Skocz do zawartości
Gość fellas

Piszczenie przy puszczaniu sprzegla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fellas

cos piszczy gdy delikatnie puszczam sprzeglo, i samochod zaczyna jechać. Przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła na luzie nic nie piszczy. dzieje się to w momencie puszczania sprzęgła, tylko na pierwszym biegu. pozostale biegi sa ok, nic sie nie slizga. mechanik powiedzial ze to pasek klinowy, wymienil i dalej piszczy. pozniej padlo na napinacz do paska, wymieniony i dalej piszczy. rece opadaja. przejrzalem internet. ludzie pisza o lozysku oporowym sprzegla, o lince sprzegla, o sprezynkach w tarczy sprzeglowej i o wielu innych rzeczach. ktos nawet napisal ze wyczyscil silnik i przestalo piszczec:) bede wdzieczny za pomoc, nie chce placic kolejny raz za cos, co nie musi byc wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby bardziej dokłądnie opisac to piszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fellas

pisk dochodzi wyraznie z przodu, i przypomina dzwiekiem pisk paska klinowego do wymiany, nic nie chrobocze, nic nie stuka, jest to wysoki dzwiek. pisk znika w momencie calkowitego puszczenia sprzegla i przy rownoczesnym dodaniu gazu. pisk wystepuje jadac na polsprzegle, zazwyczaj podczas parkowania. jadac do tylu jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ego co opisujesz to ja stawiam na łozysko oporowe albo tłumik drgan skretnych w tarczy sprzegłowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fellas

dziekuje za pomoc, wiesz moze, chociaz w przyblizeniu jaki jest koszt wymiany, i w sumie najwazniejsze dla mnie pytanie czy moge z tym jeszcze troche pojezdzic, bo jestem wlasnie 2 dni przed dlugim urlopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej powinno byc wymienione ale jesli nie przeszkadza ci to za bardzo to mozesz troche polatac ale sugeruje szybka wymiane

ale to moze byc jeszcze docisk sprzegła do wymiany (210zł) sama tarcza spregła (170-240) łozysko (50)

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ,ale do rzeczy.U mnie problem zaczął się jak wymieniłem silnik,ale silnik nie ma tu nic wspólnego ,to inna bajka,ale przy okazji wymiany silnika stwierdziłem pęknięcie sprężyny w tarczy i postanowiłem ją wymienić.Kupiłem używkę deko cieńszą niż była moja tarcza od opla Vectry A z 1993 roku 1,8 (podaję ku woli ścisłości że to taka sama jak do VW T2 Busika i B2 Passata.PO zamontowaniu i odpaleniu silnika ,po jakiejś minucie ,może dwóch pracy motoru,zaczęło coś dziwnie piszczeć.Początkowo myślałem że to pasek alternatora,ale jak wcisnąłem sprzęgło,to przestało piszczeć,przy puszczeniu sprzęgła znów zaczęło.Sprzęgło bierze mi od prawie samego spodu i biegi ciężko łączą , tak jak by sprzęgło ciągło co akurat jest pewne,ale czy nawet przy ślizgającym sprzęgle tarcza może piszczeć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Co do piszczenia z pod maski to moj VW Passat B6 TDI .Gdy silnik jest zimny a na zewnatrz jest -0.c wrzucam pierwszy bieg puszczam sprzeglo i prosze metaliczny dzwiek slycze? a gdy na zewnatrz jest +0.c to cisza? I oczywiscie gdy sie juz silnik rozgrzeje to piszczenie ustaje Moze ktorys z forumowiszow uporal sie z takim problemem wiec przosze o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hkwak

Witaj

Mialem to samo, identyczne objawy w identycznym modelu, na zimnym piszczalo sprzeglo przy ruszaniu, po rozgrzaniu ustalo. to poczatek konca lozyska oporowego. wymiana z lozyskiem kilka stow i na razie wszystko OK. Kola dwumasowego nie musialem wymieniac. przebieg 180 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności