Skocz do zawartości
grims

Ciągły czarny dym z rury wydechowej 1,9 TDI, AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem użytkownikiem VW Passata b5 1,9 TDI 110km AFN, 1999 rok. Auto kupiłem w zeszłym roku i od samego początku z rury wydechowej leci czarny dym. Po odpaleniu na asfalcie zostaje czarna plama i w trakcje jazdy przez cały czas auto dymi na czarny kolor. dodatkowo przy obrotach 1800 do 2000 silnik lekko się przydusza. podłączony został VAG jednak nic nie wykazał. Proszę o pomoc bo może ktos miał podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie ubywa?

Na moje oko to turboo sie konczy albo wtryski leja, ew. nastawnik w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz rury od intercolera.Byc moze jest jakas nieszczelność lub też czego ci nie życze masz dziurawy IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze nawet kropli. Mechanik coś mi wspomniał, że zapieczone są końcówki wtrysków, ale nie wydaje mi się żeby od tego tak kopcił. Poza tym zapomniałem dodać, że motor jest dość słaby jak na 110km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje wtryskiem i kopci. Nowe koncowki w IC 1200pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz mnie takim wydatkiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie strasz mnie takim wydatkiem

Nie strasze. Sam przerabialem przed gwiazdka. Silnik tez mam AFN.

 

 

EDYTKA

 

Gdyby to turbo to w 1500 pln sie zmiescisz. Turbo za 1000 po regeneracji z 2 letnia gwarancja bez limitu km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą wtrysków jedź do pompiarza on sprawdzi na aparaturze wtryski jak rozpylają warto sprawdzić bo jak to nie będą wtryski :) jakoś ON też ma wpływ i jak już ktoś wyżej wspomniał nieszczelny uład dolotowy (bierze fałszywe powietrze - tego tobie życzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym obstawiał dolot. Czyli rura od intercoolera jak napisał ktoś wyżej. To typowy objaw. Odpal motorek niech ktoś doda troszkę gazu, a ty sprawdź sobie dolot od turbo poprzez intercooler do silnika. Zobacz, czy gdzieś nie dmucha a dmuchać musi. Ta rurka co to sobie idzie pod spodem autka kocha pękać. Objawy masz wręcz podręcznikowe. Zrób logi - być może to także wina przepływki, choć nie sądzę.

 

Pompki wtryski i turbawkę zostaw w spokoju na razie. Zacznij od podstaw!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności