Skocz do zawartości
Gość kurakk

Golf IV 1,9 TDI ALH dgrawki na wolnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kurakk

Witam.Kupiłem autko kilka dni temu i zauważyłem że na ciepłym silniku np zatrzymując sie na światłach auto ma dziwne dgrawki raz mniejsze raz wieksze.Wskazówka z obrotów nie widac zeby sie ruszała. Jest to wkurzające i zarazem niepokojące. Vag nie pokazuje zadnych błędów, na wysokich obrotach ciągnie dobrze,odpala też od strzału.Wiem tylko tyle ze podobno był zmieniany program w sterowniku bo auto widać ze lepiej sie zbiera niż seryjne 90KM. Jak sie go rano odpali to nie da sie tego odczuć,najbardziej jak sie jedzie jakiś czas i po zatrzymaniu chwile sie czeka na wolnych obrotach.Przejechane ma 190 tyś.Czy ktoś może spotkał sie z czymś takim i mógłby zasugerować co to może być? Filtr paliwa, powietrza i olej z filtrem wymieniłem,nic to nie zmieniło.Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze kolega sprawdził również poduszki pod silnikiem i skrzynią, podobno są sprawne, a silnik nie wychyla się za bardzo na ręcznym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz może powodować drgawki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kurakk

Zrobiłem loga dziś na wolnych obrotach na kanale 1, jest w załączniku. Może ktoś mądry potrafi coś z tego odczytać. Ktoś juz mi zsugerował na podstawie tego pliku ze jest zła dawka paliwa lub trzeba przyspieszyc zapłon.

LOG-01-001-xxx-xxx.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kurakk

Po przeanalizowaniu loga przez kolege z forum VW i Elektrody okazało sie ze jest BOX. Właśnie go wyjołem i jest znaczna poprawa ale jeszcze minimalne drgawki są. Dziś powtórze logi na 001 i 013 i wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeanalizowaniu loga przez kolege z forum VW i Elektrody okazało sie ze jest BOX. Właśnie go wyjołem i jest znaczna poprawa ale jeszcze minimalne drgawki są. Dziś powtórze logi na 001 i 013 i wrzuce.

 

możesz wytłumaczyć laikowi o co chodzi z tym BOX-em? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kurakk

Dokładnie nie wiem co jest w środku ale jest jakieś urządzenie elektroniczne które wpina się w szereg na kabel który idzie od sterownika do pompy wtryskowej. Wg mnie oszukuje to sterownik co do zadawanej przez niego dawki paliwa.Sterownik mysli ze podaje tyle ile trzeba i ze jest ok a pompa dostaje coś innego dlatego też vag nie pokazuje zadnych błędów.Wszystko co idzie na nastawnik pompy to jakieś impulsy elektryczne o odpowiedniej wartości które są zmieniane przez tego boxa dlatego pompa może podawać wiecej paliwa na wtryski a co za tym idzie auto bedzie bardziej kopcić. Piszą że daje to jakiś przyrost mocy ale to mozna sprawdzić tylko na hamowni. Ja wiem ze żeby było tak jak trzeba to powinno sie zmodyfikowac program sterownika przez kogoś kto sie na tym zna i wtedy faktycznie można uzyskać ciekawe efekty nie katując motora tak bardzo jak robi to box. Jeśli coś sie nie zgadza to proszę kolegów o poprawienie mnie bo też nie jestem specem od tego. Pozdrawiam

 

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

 

znalazłem taki bardzo podobny box na allegro za ok 169 zł. Ten co poprzednik zamontował w moim aucie wygląda tak, przelotka(ze znaczkami Audi) którą wpina sie w szereg do złącza pompy i z niej wychodzi cienki czarny kabel który jest podłączony do kostki przepływomierza też do czarnego kabelka i drugi kabel jest grubszy i zakończony jest złączem rs 232 do którego jest podłączona mała kostka( na niej juz nie ma zadnych znaczków) i schowana pod filtrem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności