Skocz do zawartości
Gość GiciorB5

Czy czeka mnie wymiana zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GiciorB5

Witam wszystkich.

Kilka dni temu z podporządkowanej wyjechał mi gościu i wymusił pierwszeństwo musiałem uciekać na chodnik lewym kołem uderzyłem w krawężnik felga i opona do kasacji.

Po wymianie felgi i opony kierownica podczas jazdy na wprost jest lekko przekrzywiona w prawo auto nie ściąga i nie ma niepokojących drgań na kierownicy, luzów na wahaczach też nie ma.

Proszę o pomoc czy doszło do skrzywienia wahacza czy może wystarczy ustawienie zbieżności???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko drążek kierowniczy jest lekko zgięty po uderzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Czy faktycznie mogło dojść do skrzywienia wahacza???

Czy może to być tylko przestawiona zbieżność

Edytowane przez GiciorB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy faktycznie mogło dojść do skrzywienia wahacza???

 

spokojnie mogło i to nawet nie tylko jednego lub nawet zwrotnica będzie do wymiany.... a z opisu to jest pewne na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Jutro dam autko do mechanika i obejrzy co faktycznie mu dolega.

Dam znać jak będę po rozpoznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

No i jestem po mechaniku.

Zostało sprawdzone przednie zawieszenie brak luzów i widocznych skrzywień odkształceń.

Podjechałem na zbieżność faktycznie koło , które przyjęło krawężnik miało odchylenie po ustawieniu jest prawidłowo ale nie idealnie.

 

Mechanik przejechał się i powiedział , że wszystko ok.

Dał mi znać, iż najprawdopodobniej łożysko dostało ponieważ słychać jego "buczenie" co ma związek z uderzeniem w krawężnik.

 

Jak stwierdzić czy zwrotnica nie uległa skrzywieniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostało sprawdzone przednie zawieszenie brak luzów i widocznych skrzywień odkształceń.

Podjechałem na zbieżność faktycznie koło , które przyjęło krawężnik miało odchylenie po ustawieniu jest prawidłowo ale nie idealnie.

 

w tym wypadku tylko diagnostyka podwozia, ze wszelkimi pomiarami... i dopiero wtedy będzie widać czy zawieszenie nie dostało... koszt pewnie ze 100 zł

 

Oglądanie zawieszenia i poszczególnych wahaczy na oko, w tym wypadku nic nie da... bo zapewne są to uszkodzenia zbyt małe

 

najprawdopodobniej łożysko dostało ponieważ słychać jego "buczenie"

czyli do wymiany, aby to wykluczyć

Jak stwierdzić czy zwrotnica nie uległa skrzywieniu???

 

tutaj bez wymiany raczej nie określi... ktoś opisywał na forum swoją walkę ze zwrotnicą, aż do wymiany

Musisz sam określić siłę uderzenia i sam stwierdzić czy zwrotnica mogła ucierpieć inaczej tylko koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Dzięki za odpowiedź, dam znać jak się zakończy walka z rzeczami martwymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GiciorB5

Dziś dokonałem sam jeszcze raz oględzin auta i zauważyłem już wcześniej dający o sobie znać zużyty wahacz koła przedniego górny , prawa strona.

 

Jednak zaniepokoiła mnie inna sprawa na zbieżności, mechanik powiedział że kąty pionowe są ok, w poziomie była tylko mała rozbieżność, co dawało skręt kierownicy w prawo , po ustawieniu wróciło do normy, jednak lewe koło jest jakby minimalnie cofnięte w stronę tyłu samochodu, sprawdziłem to wkładając wyprostowane palce dłoni między oponę a lewy błotnik i z tej strony wchodzą cztery palce do zgięcia małego palca na ścisk a z prawej strony ta sama ilość palców ma jednak jeszcze luz około 4 mm.

 

Czy to może świadczyć , że po uderzeniu w krawężnik mogło dojść do skrzywienia wahacza lub zwrotnicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to może świadczyć , że po uderzeniu w krawężnik mogło dojść do skrzywienia wahacza lub zwrotnicy???

 

tak może być to i to... ale wygląda to bardziej na wahacze dolne... podłóż coś pod koło z przodu od strony zderzaka - będzie robiło jako krawężnik :) i niech ktoś próbuje na to najechać a Ty w kanale zerknij co najbardziej pracuje i poddaje się przy takim uderzeniu... i zapewne to będzie skrzywione... lub zobaczysz wtedy co tak naprawde poszło... zapewniam będziesz widział bo przesunięcie 4 mm to już trochę jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności