Skocz do zawartości
stempel72

Gdzie umocować gaśnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chcę żeby była solidnie umocowana i nie przeszkadzała. Nie mogę znależć dla niej miejsca, a w schowku z tyłu nie spełnia swojej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

a pomiędzy fotelem pasażera a progiem auta nie masz miejsca (na podłodze) ? U mnie była własnie tam przykręcona do podłogi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy fotelem pasażera, a progiem mam jakiś schowek wkomponowany w fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Chcę żeby była solidnie umocowana i nie przeszkadzała. Nie mogę znależć dla niej miejsca, a w schowku z tyłu nie spełnia swojej roli.

 

moja wylądowała w prawym schowku podłogi bagażnika tuż obok pompki centralnego, doskonale tam pasuje, stelaż gaśnicy przykręcony blachowkrętami, w nim gaśnica (oj chyba już po terminie :) )

a co do swojej roli jak piszesz to 1kg-owa gaśnica to nadaje się do ugaszenia żaru papierosa a nie pożaru auta, to powie ci każdy kto próbował lub widział taką "skuteczną" akcję gaszenia takimi gaśnicami ognia w samochodzie, to w samochodzie jest po prostu sztuka dla sztuki więc mocuj przede wszystkim tak żeby ci nie wadziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jesteś w błędzie, bo jak zapalił mi się silnik zaburtowy w bagażniku (z mojej winy), to gdyby nie ta mała i niepotrzebna Twoim zdaniem gaśnica, pewnie spalił by się cały samochód. Więc nie minimalizujmy roli gaśnicy, bo to naprawdę niezbędna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Chcę żeby była solidnie umocowana i nie przeszkadzała. Nie mogę znależć dla niej miejsca, a w schowku z tyłu nie spełnia swojej roli.

 

Witam. Ja też kiedyś myślałem, gdzie najlepiej jest umocować gaśnicę w środku samochodu (a nie w bagażniku) i umocowałem ją za siedzeniem kierowcy na dole. Jest to miejsce łatwo dostępne i bardzo szybko można po taką gaśnicę sięgnąć w razie potrzeby. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gaśnica umiejscowiona jest tak jak mówi Damian. I nikomu w niczym nie przeszkadza, a jak przyjdzie co do czego, to zawsze jest pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jotes lub Czesiek możecie załączyć fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jesteś w błędzie, bo jak zapalił mi się silnik zaburtowy w bagażniku (z mojej winy), to gdyby nie ta mała i niepotrzebna Twoim zdaniem gaśnica, pewnie spalił by się cały samochód. Więc nie minimalizujmy roli gaśnicy, bo to naprawdę niezbędna rzecz.

no sorry kolega, bo ja nie pomyślałem o zapaleniu się silnika zaburtowego umieszczonego w bagażniku passata :rotfl: może dlatego że moja wersja w standardzie go nie posiada :rotfl:

chociaż z drugiej strony skoro u ciebie zwiększone jest ryzyko pożaru w bagażniku to może właśnie tam warto zainstalowac porządny sprzęt gaśniczy...

a na poważnie byłem przy pożarze auta i mimo błyskawicznej próby gaszenia bodajże 7-ma gaśnicami 1 kg po chwili szybko trzeba było spod auta spływać bo to jak wylanie szklanki wody do płonącego ogniska, taką gaśnica ugasisz owszem ale tlące się np. przewody w wiązce albi pierwszy kilkucentymetrowy płomień (a oblicz prawdopodobieństwo że go zauważysz zanim się rozjara powiedzmy gdzieś pod maską)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72, chętnie, ale dopiero za tydzień :(

Bo autko mam w garażu, i za tydzień tam dopiero będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat silnik zaburtowy zapalił mi się w Nexii, dlatego teraz na zimne dmucham, a często z nim jeżdze na rybki :) Szkód żadnych nie było, tylko 2 godziny sprzątania i sporo strachu, bo obok też stały inne samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

niedawno kupiłem gaśnicę w punkcie zajmującym się legalizacją. była chyba o kilka zł droższa niż w tesco. zapytałem skąd taka różnica? dowiedziałem się że tych z tesco w przyszłym roku nie zalegalizują bo weszła jakaś tam norma, której te tańsze nie będą spełniać.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności