Skocz do zawartości
Gość vipmaciek

Uszkodzony przegub - skutki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vipmaciek

witam

 

czy uszkodzony przedni prawy przegub moze przyczynic sie do tego ze samochód po wrzuceniu biegu "jedynki" nie jedzie ? skrzyna napewno jest dobra slychac jak wrzuca biegi jednak po zwolnienie pedału sprzegła samochod stoi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sa objawy uszkodzonego przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnoł przegób na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie:

"walnął przegub na 100%"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy robicie z tymi przegubami, ale ja jeżdże z "chrupiącym" lewym od 40tys km, prawy "chrupie" 20tys i poza tym że hałasują nic się nie dzieje. W zimie byłem w górach i na serpentynach dostały mocno, sam się zastanawiałem kiedy stanę. Przeguby to oryginały, może te mimo objawów zużycia mają większą trwałość.

I żeby nie było, mam dwa nowe na wymiane - zamienniki (ale przy cenie oryginału nawet przy oddaniu starego, oryginał mija się z celem) i zamierzam je w końcu wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochód po wrzuceniu biegu "jedynki" nie jedzie

Ja tak miałem, uszkodzona wtedy była flansza półosi (najprawdopodobniej uległa uszkodzeniu w skutek wypadku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty kolego twardziel jestes jak jezdzisz z chrupiącymi przegubami po górach:D niektórzy jednak wolą mieć sprawne auto bo gdybys stracił napęd w górach to pozostaje sie tylko mocno trzymac:P

u mnie chrupał od zeszłych wakacji a w zimę dodatkowo go doprawiłem.teraz wymieniony na nowy i cisza

podstawa to dbać o szczelność osłon a przeguby wytrzymają wtedy baaardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co Wy robicie z tymi przegubami,

 

poczekaj jak Ci zablokuje kolo w czasie jazdy, moze nikogo nie zabijesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% przegub, a tak na marginesie podnieś jedno kolo z przodu i odpal auto i spróbuj jechać, tak samo jest jak rozleci się przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na 100% przegub, a tak na marginesie podnieś jedno kolo z przodu i odpal auto i spróbuj jechać, tak samo jest jak rozleci się przegub
ciekawa teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo przegub możesz mieć dobry (chyba że stukał wcześniej) u mnie przegub wysunął się podczas jazdy po nierównościach a powodem było to że nie założono mi pierścienia segera przy wymianie osłony przegubu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy padający przegub mmoże byc powodem bujania samochodem. Objawia sie to przy wolnej jeździe. Przy szybszej nie jest to aż tak odczuwalne.

Czy moze barddziej podchodzi to pod babel na oponie badz niewywazenie kół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy padający przegub mmoże byc powodem bujania samochodem. Objawia sie to przy wolnej jeździe. Przy szybszej nie jest to aż tak odczuwalne.

Czy moze barddziej podchodzi to pod babel na oponie badz niewywazenie kół?

uszkodzony przegub napewno nie jest powodem bujania samochodu :) a tym bardziej babel te zeczy co wymieniles to przegub _ chrupie przy skrecie

babel na oponie wprowadza auto w wibracje tak samo niewywazenie kol

bujanie samochodu to objaw konczacych sie amortyzatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

uważaj bo może doprowadzić to za zablokowania koła... a wiadomo co wtedy.

 

dodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Mysle że to nie amory gdyż wcześniej miałem ten sam objaw. Na weekend przy wymianie sprężyn zostały i one wymienione.

Skłaniam sie wiec jednak ku temu że to przegub, a wiec kolejeny wydatek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat bo nigdzie nie uzyskalem odpowiedzi. Mam taki problem, że podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu buda podskakuje i czuć jakby przerwy w dostawie mocy ale nie jest to napewno z winy silnika a z układu napędowego(skrzynia polosie, przeguby) Czuć szarpanie i podskakiwanie calego ukladu napędowego. Mechanik mówi że intensywnie wyeksploatowany przegub może dawać takie objawy(prawy ma luz ale nie strzela podczas jazdy na skręconych kołach) Objawy pojawily się o dziwo po wymianie sprzęgła i dwumasy. Skrzynia wyciagana byla już dwa razy a dwumase oddalem raz do regeneracji a potem do reklamacji i teraz dalej jest to samo. Slychać jeszcze charczenie z okolicy drązka zmiany biegów ktore ustaje po wciśnięciu sprzęgła(dźwięk jest mniej słyszalny w porownaniu do tego co bylo po pierwszej próbie regeneracji, ale dalej jest) Najgorsze jest to podskakiwanie i szarpanie podczas ktorego jakieś dźwieki ewidentnie wydobywają się ze skrzyni. Nie wiem juz co robić z kieszeni mi się już niecale 2tys sypneło wiec proszę Was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem, że podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu buda podskakuje i czuć jakby przerwy w dostawie mocy

mi to bardziej wygląda na sprzęgło niż przegub, ale jak mówisz, że masz nowe to dziwne trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, jak mi półośka wypadła z przegubu, wystarczyło na nowo zaczepić sprawnym zabezpieczeniem i jak nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi to bardziej wygląda na sprzęgło niż przegub, ale jak mówisz, że masz nowe to dziwne trochę

 

Sprzęgło się nie ślizga jeśli o to Ci chodzi. Tarcza była też wyjmowana no i jest w idealnym, stanie.

 

Ja tak miałem, jak mi półośka wypadła z przegubu, wystarczyło na nowo zaczepić sprawnym zabezpieczeniem i jak nowy..

 

Dzięki. Czyli to jednak może być przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności