szyb i z powrotem go przykręcił przy tym zabiegu mam gorzej założoną właśnie tą listwę po prostu jest już stara i się wichruje tak że nie przylega dokładnie ale to nie ma wpływu jak słupki są szczelne to woda dostaje się jedynie pod ten pasek i pływa rynienką... jeśli nie masz relingów to też stawiał bym na szyber dach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nie chce zaklejac szyberdachu tylko przeleciec lekko silikonem wokol uszczelek i nie grubo tylko delikatnie na styku uszczelka dach a nie szyberdach uszczekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to przepraszam. Źle zrozumiałem Twoją poprzednią wypowiedź. :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zaklejac szyberdachu tylko przeleciec lekko silikonem wokol uszczelek i nie grubo tylko delikatnie na styku uszczelka dach a nie szyberdach uszczekla.

wg mnie jest to bez sensu! ponieważ silikon nic ci nie da! szyberdach jest tak zrobiony że chociaż woda bedzie przeciekać przez uszczelkę to są specialne cztery odpływy! i napewno któryś jest zatkany i woda nie ma gdzie uciekać, albo po prostu ssunął się wąż odpływowy. Najlepiej bedzie sciagnąć podsufitkę i po sprawie!

Ja bym niczym nie silikonował, bo to i tak nic ci nie da!

Wczesniej miałem passata b3 tylko kombi tez z szyberkiem przy którym uszczelka była dosłownie przedarta, a szyberek nie ciekł bo miał dobry odpływ... (oczywiście jak były wysokie opady to ciekł bo woda nie nadazała spływac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź jakiegoś druta i po prostu wsadź w te odpływy, oczywiście ostrożnie i powoli, powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności