Skocz do zawartości
Gość Castor1495

Woda mi się leje do kufra! Wiem, wiem, nie tylko mi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Castor1495

Czy Wasze sedany B6 też są tak spartolone? Pytanie retoryczne, bo wiem już, że to wada wszystkich, absolutnie wszystkich B6 w sedanie. Otwieranie bagażnika podczas opadów deszczu powoduje, że znaczna część wody z pokrywy bagażnika wlewa się po prostu do kufra, zamiast spłynąć na boki. Znaleźliście może jakieś rozwiązanie tego, przyznam, żenującego problemu? Gdybym jeździł Dacią Logan, byłbym zdecydowanie mniej zdziwiony, ale takie błedy w projektowaniu paska? Zamówiłem już opcjonalną listwę w chromie za, bagatela, 260 czy 280 PLN, która być może pomoże. Zakłada się ją na dolną krawędź pokrywy bagażnika. Oficjalnie ozdobna, nieoficjalnie podobno koryguje niedoróbkę VW. Czy ktoś to już przerabiał w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uszczelki jeszcze bardziej Gxxxxxx niż w poprzednich :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Castor1495

Nie - to nie kwestia uszczelek. Woda leje się wprost z krawędzi pokrywy bagażnika do środka. W trakcie otwierania - i tylko wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JW

ja dokładnie tak zrobiłem.. zamówiłem i założyłem tą nienormalnie drogą listwę na klapę bagażnika. Muszę przyznać, że jest to rozwiązanie które pomaga. Dziwi mnie tylko że VW każe sobie za to płacić taką kasę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Ciekawe. Nie zwróciłem uwagi na ten problem. Jesli coś miałoby się lać, to raczej z gornej krawędzi (po otworzeniu bagażnika i ustawieniu klapy pionowo). Jak w takim razie ma pomóc listwa na dolnej krawędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sedanie w 3b też to jest ;) To chyba mankament wszystkich sedanów vw zreszta audi chyba też ;) sposób jest prosty ;) Trzeba otwierać szybkim ruchem ;p wtedy sie nie leje... bo jak na max jest otwarta klapa to spływa na szybe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eelbe

Ja dostałem listwę na bagażnik free, nawet z uśmiechem i rzadko coś kapie do bagażnika, ewentualnie z tego co sie nagromadziło na uszczelkach, ale to rzadziutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cidik
Ja dostałem listwę na bagażnik free, nawet z uśmiechem i rzadko coś kapie do bagażnika, ewentualnie z tego co sie nagromadziło na uszczelkach, ale to rzadziutko :)

 

Ni tylko sedanow ja mam Varinta i podczas duzych opadow po otwarciu klamy leje sie ciurkiem woda po calej zaluzji co sie kufer zakrywa ... wiec niemcy nie przypuscili ze uzytkowicy beda jezdzic jka bedzie padac...

 

 

Ale jak by ktos mial jakies fajne rozwiazanie to prosze pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ni tylko sedanow ja mam Varinta i podczas duzych opadow po otwarciu klamy leje sie ciurkiem woda po calej zaluzji co sie kufer zakrywa ... wiec niemcy nie przypuscili ze uzytkowicy beda jezdzic jka bedzie padac...

 

 

Ale jak by ktos mial jakies fajne rozwiazanie to prosze pisac...

 

Strasznie stary temat, ale znalazł ktoś rozwiązanie dla Varianta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe. Nie zwróciłem uwagi na ten problem. Jesli coś miałoby się lać, to raczej z gornej krawędzi (po otworzeniu bagażnika i ustawieniu klapy pionowo). Jak w takim razie ma pomóc listwa na dolnej krawędzi?

 

Leje się jak tylko go otworzysz! ;))) Spróbuj z ciekawości polać tył wodą i otworzyć bagażnik ;) Tylko wyjmij najpierw z bagażnika wszystkie dokumenty i coś, co może zamoknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturpe

A mnie ładnie wszystko spływa na zewnątrz. Kiedy otworzyłem klapę w deszczu i zobaczyłem tę falę wody, którą sobie wylałem z klapy na szybę pomyslałem, że będzie słabo. Ale absolutnie nic - wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie widzę żadnego problemu, jeszcze nic do bagażnika nie wlałem :)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie zauwazylem,zeby jakies hektolitry wlewaly mi sie dobagaznika:Dmam sedana i czasami "skapną" mi jakieś resztki wody do bagażnika,ale odkad pamietam to we wszyskich samochodach jakie mialem byly podobne problmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności