Skocz do zawartości
MrZi

dmuchawa nie dziala i podswietlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. U mnie pojawił się ten sam problem, tzn dmuchawa działa tylko na 4 biegu, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych forumowiczów. U mnie pojawił się ten sam problem, tzn dmuchawa działa tylko na 4 biegu, co może być przyczyną?

 

być może rezystor dmuchawy mówi dobranoc, to bym sprawdził w pierwszej kolejności, jest on przykręcony do silnika dmuchawy. Za schowkiem pasażera po prawej stronie. Odkręć osłonę dolną to powinieneś zobaczyć silnik dmuchawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś objawy pokroju tego że czasami gdy jadę i skręcam w lewo/prawo to dmuchawa na chwile zanika(tak jakby się zmniejszała siła) i ponownie działa gdy wyprostuje O.o ... bo szczerze to powoli zaczynam odczuwać iż niektóre mankamenty mego passata to jakis cyrk ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,odgrzeje kotleta i opisze swoj problem , wszystkie konrtolki i wszystkie ikonki swieca, slychac ze klapy sie ustawiaja, a dmuchawa milczy, co to sie porobilo

 

dobra problem rozwiazany

Edytowane przez cubus00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega cubus00. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem taki jak koledzy jak się. Do niej dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem taki jak koledzy jak się. Do niej dostać

 

Na początku zdejmujesz osłonę nad nogami pasażera (2 plastikowe śrubki). Później demontujesz schowek. Jest przykręcony 7 śrubkami torx. Wentylator wyciąga się przez zwolnienie zaczepu i przekręcenie w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara. Problem rozwiązałem przez wymianę na nowy zamiennik z allegro http://allegro.pl/vw-golf-v-jetta-iii-passat-b6-wentylator-dmuchawa-i4999379554.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m3iaz napisał:
na schemacie widzę tylko że jest coś takiego jak "fresh air control unit" do którego jest połączona dmuchawa. bezpiecznik który zasila ten moduł to nr 38 w zestawie bezpieczników koło drzwi kierowcy. 

 

Mała poprawka: nr bezpiecznika dmuchawy to 39 (a nie 38)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sorry ze sie podpinam pod czyjs temat ale jestem nowy i chciałbym zasiegnac rady mianowice u mnie jest dziwna przypaqdłosc brakuje albo plusa albo masy , napiecie na kostce jest prawie 12V ale jesli poepne rezystor od razu skacze jaks zalone w,wykluczam rezystor bo kilka próbowałem i ten sam objaw

załaczajac diagnostyke jest bład 4f9 czyli szczotki na krótko zapierdziela jak ta lala,poza tym mostkujac bezpiecznik 25A z tym 40A tez zapierdziela czyli czego mu brakuje ????

wydaje sie ze coś jest miedzy skrzynka pod maską a bezpiecznikami w aucie jesli dobrze rozumuje

proszę o jakieś podpowiedźi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podoba problem do rezystora dochodzi napięcie i masa do wentylatora dochodzi tylko 12V brak masy dołożę przewód z masą wentylator chodzi na pełnych obrotach a pochwili już zacznie działać i już go da się z panelu sterować. Zdarza się to po Postoju w pracy jak auto na dworze stoi. Dam mu masę co pochodzi i działa zachwile normalnie :-o

Rezystor. Czy dmuchawa? Rezystor mam o nr. 3C0907521E a oto chodzi z tymi końcówkami F Q i takie tam cars zamienia się na wszystkie? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, sprawa wygląda następująco:

 

nawiew ustawiony na centralne kratki tak żeby dmuchało na łepetyne no i ładnie chodzi i dmucha a po czasie słychać tylko szum a dmuchać nie dmucha, przełączenie na Auto i dmucha. Dzieje się tak tylko w lato przy włączonej klimie. Po wyłączeniu nawiewów i załączeniu po jakimś czasem wszystko chodzi normalnie po czym sytuacja się powtarza. Błędów brak.

 

Ktoś coś jakiś pomysł??

 

Wygląda to tak jakby klapy się pozamykały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, mam problem z Passatem B6 2006r 2.0 TDI ,z dnia na dzień przestał chodzić nawiew . Ciepło- Zimno daje ale nie kreci się nawiew . Bezpieczniki w całym aucie całe . Nie ma prondu w kostce . Podmienilem wentylator o dalej cisza . Jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności