Skocz do zawartości
sipowitz

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, po co programowo usuwać DPF , jak można cały filtr fizycznie wyrzucić?

Znalazłem taką ofertę http://www.autoklucze.com.pl/oferta/usuwanie-filtrow-dpf-fap/ i zastanawia mnie czy jest w ogóle sens takiej usługi? Pewnie nie wiem po co to, dlatego tak myślę. może mnie ktoś oświecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie usunac fizycznie bez usuniecia programowego, tzn da sie ale wtedy sterownik moze np w kolko lac paliwo zeby wypalic filtr ktorego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim OBDII można zmierzyć ilość popiołu w DPF?, mam taki tani za około 40zl ale wiadomo...nie chce kupować czegoś z kablem ale jeżeli już to trzeba będzie, dziękuję za info.

 

Sony Z5Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie problem z DPFem, pali się kontrolka, a od wczoraj dodatkowo mruga kontrolka od świec żarowych (plus włączył się tryb awaryjny i samochód stracił moc). Co mogę zrobić w tej sytuacji nie mając żadnego sprzętu do diagnostyki? Pozostaje mi naprawa w jakimś warsztacie? Czy VCDS mogę sciągnąć z vag-com.pl, a kabel np ten http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scignij go na trasie u mnie to działało do czasu(2-3razy),po paru kilometrach kontrolka zgasla tryb wskakiwal na normalny i wtedy ,, ogień "niestety w ciągu 2 miechow zapchalem puche na cacy i zmuszony byłem usunąć DPF co wyszło mi na dobre ?.mam do pracy 8 km czyli killer dla Dpf, teraz mam nowy jeszcze z DPF lecz kupiłem obd2 wtyke i appke na smartfona która pokazuje poziom popiolu kiedy wypala itp.czy na 100% jest dokładna przekonam się w styczniu gdy kumpel sprawdzi mi u siebie vagiem.

 

Sony Z5Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dodatkowo zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka silnika, teraz juz 3 sie swieca, jedna mruga. Masakra z tym dpfem, co mam robic? Pewnie bede musial go wyciac, ale doraznie musze to jakos naprawic, zeby czyms jezdzic. Nie moge go nawet za bardzo przygazowac bo jest w trybie awaryjnym i moc strasznie spadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum i proszę o pomoc w diagnostyce a konkretnie chodzi mi o sprawdzenie zapełnienia dpf-a w passacie b7 2.0 tdi.

Mam interfejs vas5054a z programem odpis 3.0.3 i mam problem gdzie znajduje sie parametr o którym pisze w pierwszym poście czyli jakie jest zapełnienie filtra cząstek stałych.

Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dodatkowo zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka silnika, teraz juz 3 sie swieca, jedna mruga. Masakra z tym dpfem, co mam robic? Pewnie bede musial go wyciac, ale doraznie musze to jakos naprawic, zeby czyms jezdzic. Nie moge go nawet za bardzo przygazowac bo jest w trybie awaryjnym i moc strasznie spadla.

Przerabiałem ten temat w maju, niestety jak przejdzie ci w tryb awaryjny to już trochę za późno, musisz skasować błędy w silniku i zgodnie z instrukcją obsługi zacząć wypalać (tzn jechać ze stałą prędkością obrotową silnika, w moim przypadku najlepiej wypala przy 2000 obr/min bieg 4 w zależności od stopnia zapchania od 15-30 min nieraz więcej). Ja swój dpf dałem do czyszczenia i jestem mega zadowolony od maja nie wiem nawet o jego istnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem ten temat w maju, niestety jak przejdzie ci w tryb awaryjny to już trochę za późno, musisz skasować błędy w silniku i zgodnie z instrukcją obsługi zacząć wypalać (tzn jechać ze stałą prędkością obrotową silnika, w moim przypadku najlepiej wypala przy 2000 obr/min bieg 4 w zależności od stopnia zapchania od 15-30 min nieraz więcej). Ja swój dpf dałem do czyszczenia i jestem mega zadowolony od maja nie wiem nawet o jego istnieniu.
Dzięki, ale w moim przypadku nie było już innej możliwości i skończyło się na wywaleniu filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Passata b5 2.0 bgw z dpf posiadam to auto już 4 rok sprowadzony z Niemiec autem zrobiłem już 50 tys km i mieniałem żadnego problemu z DPF raz tylko dolewałem litr tego płynu.

Auto jeździ trochę po mieście trochę po trasie, ale dlaczego do was pisze ostatnio oddałem auto do mechanika na wymianę dwu masy i mechanik powiedziałem mi ze puszka z moim DPF jest pust , tak mu się wydawało bo widział ze coś przy mnie było robione.

Moje pytanie brzmi czy do się jakoś sprawdzić bez rozkręcania dpf czy jest w nim wkład i czy to możliwe ze auto może jeździć z pusta puszka bez zmiany oprogramowania ??

 

 

Ps jeśli zadałem pytanie w złym miejscu to proszę o link na odpowiedni dział. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tłumiku jest sadza? kolega ma passat program ma nieruszony wypalanie się odbywają a z tłumika leci czarna sadza ale na przewiercone dziury przez dpf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie nic nie ma ani się nic nie wypala żadnej sadzy niema .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie i dostałem aktualizację oprogramowania są plusy i minusy

od początku odkąd posiadam te auto borykałem się z tym że nie mógł się wypompować turbo dziura, powyżej 2300 była pełna moc. a z logów wynika że prędzej się teraz zbiera!!! przy 2000obr ma już 2250mbar.

pompowanie turbiny- kiedyś pompował do 2550mbar. po tuningu 2601mbar a teraz 2519mbar.

log 11 przed akcją NOx VW

http://vaglog.pl/log-011_1Ncw7.html

log 11 po akcji servisowej

http://vaglog.pl/log-011_fh0mvB.html

to jest plus.

a jest jeszcze minus

śledziłam zawsze zapełnianie filtra dpf wychodziło czasami 2% 350km a teraz szok !!!!

 

DPF PRZED AKCJĄ.jpg

dpf.jpg

DPF przed akcją 50/50trasa

DPF PO AKCJI 1.jpg DPf po akcji trasa

po NOx 180 km.jpg DPf po akcji miasto 180 i sie wypala kiedyś 400-500km

co oni zmienili w tym programie nox ze tak niby dpfa zapełnia a sadzy brak bo kolumna 108,3 0,0g. kiedyś tam też rosło

bardzo mnie to irytuje te wypalanie :dolamam

co można teraz zrobić

Edytowane przez matek--1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wrocic do starej wersji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz wrocic do starej wersji oprogramowania.

 

No nie wiem czy tak gładko pójdzie powrót do wersji sprzed aktualizacji w ASO , bo na dobrą sprawę , to nie wiadomo co i gdzie zmieniono ( Online VW) - dotyczy nie tylko sterownika 01 "Engine" lecz kilku czy nawet kilkunastu innych sterowników zamontowanych w pojezdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy tak gładko pójdzie powrót do wersji sprzed aktualizacji w ASO , bo na dobrą sprawę , to nie wiadomo co i gdzie zmieniono ( Online VW) - dotyczy nie tylko sterownika 01 "Engine" lecz kilku czy nawet kilkunastu innych sterowników zamontowanych w pojezdzie.

Moim zdaniem bzdura, jeżeli tylko można cofnąć się z wersją flash w stecz to wpełni przywróci to stare ustawienia ECU, mapa jest zapisana w sterowniku silnika a nie w komforcie, bcm itd...

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w miarę świeżym posiadaczem B7, prawie od początku używania czyli od grudnia mam takie dziwne przypadki.

Mianowicie, po przejechaniu krótkiej trasy ok. 2,5 km i zaparkowaniu samochodu wentylatory nadal pracują i to ok. 4 minut. dzieję się tak mniej więcej 1-2 razy w tygodniu. Na dłuższych " trasach " 15km nic się nie dzieje ( czasem podwyższone drgania na światłach ). Ostatnio przy włączonych wentylatorach czuć było swąd gumy lub kabli, w okolicy turbiny mega wysoka temperatura. Po ponownym odpaleniu silnika i zgaszeniu wentylatory przestały pracować, ale był jakby odgłos pracującej turbiny?? Czytając niektóre tematy zasugerowałem się, że może to objaw przerwanej pracy wypalania DPF? Dodam, że tras nie robię i nie ma gdzie się wypalić. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam to samo ale w B8 i auto nowe z przebiegiem 1000 km. Co ciekawe po 200-400 km od wyjechania z salonu już mi podnosił obroty czyli wypalał DPF, a jak wyłączyłem silnik to wentylatory pracowały i też trochę śmierdziało. Myślałem że to coś związane z klimatyzacją i tak ma być dopiero doczytałem że na 100% z DPF. Też jeżdżę na krótkich trasach ale z 300-400 km było na trasie, porażka jakaś ten filtr. I co niby teraz ja mam czas żeby sobie jeździć pół godziny i wypalać ten filtr ? VW chyba sobie jaja robi. Tak samo śpieszę sie gdzieś to mam czekać aż skończy tą procedure dopalania na postoju. I najlepsze jest to że ja jako kierowca nie jestem poinformowany o niczym co się aktualnie dzieje z moim autem. Przykładowo pożyczę komuś auto na tydzień to mi załatwi DPFa bo nie bedzie wiedział o co chodzi z wypalaniem i bedzie gasił auto.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalenie serwisowe czyli włączyć procedure wypalania i jechać jakieś 20 min w traskę 4 bieg 2500-3000tyś obrotów przytrzymać go tak jakiś czas. albo wsiąść w auto i jechać żeby się dobrze rozgrzało i się wypaliło znaleść sobie dodatkową trase.

bo jak będziesz tak przerywał te wypalanie filtr się szybko skończy olej może w silniku przybierać i do wymiany będzie a to koszty są.

masz dsg to powinienieś poczuć kiedy jest wypalanie zmienia prace dsg na biegach troche przeciąga.

obroty podniesione na postoju do 950obr. a zawsze około 800obr.

i turbo mocniej słychać jak pracuje tak jak by miało zawór upustowy taki dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matek-1 co do 4-go biego to przy moim silniku PD temperatura spalin osiąga 550 stopni, na 6stym biegu przy 95km/h temtepatura 740stopni ;) tym 6stym biegiem stwarzamy silnikowy dodatkowy opór co zwiększa temperaturę spalin

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności