Skocz do zawartości
Gość jacue

Xenon; wymiana żarnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacue

Zauważyłem, że lewe światło zaczęło świecić niebieskawo w porównaniu z prawym. Wrozy to wymianę żarnika(ów).

Czy można samemu wymienić żarnik lampy xenonowej (jeśli tak, to jak to zrobić), czy trzeba jechać do aso (a może znacie godny polecenia serwis w Łodzi?)?

Czy żarnik nabyć wyłącznie w aso czy można bezpiecznie kupić poza aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego który rok paska?Zarnik na allero bądź gdzieś indziej,cena dobra to 100-150zł za żarnik.Najlepiej wymieniać 2 naraz wredy barwa światła będzie identyczna,jak wymienisz 1 to drugi będzie niebieski a nowy bardziej biały,po kilku latach będzie tak samo jak masz teraz jeden będzie filetowy a drugi niebieski,bo się wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Rocznik 2002.

Możecie polecić (pewne) źrodło zakupu żarnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacue, musisz zdjąć zderzak żeby wymienić żarnik,Philips lub Osram D2S,kolego w Brzezinach koło Orlenu jest facet co ma asortyment Hella on może ci to zrobi zapytaj jego,ja po znajomości żarnik kupuje po 150zł u niego ,będe jechał we środę do Łodzi jak chcesz to możemy się styknąć w Brzezinach,bo pewnie będzie chciał wyższe ceny jak sam pojedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaarecki

Miałem ten sam problem i zakupilem osobiście żarnik firmy philips na allegro w cenie 80zł za sztuke a dymienilem sam ale demontowaem tylko reflektor. Dodam że auto to B5 z 2000r ale po takim zabiegu musialem jechać to stacje diagnostyczną za poprawienie ustawień ponieważ lewa lampa świeciła zabardzo w prawa strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

pawelb6, wielkie dzieki za checi do pomocy.

temat musze odlozyc na jakies 2 tygodnie, gdyz nie bede mial czasu, no chyba ze bedzie juz wyrazna roznica w kolorach to bede musial znalezc czas na wymiane, gdyz tak czy inaczej chce to zrobic zanim przestanie swiecic.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,może świecić jeszcze długo ,wcale nie musi się przepalić,poprostu będzie dawał słabsze światło.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mi też padł jeden xenon, zaczął świecić na sinofioletowy kolor, czasem w ogóle nie świeci...

Zdjęcie zderzaka mam już przerobione, więc problemu nie będzie.

A nie wiecie przypadkiem do czego są jajowate klapki-zaślepki w przednich nadkolach?

Są na wykości lamp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie przypadkiem do czego są jajowate klapki-zaślepki w przednich nadkolach?

Są na wykości lamp...

Zeby wymienic zarowke z kierunkowskazu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wymiana zarnikow w modelu rok 2000 przed FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysy.mp

wbrew pozorom nie jest to trudne. poczatkowo sie przerazilem zdejmowaniem zderzaka i lamp zeby wymienic xenon i np postojowki. wymiana postojowek zajela mi 15 min i robilem to pierwszy raz. oczywiscie wycagalem lampe ale bez demontazu zderzaka. wystarczy wyciagnac kierunek (jest zaczepiony na sprezynie) i jest dostep do sruby mocujacej z boku reflektora, kolejne dwie od gory, zeby ulatwic sobie sprawe odkrecilem sruby mocujace zderzak przy grilu, wystarczy odkrecic lampe odchylic troche zderzak i lampa wychodzi, a zeby wymienic sam zarnik wydaje mi sie ze nawet lamy nie trzeba wyciagac. (dokladnie nie wiem jak sie go wymienia bo tego jeszcze nie robilem ale mnie to czeka bo sie wypala) ale sam zarnik jest zaykryty guma i wystarczy ja sciagnac i jest do niego dostep, gorzej jest z dlugimi i postojowkami, bo tam trzeba odkrecic przetwornice, jezeli znajde chwile czasu to porobie zdjecia i je wrzuce. pozdrawiam

?ui=2&ik=b873f4f0c2&view=att&th=125469a4c2f57dd8&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_g2nn74yc0&zw

 

?ui=2&ik=b873f4f0c2&view=att&th=125469a4c2f57dd8&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_g2nn79zo1&zw

 

?ui=2&ik=b873f4f0c2&view=att&th=125469a4c2f57dd8&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_g2nn7ajo2&zw

 

?ui=2&ik=b873f4f0c2&view=att&th=125469a4c2f57dd8&attid=0.4&disp=inline&realattid=f_g2nn7b2c3&zw

 

po odkręceniu tych srub lampa wyjdzie bez problemu, dalej nie powinno byc juz problemow, pozdrawiam

Edytowane przez lysy.mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby wymienic zarowke z kierunkowskazu!

 

ale w reflektorze halogenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności