Skocz do zawartości
gerwazy007

Pokrywa zaworów, wycieki przy uszczelkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprowadziłem miesiąc temu samochód z Niemiec. Jest to mój pierwszy samochód. Jedyna jego wada: to nieszczelność uszczelek w pokrywie zaworów jednej i drugiej (mam nadzieję że dobrze to napisałem). W serwisie powiedzieli że samych uszczelek nie wymienia się, a tylko całą pokrywę. Spoczątku zalał mi to silikonem jedną. Wracając do domu zaczął się palić olej. Więc wróciłem do mechanika i wymienił mi na używaną pokrywę za 200zł, ale dzisiaj zauważyłem że znów są jakieś zacieki.

Szczerze to problem tej pokrywy zauważył mechanik, wczesniej wyciskalem spokojnie 220/h a po jego zmianach tylko 180 da się a później spada moc...

Jak mi mówił mechanik to nowe pokrywy to koszt ok 1000zł.

Powiedzcie proszę bo jestem w tym zielony, czy rzeczywiscie samych uszczelek sie nie wymienia?

 

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

 

aha i coś mi się wydaję że za dużo kopci z rury wydechowej. Czy to może być przyczyna wyciek oleju?

Edytowane przez gerwazy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... z tego co mi wiadomo wystarczy wymienic uszczelki .

Sam ostatnio wymienialem i jest ok :)

pozdrawiam

Rafał B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie proszę bo jestem w tym zielony, czy rzeczywiscie samych uszczelek sie nie wymienia?

W serwisie to na pewno samych uszczelek nie dostaniesz (uszczelka występuje z pokrywa jako całość), próbuj pytać po sklepach może ktoś robi takie uszczelki.

Witam... z tego co mi wiadomo wystarczy wymienic uszczelki .

Sam ostatnio wymienialem i jest ok

Tak ale w B3, w B5 sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

EDIT//

 

Właśnie sprawdziłem w etce, i znalazłem tam coś takiego B059198025 lub 059198025- komplet uszczelek do pokrywy rozrządu, silniki AFB, AKN.

cena w serwisie VW +/- 80,92 PLN, w Skodzie +/- 78,73 PLN.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jesli lipa z tymi uszczelkami... i będę musiał wymienić całość... Dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że jesli lipa z tymi uszczelkami... i będę musiał wymienić całość...

Uaktualniłem mojego poprzedniego posta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sprawdziłem w etce, i znalazłem tam coś takiego B059198025 lub 059198025- komplet uszczelek do pokrywy rozrządu, silniki AFB, AKN.

cena w serwisie VW +/- 80,92 PLN, w Skodzie +/- 78,73 PLN.

 

ooo dzięki ogromne!!! Będę tego szukał!

 

A co oznacza AFB, AKN? Nie wiem jaki mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

i zmień w avatarze typ silnika bo w tym roku nie było 163 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat. Ciekł mi olej spod dekla zaworów. Zmienielem dzisiaj pokrywę zaworów na używaną od silnika 1.9TDI ale ustawionego poprzecznie, mała rzeźba z wężykiem od pokrywy do turbawki i rewelacja bo jest sucho i nie cieknie. Stara pokrywa była fest krzywa, założona do przymiarki bez uszczelki gibała się na boki, nowa jest spasowana idealnie. Moje pytanie jest następujące, czy ma to jakieś wielkie strategiczne znaczenie, że zamontowałem pokrywę z innego silnika (wygląd z zewn i wewn identyczny za wyjątkiem króćca - odpowietrzenia skrzyni korbowej, w starej znajduje się na rogu pokrywy, w nowej wyjście skierowane na środek), czy mogą być tego jakieś konsekwencje? Może czymś jeszcze się różnią? Oryginalna pokrywa miała oznaczenie 038 103 475 A, ta którą zamontowałem ma 038 103 475 E.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogą być tego jakieś konsekwencje?

 

Eeee, a jakie mogą być ? Jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności