Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem takiego tematu, a szukałem. Wiem, że Passat w wersji CC ma w opcji dostepną kamere cofania. Interesuje mnie czy będzie ona pasowała do zwykłego Passata (sedan) i czy będzie można ją podłączyć pod Radio RCD 510? Przerabiał juz ktoś coś takiego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, naprawde fajny sklepik, ale nie końca znalazłem odpowiedź na moje pytanie. Tam jest wiele modułów, ale z opisów wynika że to do wersji RNS 510 czy potocznie nawigacji, a nie wiem jak z RCD 510. Wiem, że obydwa modele róznia sie właśnie nawigacja i chyba dyskiem twardym, o ile się myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co do tej pory przeczytalem na roznych forach wynika ze mozesz podlaczyc kamerke do RCD 510. Potrzebna oryginalna kamera, przewody i moduł do podlaczenia.

Nie jest to tania opcja jednak wyglada mi na tańszą niz ta stronka podana wczesniej.

Jak znajde numery części potrzenych do tego to je tu zamieszczę.

 

W międzyczasie - powodzenia !

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do tej firmy:

 

FIRMA NAVISERVICE Krzysztof Bykowski

Graniczna81 J Józefów 05-410 (woj. mazowieckie)

tel.022-789-62-51

fax. 022-789-17-63

http://www.naviservice.com.pl

email : [email protected]

 

Panowie znają się na swojej robocie i wszystko Ci powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem, pytalem i powiedzieli ze do RCD-510 nie podlaczy sie kamery jako ze nie ma w nim wejscia video....

 

:608:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzwoniłem i najtaniej z montażem to wychodzi 1800zł do RNS 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ci co maja RCD 510 musza jeszcze dolozyc za wymiane na RNS 510.... Napweno kosztowna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilem, pytalem i powiedzieli ze do RCD-510 nie podlaczy sie kamery jako ze nie ma w nim wejscia video....
Z tego co do tej pory przeczytalem na roznych forach wynika ze mozesz podlaczyc kamerke do RCD 510.

Wiec jak to jest??

na allegro znalazlem http://www.allegro.pl/item936509409_radio_rcd_510_rcd510_z_wejsciem_kamera_cofania.html

to mozna do rcd podpiac kamere cofania czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 od góry zdjęcie niby pokazuje obraz tak jak z kamery cofania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec jak to jest??

Nie można podłączyć kamery do RCD-510... Dzwoniłem i pytałem. Standardowe RCD-510 nie ma wejścia Video...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można podłączyć kamery do RCD-510... Dzwoniłem i pytałem. Standardowe RCD-510 nie ma wejścia Video...

 

to ta wersja

http://allegro.pl/item936509409_radio_rcd_510_rcd510_z_wejsciem_kamera_cofania.html

jest jakas PROTO czy no market ? Bo ma wejscie na kamere i nawet na My-gti jest napsiane jak podłaczyc kamere pod RNS i RCD. Gdzie w takim razie dzwoniłes kolego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FIRMA NAVISERVICE Krzysztof Bykowski

Graniczna81 J Józefów 05-410 (woj. mazowieckie)

tel.022-789-62-51

fax. 022-789-17-63

http://www.naviservice.com.pl

email : [email protected]

 

Panowie znają się na swojej robocie i wszystko Ci powiedzą.

Tu dzwoniem.

A przeczytaj opis aukcji, radio używane. Może ktoś znalazł sposób na podłączenie zewnętrznego Video...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pewnie jest kilka wersji RCD-510, bez i z możliwością podpięcia video albo facet nie wie o czym pisze, bo osobiście nigdzie nie znalazłem podobnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p://www.my-gti.com/1313/volkswage...in-assignments

tu jest opis pinoutu do RCD 510

Czyli jednak video jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, tylko kto podłączy nam pod to kamerę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, tylko kto podłączy nam pod to kamerę...

 

z opisu (na my-gti) wyglada ze jest to standardowe wejscie RGB wiec mozna podlaczyc kamerke kolorowa za pomoca adaptera CVBS na RGB (lub czarno-biala bezposrednio). Problem moze byc tylko z aktywacja wejscia video (najprawdopodobniej jest to realizowane na magistrali CAN)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do nich i uzyskałem informację, że pomimo, iż niektóre RCD mają wejścia video to im się nie udało kamery podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Passata 2006 kombi montaż kamery wygląda następująco:

- po pierwsze kamery wyszły w passacie począwszy od października 2007 (rok modelowy 2008)

- po drugie tylna klapa w kombi jest inna niż w passacie 2006, wiec jest kolizja gumowanego przycisku i lampek podświetlania tablicy rej. Trzeba wycinać blachę i przerabiać mocowanie wewnątrz.

- po trzecie: niewiem czy zauważyliście ale CAN Gateway w roku 2006 ma 7 bajtów konfiguracji i żaden z nich absolutnie nic nie mówi o wyposażeniu , bądź nie naszego paska 2006 w kamerkę wsteczną.

 

Przystępując do montażu kamerki pod RNS510 na pewno balansujemy w kosztach:

- kamery

- modułu kamery

- instalacji do modułu (mobilem w Lublinie chce za przewód 120pln)

- dodatkowych czynności podłaczenia pod can, zasilanie

- kosztów przeróbki tylnej klapy w przypadku kombi

- wymiany CAN Gateway-a !!!!!!!!!!!!!!

- przekodowania CAN Gatewaya, i RNS-a

 

W przypadku nie wymieniania modułu CAN Gatewaya w roku modelowym 2006 kamera nie zadziała.

Jeśli się mylę, poproszę bardzo o wyjaśnienie szczegółowe.

Próbowałem na starym Gatewayu podłączyc moją kamerę zamiast pod CAN - Infotainment, pod CAN- "silnikowy", jako, że on niesie informacje i wstecznym, o kącie skrętu kół. Ta teoria jednak sie nie sprawdziła, Obecnie czekam na nową bramkę CAN , a instalacje przepiąłem powrotnie do tego co dyktuje schemat.

 

Bardzo proszę o udział w tej debacie ludzi, którzy zamontowali w w/w pojeździe kamerę cofania.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności