Skocz do zawartości
jordan

jak połączyć lakierowaną część tylnego zderzaka z plastikowa wstawką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

wczoraj po 23 wracałem od znajomych i pech chciał, że miałem zaparowaną tylnią szybę. wrzuciłem wsteczny i bum. wyszedłem, a za samochodem miałem kwietnik (betonowy). jak dotarłem do domu zobaczyłem co się stało - szkód na lakierze 0, ale jakby wyszła mi część ta kolorowa. na zaznaczonym obrazku gdzie jest kolor czerony to patrząc od góry mam szczeline - widać czarny plastik, a powinna byc gładka powierzchnia (lakierowana część powinna być na równi z czarnym). pojawiły mi się na tym czarnym jakies otworki - chyba z 3-4, które sprawiają wrażenie jakby coś w nie można było wczepić.

Jak tego dokonać, by wszystko było jak wcześniej? za co złapać, by czegoś nie urwać? czy tam są jakies zaczepy? czy trzeba całość zdemontować, złożyć i dopiero zamontować, czy na samochodzie mogę wykonać tę operację?

z góry dzieki za pomoc

 

 

passat2extray.jpg

Edytowane przez jordan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... poczekam z ciekawoscia na posty bo mam dokladnie to samo a zdejmowac calego zderzaka to mi sie za specjalnie nie chce;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu przerabiałem to u siebie. Na początku próbowałem bez zdejmowania zderzaka, ale bez efektów, bo wyskakiwało z kolejnych zaczepów:) i postanowiłem ściągnąć zderzak. Potrzeba tylko 30min czasu klucze torx, jeden nasadowy 8 lub 9 do lamp i samochód wygląda jak nowy. Wyciągasz lampy (są zamocowane na 3 nakrętki od wewnątrz), pod lampami masz przykręcony zderzak na dwa mniejsze torxy na strone, od spodu jest przykręcony na trzy duże torxy i chyba trzy małe, oraz w nadkolach po trzy małe torxy na stronę. Odkręcasz to wszystko i zsówasz zderzak do tyłu, bardzo łatwo odchodzi pod warunkiem że wszystko odkręcisz. Jak zdejmiesz to bez problemu wepniesz ręką część która się wypieła w zderzaku. Składasz wszystko w odwrotnej kolejności i gotowe.

1.jpg

Edytowane przez k.karol3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak demontaz

dzieki za pomoc. dobrze, ze weekend nadchodzi, to bedzie mozna na spokojnie go zdemontowac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kombiaczu mam to samo u mnie dalo sie bez zdejmwoania wcisnac bo o jest na zaczepie ale znow wyskoczylo i to tylko srodkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności