Skocz do zawartości
Gość Łodziak

Termostat - Instrukcja wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łodziak

Witam,

Mam maly problem. Otoz moj Pasek 1,9 TDI (115KM) osiaga tempereture 90st dopiero po 15 min jazdy. Podejzewam ze termostat poprostu jest caly czas otwarty. Czy mozecie mi opisac jak sie do tego zabrac?

 

Z gory dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat płynu chłodzącego (silniki 1,6 1,8, 1,8T, 1,9 TDI)

Termostat znajduje się w przedniej bocznej części bloku silnika, dociśnięty jest skośnym króćcem wykonanym ze specjalnego tworzywa ssztucznego. Krówciec przymocowany jest do bloku na 2 sruby pod klucz 10 (najlepiej stosować klucz nasadowy)

 

Co Niedomaga: Czujnik? czy Termostat?

Jeśli pojawiają się niedomagania na wskazówce - podejrzewamy czujnik lub termostat wtedy trzeba sprawdzić temperaturę węży przy chłodnicy (górny i dolny) i porównać, Jeśli górny i dolny mają podobną temperaturę to zanczy że termostat nie domyka się.

Termostat Jeśli temperatura na wskaźniku równo podnosi się do 80°C na postoju i spada równo podczas jazdy do 60°C i (nie skacze wskazówka na 0°C czy na 110°C).

Czujnik Jeśli wskazówka podaje różne wartosci w zakresie od 0°C do 110°C w różnych warunkach to wtedy wymienić czujnik.

 

termostattdiww5.th.jpg thermostat87c102c1446ip6.th.jpg ukadchodzenia16bwy5.th.jpg

 

Sprawdzenie:

- Zwrócić uwagę na położenie zamontowania,

- Sprawdzić po przez podgrzanie w wodzie.

- Początek otwarcia około 85°C

- Koniec około 105 °C.

- Skok otwarcia nie miej niż 7 mm.

 

Wymontowanie

– spuścić płyn chłodzący (chłodnica kranik spustowy)

– zdjąć wąż płynu chłodzącego z króćca łączącego

– wykręcić śruby mocujące 1 króćca łączącego 2 i wymontowaćk róciec łączący 2 wraz z termostatem płynu chłodzącego 4

– obrócićt ermostat płynu chłodzącego 4 o 1/4 obrotu

(90o) w lewo i wyjąćz króćca łączącego 2

 

Zamontowanie

:!:Uwaga!

Pierścienie uszczelniające termostat wymienić na nowe

Zamontowanie następuje w odwrotnej kolejności.

Zwrócić przy tym uwagę na następujące punkty:

– zwilżyć nowy pierścień uszczelniający 3 odrobiną płynu chłodzącego;

– umieścić termostat płynu chłodzącego 4 w króćcu łączącym 2

i obrócić w prawo o 1/4 obrotu (90°)

 

:!:Uwaga!

Króciec termostatu płynu chłodzącego musi znajdować się w położeniu prawie pionowym.

– umieścić króciec łączący 2 wraz z termostatem płynu chłodzącego 4 w bloku silnika;

– dokręcić śruby mocujące 1 (Moment dokręcania: 15 Nm)

– napełnić układ chłodzenia płynem chłodzącym

 

Informacje Inter Cars o towarze http://sklep.intercars.com.pl/

nazwa: Termostat środka chłodzącego

indeks: WAHLER 3141.87D - (usczelka w kpl.)

Cena brutto: 101,98 zł brutto

 

WAHLER termostat VW Bora, Golf IV, New Beetle, Passat 1.6-2.0 99/05-

Temperatura otwarcia: 87°C - 102°C

 

uszczelkę termostatu / również wymienić

Inne termostaty niby są ok ale co firma to firma :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

Bardzo dziekuje,

Widze ze mam doczynienia z profesjonalistami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

Marek

czy mógłbyś dorzucił jeszcze instrukcja wymiany termostatu do 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniałem go w Golfie III. Znajdował się nad skrzynią biegów (wchodził w blok silnika poniżej głowicy).

I napewno nie było tam pompy wodnej.

Więc nie jest zasadą, że tylko przy pompie wodnej znajduje się termostat.

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

1,6 1,6 1,9 D bez 1,6 AHL w pompie wody

 

p.s nie które 1.8 i diesle mają też w krućcu zależnie od typu silnika

zgadza sie pojemnisci takie same

lecz termostat w różnych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

dzięki o to mi chodziło

12 regulator układu chłodzenia dla 1,6 i taki chyba jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dokładności (3B) 1,6 ADP

 

ukadchodzenia16bwy5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

Jeszcze co do temperatury na wskaźnikach

Dzisiaj obserwowałem dokładnie. U mnie objaw jest taki:

samochód wąłczam jeżdzę temp ogrzewanie szybko zaczyna działać , wskazówka idzie do góry do 90 po ok 5-6 mniutach jazdy jakby termostat się otworzył wskazówka spada do pierwszej kreski i znowu stopniowo rośnie do 90. czyli wszytko wg ksiązki. Tylko znowu po 3 -km jazdy szybko schodzi do pierszej kreski i trzyma się dośc długo , jak do jadę do skrzyżowania to szybko wzrasta od pierwszej kreski do 90C w ok 3 sek . samochód jest nagrzany wydaję mi się że to jednak może być czujnik bo w przy awari term, ogrzewanie zaczyna działać bardzo powoli .

 

jeżeli można to gdzie znajduję się czujnik od wskaźnika temp w 1,6 ADP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sprawdź to teraz na postoju (niech sobie pochodzi sam) i dokładnie obserwuj wskazówkę do kąd się zagrzeje i do kąd spadnie). Sprawdź również wąż dolny jak się rozgrzeje.

 

Czujnik jest z tyłu silnika (patrząc na silnik) zaraz obok odmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

ok

poddam go właśnie dokładnej analizie przez parę dni i dam znac jaksię zachowuje wskaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Majac wczesniej Golfa, gdy wymienilem termostat na Wahlera nie mialem pelnej temperatury 90. Wymontowalem go celem reklemacji, i znowu zamontowalem Wahlera i znowu temp. ok 85 i znowu zmarnowany plyn. Oddalem, dolozylem pare zl, kupilem oryginal i wreszcie bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę do tematu.

Po wymianie termostatu mam temp. w granicach 90-100C. Zazwyczaj jest prawie 100 ale nie dochodzi do kreski. Czy to jest ok czy coś jest jeszcze do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7
To i ja się podłączę do tematu.

Po wymianie termostatu mam temp. w granicach 90-100C. Zazwyczaj jest prawie 100 ale nie dochodzi do kreski. Czy to jest ok czy coś jest jeszcze do wymiany ?

 

jeżeli jest mniej wiecej jak ponizej to wszystko ok

nie wiem dlaczego często po wymianie termostatu w samochodach lub np wskaźnika paliwa w baku są minimalne różnice na wskazówkach i to zarówno lekko w górę jak i w dół wg mnie wszystko ok

 

samochód włączam jeżdzę temp ogrzewanie szybko zaczyna działać , wskazówka idzie do góry do 90 po ok 5-6 mniutach jazdy jakby termostat się otworzył wskazówka spada do pierwszej kreski i znowu stopniowo 5 - 10 mni zależnie od trasa- miast rośnie do 90C i tak trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja takze cos napisz o swoim aucie. Mianowicie mam problem z temperatura tzn na wskazniku od temp wskazuwka pokazuje cały czas około 70C nawet jezeli przejade 200km temperatura jest taka sama. Czy padł mi termostat czy raczej czujnik. A moze w tym modelu jet to normalne tzn temperatura nie osiaga 90C z tego co wiem tak nie powinno byc. Prosze o podpowiedzi. A i jeszcze jedno pytanko na zime chce zalac czysty glikol niebieski czy mozna taki lac nie uszkodzi on chłodnicy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to sprawdzić metodą prób i błędów

- podmień chwilowo czujnik

- podmień chwilowo termostat

jak to nie pomoże to podmień zegary,

i zobacz co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wreszcie termostat na wahlera teraz temperaturka 90 C az miło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji i ja się wetknę z moim problemem. U mnie temperatura jest ciągle 110 stopni, ale cyasami podnosi sie wicej i yapala si kontrolka temperatury(??) jak zapier..... w deskę rozdielczą to temperatura spada do 110 stopnii, a kontrolka przestaje migać. Spotkał się ktoś może z takim zjawiskiem??? Wymieniłem już czujnik temperatury,czujnik wentylatora,chłodnice,termostat i jeszcze planuje wymienić pompę bo już ja kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajmij się deską.

Poczyść, podoginaj styki, zakonserwuj je, przelutuj punkty lutownicze a zwłaszcza złącze deski.

Poczytaj FAQ a znajdziesz odpowiedź.

 

Nie giąć, nie składać, trzymać w foliowym woreczku a długo jeszcze posłuży.... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem wreszcie termostat na wahlera teraz temperaturka 90 C az miło. Pozdrawiam

witam

po ilu mniej wiecej km lapie ci teraz tep 90?

bo mi gdzies tak po 15-20 km z wlaczonym ogrzewaniem a termostat mam sprawny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności