Skocz do zawartości
Gość Biały

Hamulce - trzęsienie, drgania kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Biały

Ostatnio zauwazylem ze przy hamowaniu samochod zaczyna szarpac, wydaje mi sie ze tarcze hamulcowe sa krzywe, nie wiem czy to moze wina zuzytych klockow nie zdejmowalem kola bo za 2 dni wracam do kraju ale pisze z ciekawosci!!! co wy o tym sadzicie??? Zuzyte klocki moga uszkodzic tarcz, aha i jeszcze jedno czy kazdy pasek mial kontrolke zuzycia klockow hamulcowych?

z gory dziekuje za odp pozdrawiam :vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość ciężko stwierdzic, ale najprawdopodobniej to będzie własnie to. Tarcze sie pokrzywiły bo pewnie są juz "za cienkie" no i wina klocków też może byc, jak ci same blachy zostały :przestraszony::dobani: , więc uszkodza (tak czy tak) tarcze. I nie każdy pasek ma kontrolkę zużycia klocków. PZDR.... :hurra::cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały

dzieki za info a paskiem zajme sie po powrocie do kraju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jako ciekawostkę:

W poprzednim moim autku (Roverek) miałem właśnie taką akcję - wibracje kierownicy, a z czasem i całego auta tylko przy hamwaniu. Zmieniłem w sumie trzy kpl tarcz z klockami, łożyska, przekładałem koła, opony na zimę, sprawdzałem na podniesionym aucie bez kół bicie tarcz i wszystko było git. Feler ustąpił po regeneracji (likwidacji luzów).... tylnego zawieszenia!!! (wielowahaczowe - finansowy dramat)

 

Gdyby ktoś przedstawił mi taką diagnozę, pewnie bym go wyśmiał.

 

Ale w Passku to raczej mało prawdopodobne.

 

Życzę szybkiego ( i taniego :ok: ) usunięcia usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swibno

U mnie występowało bicie na kierownicy podczas hamowania przy większych prędkościach, a przy długim lekkim hamowaniu podczas dojeżdżania do skrzyżowania było czuć jakby hamulce popuszczały (prawie jak abs). Po wymianie tarcz i klocków z przodu (na tarcze brembo i klocki ferodo cena z wymianą 500zł) problem zniknął. U mnie w passacie nie było czujników zużycia w żadnym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

mam podobny problem obecnie. tarcze sa wmiare nowe i dzisiaj przetoczyłem na wszelki słuczaj, klocki tez nie wyglądaja na zuzyte. zawieszka była sprawdzana. jak jade 130 i lekko nacisne na pedał hamulca sa duze drgania na kierownicy jak docisne na maksa przestaje drgać. co to moze powodować, tarcze są wyrównane i grube. czy moga same klocki byc zdeformowane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz luz na maglownicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

ok a jak to sprawdzić? generalnie przy kreceniu kierownią nie żadnego luzu na szarpakach tez nie było żadnego luzu ani pukania. czy jest jakaś inna metoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winę moga ponosić tarcze hamulcowe u mnie tez jest ten problem. Przy hamowaniu z wiekszych predkości drga kierownica, pomimo iz tarcze i klocki maja może ze 13 miesiecy podobnie jak zawieszenie. Kuzyn, który od małego naprawia auta i jest w tym naprawde dobry wspomniał o tym, że nawet nowe tarcze przy nagrzaniu wyginaja się i z tad te bicia. Jedyne wyjście to inwestycja w markowe części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

tarcze te były zakładane w serwisie VW w niemczech, ponadto były wczoraj przetaczane. klocki zostały te same. moze musza sie dopasować do prostych tarcz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno klocki musza sie triche przetrzec i ulozyc na tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

kupiłem dzisiaj nowe klocki Textar cena 150 zł. zauwazyłem po przejechaniu 300 km po przetoczeniu, że lewe kolo hamuje na 3/4 tarczy a prawe na 4/4. wiec kupiłem nowe klocki i bedę je zakładał. moze ma ktos instrukcje wymiany klocków w Pasacie 3B6 z roku 2005? czy to jest skomplikowane? na co zwrócić uwagę? mechaniora dzisiaj żadnego nie złapie a nie chce aby tarcze niesymetrycznie się zyzywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Witam.

Podobnie jak wy miałem podobny problem w moim poprzednim aucie (Astra 1,4), przy 130-140 po wciśnięciu hamulca chciało wyrwać kierownicę. Wymieniłem tarcze i klocki (firmowe brembo), przejechałem około 500 km i sytułacja się powtórzyła więc kupiłem nowy zestaw z dolnej półki (najtańszy dostępny na rynku) jednak przed montażem tarcze wygrzałem w piecu w temp 180*C przez 6 godzin po czym zostały przeszlifowane i dopiero wtedy zamontowałem. Przejechałem na nich 30kkm i więcej problemów nie było, więc wcale drogie, markowe tarcze nie gwarantują wysokiej jakości (może trafiłem na podróbe??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę 3 grosze ;)

może to zabrzmi śmiesznie ale ja bym w pierwszej kolejności wyważył koła :D

tarcze zawsze można wymienić tylko fajnie będzie jak się okaże że to zwykła pierdółka w postaci odpadniętego ciężarka lub nieszczelnej oponki, z której powietrze trochę zeszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie był to jeden z kilku objawów, i wcale tak gładko nie poszło, bo ani wyważanie nie pomogło, ani wymiana tarcz i klocków, ani wymiana wszystkich gumometali. Nawet szarpaki nie wykazały żadnych nieprawidlowości, a okazało się że miałem pęknięte sanki przy strzemieniu wachacza, wymieniłem i wszysto się uspokoiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zes kupil na allegro to na 99% ;-) trafiles na podrobke... tak samo jak sa podrobki NOKIA NOKLA ;-) pozdrawiam... przyklad podruby ;-)http://www.allegro.pl/item306408002_sportowe_nacinane_tarcze_brembo_audi_seat_vw_tanio.html pozdrawiam....

 

Po czym można poznac podrobione tarcze? Załamałeś mnie trochę, bo 2 dni temu kupiłem...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=302896030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówki na żyletkach jak miałem nawet mi nie drgało, ale gdy mam luzy w zawieszeniu tulejki metalowo gumowe sworznie itp to przód aż tłucze to wtedy mi tak samo "popuszcza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotweiler

Ostatnia naprawa; Citroen Xara - zawieszenie OK, hamulce OK; mocne trzepanie kierownicy w czasie hamowania przy każdej prędkości - nasilające się na zakręcie, Przyczyna; zatarty prawy przegub napędowy, dodatkowo mały luz na tulei listwy zębatej w maglownicy(prawa strona). Po wymianie przegubu i tulejki OK. Osłona na przegubie była cała;).

Renault Rapid; zawieszenie OK, hamulce OK; Lekkie drgania kierownicy w czasie jazdy ale nie zawsze, czasami z lekkim drganiem nadwozia, jak przy koślawej oponie; w czasie hamowania nasilające się drgania kierownicy, szczególnie przy skręcie w lewo. Przyczyna; wysypany prawy przegub wewnętrzny (przy skrzyni) Po wymianie przegubu wszystko OK. Dodam, że klient zapłacił za wymianę tarcz i kloców niepotrzebnie 460 zł. Stare były w stanie idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich -jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie trzepania kierownicy - otóż w moim Passku B4 ostatnio zaczęła mi drgać kierownica przy każdej prędkości.Dodam,że mam wyważone koła i byłem na szarpakach gdzie nie stwierdzono luzu w zawieszeniu.Trzepotanie kierownicą prawie zanika,gdy wcisnę gaz do oporu -tzn.podczas przyspieszania.Jeśli dodaję gazu spokojnie lub puszczę gaz - wtedu kierownica drży.Proszę o pomoc,może ktoś ma jakieś doświadczenie z taką sytuacją.Myślę,że to może być uszkodzony przegub.Zapomniałem dodać,że podczas hamowania trzęsienie jest takie samo.

 

mam dokładnie to samo, problem znika gdy założe zimówki, więc przyczyna leży w kołach ? ;/ i wyważenei nic nic dało... są krzywe czy co ? albo z oponami coś nie tak ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności