Skocz do zawartości
Misiek75

DPF Filtr czastek stałych w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno kupiłem Passata B5 Lift 2001 rok silnik 1.9TDI AWX 131 KM.Zmieniłem olej na Castrol Edge 5W 40 do pompowtrysków.Po przetłumaczeniu dowodu rejestracyjnego okazało się że jest taki wpis:Wyposażono Poziom PM3 Typ DPF-RL4 od dnia 16.02.2007.Czy to znaczy że został założony dodatkowo filtr cząstek stałych i muszę zmienić olej na Castrol 5W 30 do silników z filtrem cząstek stałych i czy jest możliwe takie dodatkowe założenie filtra w tym silniku,chociaz jak czytałem jeszcze wtedy ich nie było.Dodatkowo dodam że mam naklejkę zieloną z liczba 4 na szybie z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwe takie dodatkowe założenie filtra w tym silniku

Jest mozliwe zalozenie DPFa do tego silnika, a jezeli masz zielona naklejke to oznacza norme EURO4, a te silniki mialy norme EURO3, wiec masz DPFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.Dzięki to mam dodatkową zmianę oleju bo raczej na 5W 40 nie mogę jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szamil

Witam,

spotkalem sie w DE ze ASO oferowaly montaz Russfilter(filtr sadzy) w celu zmiany klasy ekologicznej z EURO3 na EURO4 wiec to tez moze byc to. Podjedz do ASO i sie lepiej dopytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to bylo robione w ASO, to napewno jest odnotowane w ksiazce serwisowej (pytanie jeszcze, czy ja masz?), poza tym rowniez inne warsztaty oferuja montaz DPFa jak np; ATU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakby wstawiony drugi dodatkowy katalizator za skrzynią biegów,ale nie jest podłączony elektrycznie.Jaki wobec tego lać olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz zalozony katalizator, ktory spelnia norme EURO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego napewno masz załozonego DPF-a ale suchego i sądze że jeżeli zatka sie to bez problemu będziesz mógł go usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie zostało już tak na mieszane na forum że sam nie wiem czy mam filtr cząstek stałych????

VW passat 2.0 tdi 136km 3bg 2004r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na 100%:) chyba ze masz silnik BHW, który szedł na stany i kanade, on niepoaida DPF:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek jest z 1997 r. Czy może tez mieć DPFa? Ostatnio zauważyłem jakby mi przybywało oleju. Podobno może to być efekt zatkania się tego filtra. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Pasek DPF-a napewno nie ma. Przyczyny zwiększonego poziomu oleju trzeba szukać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bo juz się bałem. Ale problem pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki, bo juz się bałem. Ale problem pozostał.

Przyczyną może być przedostawanie się do oleju płynu chłodzącego.

Czyli możliwe że uszczelka pod głowicą lub np. chłodniczka oleju (jezeli to płyn się przedostaje)

A może przyczyna jest zgoła prozaiczna czyli uszkodzony plastik w który wciskasz bagnet co powoduje że za głęboko on wchodzi.

Poczytaj tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5056&highlight=przybywa+oleju

A może poprostu ktoś ci dolał oleju?:)

Edytowane przez marecki104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodzący sprawdzałem - nic nie ubywa, a olej nie emulguje. Więc może rzeczywiscie bagnet, bo oleju tio żona dolać nie potrafi (i bardzo dobrze!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy w moim aucie jest filtr cząstek stałych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie czy w moim aucie jest filtr cząstek stałych?

 

Nie, ale jak chcesz możesz sobie taki dołożyć. :hmm

 

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

 

I zerknij tez tutaj. ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=827461&postcount=55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności