Skocz do zawartości
woys

Jak sprawdzić ASB typu 01M?

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób można sprawdzić, czy świeżo kupiona automatyczna skrzynia biegów (wymontowana) typu AG4/096/01M, o przełożeniu CKX, jest sprawna? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób można sprawdzić, czy ... automatyczna skrzynia biegów (wymontowana) jest sprawna?

 

Nie sprawdzisz dopóki nie zamontujesz i pojeździsz...

 

Można rozebrać całą skrzynkę i skontrolować tarczki cierne, ale nawet jak będą ok to skrzynia może być uszkodzona. Po rozebraniu używanej skrzyni należy wyregulować luzy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tomasza, jeżeli są luzy w dyferencjale, to czy mozna je wykasować dociągając delikatnie łożyska po obu stronach mechanizmu różnicowego? O jakich luzach jeszcze piszesz?

Wiem że tarczki cierne, jeżeli są przypalone, to poznasz po konsystencji i zapachu oleju ze skrzyni biegów, tak?

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli są luzy w dyferencjale, to czy mozna je wykasować dociągając delikatnie łożyska po obu stronach mechanizmu różnicowego?

Zależy o jakich luzach mówisz. Luz na flanszach przegubów musi być, tego nie skasujesz. Żeby wyregulować luzy łożysk dyferencjału potrzebny jest specjalny klucz

 

O jakich luzach jeszcze piszesz?
używane tarczki cierne są cieńsze, do nich należy zamontować grubsze podkładki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/248196571c8ce75f.html

Obszerny temat, polecam ściągnąć serwisówkę volkswagen.msk.ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, zarypię się z tą skrzynią, coś mi tam rzęzi i nie mogę dojść co, kupiłem następną używaną, zobaczymy co będzie. Serwisówki od ruskich już pociągnąłem, są po angielsku, więc muszę się wczytać.Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mógłbys manuala załozyc mniej problemów nie az taki komfort jazdy ale zawsze mniejsza awaryjnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na ten temat, wiąże się to z przeróbkami, nie wiadomo czy o czymś się nie zapomni, a później okaże się, że potrzebnych elementów nie ma. A w ręce wpadła mi identyczna do mojej skrzynia, no i "po ptokach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz temat mozna zamknac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności