Skocz do zawartości
Gość imoted

Podczas jazdy Passat drzy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość imoted

Witam.

Auto to Passat 1,9 TDI 90 KM rocznik

 

Przy predkosci w przedziale od około 90 do 110 odczuwalne jest dosc mocne drzenie całego samochodu.

 

Przy nizszej predkosci czyli ok 80 km /h drzenie jest znacznie słabsze tak samo jest po przekroczeniu predkosci około 120 km /h drzenie znacznie sie zmniejsza ale i tak wystepuje.

 

Koła sprawdzone miałem co prawda stare letnie i auto drzało zmieniłem na nowe jednak problem pozostał.

Koła wywazone. Dla sprawdzenia załozyłem na innych felgach zimowe i jest to samo czyli koła odpadaja.

 

Co moze byc przyczyna.

Dziekuje za sugestie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz cos wiecej np czy to sie nasila wraz z dodaniem gazu czy jak wyluzujesz to jest ok czy sciaga auto itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz krzywe tarcze hamulcowe lub też klocki nie do konca odbijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imoted

Otoz tak jak wspominałem przy przekrozceniu predkosci około 120 km /h drzenie sie zmniejsza ale i tak jest odczuwalne.

Przy gwałtownym dodaniu gazu tak samo drzy. Jak wyluzuje nic sie nie zmienia drzy auto . Nie sciaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być że to łożyska. Zobacz czy koło ma luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a że się tak spytam, felgi są oryginalne czy jakiejś innej formy? Jeżeli innej to czy pierścienie centrujące są na bank dobre?:) Pytam, ponieważ w moim poprzednim aucie(mk3) po założeniu prostych felg z pierścieniami miałem te same objawy - okazało się, że jeden pierścien w przedniej prawej feldze był wyrobiony był minimalny luz na piaście, kupiłem nowe założyłem i problem ustał:).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

marecek napisze ze to przeguby wewnetrzne-ja tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mój Pasek też tak drży jest to odczuwalne przy prędkości od 80km/h do 100km/h.W piątek odstawiam na warsztat,więc jak odbiore to podziele się informacjami co to było.

 

A więc odebrałem z warsztatu.Okazało się,że była to końcówka drążka kierowniczego od strony pasażera.Koszt z wymianą 120zl.Przed tym pojechałem na Stację diagnostyczną na szarpaki koszt 14zł,reszta jest ok.I to przynajmniej w moim przypadku było przyczyną drżenia auta podczas jazdy.:)

Edytowane przez tolus1983
Info po naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imoted

Jak sie okazało z tyłu nie trzymały amortyzatory zostały wymienione na nowe.

 

Drzenie zmniejszyło sie ale nie ustapiło całkowicie jeszcze jest to cos w rodzaju mrowienia ktore oczywa sie na całym aucie niezaleznie czy jade spokojnie czy ostrzej czy na luzie.

 

Z przodu mam do wymiany jeszcze dwa wahacze dolne ktore maja delikatny luz byc moze tutaj jeszcze ta usterka powoduje drzenie . W ciagu kilku dni wymienie to i wtedy zobacze co sie dzieje.

 

 

Byłem na dwoch diagnostykach i na obu diagnoza była ta sama amortyzatory tył i dwa wahacze przod .

 

Łozyska koła sa wporzadku,

 

Mam nadzieje ze po wymianie wahaczy juz bedzie ok bo jak to nie pomoze to byc moze ze cos faktycznie z połosiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie pojawiło się drżenie auta( czuje to na kierownicy i drążku zmiany biegów) tylko jak wcisnę gaz do podłogi na 4 i 5 biegu i tylko przy prędkości obr. od 1800 do 2200 miał może ktoś takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf1026 oj a to nie jest aby dwumas??

 

ja mialem drzenie w jakims dziwnym przedziale predkosci i u mnie okazalo sie ze to tylne klocki zostaly dojechane do cna az dziwne ze tylne klocki tak daja na kiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem identyczny objaw spadł mi odważnik od koła za pomocą którego wyważa się koła . Jedz sprawdź wyważenie kół ja obstawiam że to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem tak samo amorki na tyle był juz padaczka i przy prędkości 80-110km wpadały w drgania i po wymianie amorków i odbojów wszystko dobrze było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny problem z tym ze drzenie czuc w kierownicy przy prędkosci od 90 do 110 km :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kierownicy to musisz szukać przyczyny na przedniej osi koła dobrze wyważyć niech gościu zobaczy tak na oko czy opona nie bije jak to nie pomoże to sprawdź tarcze czy sie może nie zagotowały i sie od kształciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie od 120km/h .... wyważyłem felgi, zmieniłem opny.jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie drzalo na kierownicy od 110 do 140 powodem byly tylne klocki.

szukalem od kol po zawieche i na koncu dopiero klocki wyszly. nie ma co wymyslac trzeba isc od poczatku az do znalezienia przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie drży jak wcisnę gaz w podłogę 4i 5 bieg tylko przy prędk. obr. silnika 1800 do 2200 obr. nie wiecej

 

---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

 

wszystko ok, okazało się na szczęście że prawe koło było trochę krzywe, dziękuję wszystkim za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem bardzo podobny problem. Po wizycie w warsztacie okazało się że mam urwaną poduszkę pod silnikiem. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co wam drży w tych paskach. U mnie dolne wahacze są tak wyj...ne że plomby z zębów na naszych dziurach wypadają, ale jak cisnę do gliwic autostradką to cisza jak makiem zasiał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności