Skocz do zawartości
Gość bigkamil

przedni leflektor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

mam problem z przednią lampą. jak ją rozebrać chodzi mi o to jak się zdejmuje szkło żeby niczego nieuszkodzić. muszę tą lampe rozebrać poniewarz kiedyś chciałem założyc silnik regulacji świateł i wtedy niechcąco odblask mi się odczepił z jednego uchwytu i teraz odblask siedzi krzywo w lampie. jak to zrobić proszę o rade niechce zniszczyć lampy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B4 ale w B3 musisz zdjac nosek pozniej wyjac lampe - szklo masz na zatrzaskach jesli dobrze pamietam to jest ich chyba 6. Po ich zdjeciu szklo samo CI odejdzie...Pytanie tylko jak to jest w B4 - moze byc tak ze szkla nie zdejmiesz...moze koledzy ktorzy maja B4 sie wypowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko jak to jest w B4 - moze byc tak ze szkla nie zdejmiesz...moze koledzy ktorzy maja B4 sie wypowiedza.

 

Witam.

 

Koledzy ja mam B4 i niestety miałem tą okazję poznać jak szkło jest mocowane w reflektorze B4-rki, niestety takał łatwo jak w B3 niebędzie bo szkło jest wklejone na coś podobnego do sylikonu tylko że dużo twardsze, nawet kawałki ze zbitego szkła ciężko wychodziły, a co do odbłyśnika krzywo siedzącego w lampie to być może wyskoczył z elektrycznej regulacji i wystarczy go tylko w zatrzask wpiąć i będzie OKI ;)

 

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Kolega w NISSAN-ie robił z dwóch reflektorów jeden (jeden miał dobre szkło a drugi całe uchwyty i odblask) i też miał klejone szkło z resztą. Poradził sobie sposobem kuchennym - dosłownie. Reflektor zabrał do domu, włączył piekarnik na 100 stopni i włożył Reflektor. Patrzył przez okienko w drzwiczkach żeby nie stopiło mu się coś i co jakiś czas sprawdzał czy już jest klej miękki; zrobił się jak pasta do zębów. Wtedy odkleił szkło reszte ładnie wyczyścił (z tego kleju). Skleił reflektor silikonem założył spinki i śladu nie ma po naprawie - wygląda jak oryginał.

 

mam nadzieje, że w passatach też to działa

owocnego pichcenia

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B4 i też mi ten odblask wyskoczył z zaczepów. Udało mi się założyć go od tyłu lampy po zdjęciu tych zaślepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
Mam B4 i też mi ten odblask wyskoczył z zaczepów. Udało mi się założyć go od tyłu lampy po zdjęciu tych zaślepek

o których zaślepkach mówisz?

u mnie wyskoczył odblask z uchwytu nie tego od silniczka regulacji tylko z drugiego. niewiem co z tym zrobić. widze że nie jest tak łatwo rozebrać ten reflektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o których zaślepkach mówisz?

Z tyłu lampy są dwie czarne pokrywy zdejmowane do wymiany żarówek(przy zdejmowaniu tej większej trzeba to zrobić delikatnie bo lubi się ułamać zatrzask) Mi odblask wyskoczył z tych zaczepów kulowych ale nie pamiętam czy ze wszystkich i udało się założyć bez rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ok wiem o co chodzi sprubuje to zrobic bezrozbierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności